07/05/2021

Review&Hodnotenie: Manchester United – Everton 1:1

Po sérii tří důležitých výher v řadě přijel na Old Trafford Everton, který zažívá mírnou vzpruhu po vyhazovu hlavního trenéra a dokazuje to taky poslední výsledek, kdy dokázal uhrát tři body se čtvrtou Chelsea. Zápas byl po většinu času běhavý a dost často se hra přelévala z jedné poloviny na druhou. Nešťastným zásahem Lindelöfa se hosté ujali vedení. Ve druhém poločase nahradil mladičký Greenwood dnešního oslavence Lingarda a deset minut na to slavil svůj premiérový gól v PL na domácím stadioně. Závěrečný tlak už branku nepřinesl, a tak se týmy podělily smírně o body se zápasu.

Oproti poslednímu zápasu evropské ligy Ole pochopitelně obměnil sestavu a přinesl v ní až 9 změn. Postavil momentálně to nejlepší, co lze z našeho momentálního kádru poskládat. Už klasický útočný trojlístek (Rashford-Martial-James) doplnil na pozici ofenzívního záložníka Lingard. Pro obě strany se jednalo o velice důležitý zápas. Výhra domácích by znamenala přiblížení elitní čtyřky na rozdíl dvou bodů. Naopak by trojbodový zisk pomohl hostům se odpoutat od tabulkového dna. Výkop proběhl 15.12 v 15:00 SEČ.

Highlights: United 1 Everton 1

The key moments from Sunday's Premier League encounter at Old Trafford.

• Neschopnost zahrání nebezpečného centru

David de Gea – Ač nebyl tak vytížený, jako v zápase proti City, tak má velký podíl na konečném výsledku. Na gólu hostů se podílel velice laxním výběhem, kdy netrefil balón, který se následně smolně odrazil do brány. Ve druhé půli předvedl o poznání lepší zákrok, když pohotově zneškodnil Iwobiho střelu. 6/10

Aaron Wan-Bissaka – Opět ukázal, proč je momentálně nejlepším pravým obráncem Premier League. Jeho načasování skluzů je neskutečné, i když z toho občas tuhne krev v žilách, když tohle předvádí uvnitř vápna. Bohužel stále trpí na chyby při rozehrávce. 7/10

Harry Maguire © – Předvedl svůj pravidelně dobrý výkon. Ve vzduchu byl dominantní a nechyboval v rozehrávce. Velice často vyvážel balóny až na půli hostů. 6/10

Victor Lindelöf – V první půli nejednou vyslal velice dobrou přihrávku napříč celým hřištěm, čímž vznikaly velice nadějné šance. Dobře vystupoval proti útočníkům soupeře, bohužel ale v závěru první půle smolně tečoval míč do sítě a vstřelil tak omylem jediný gól hostů. 6.5/10

Luke Shaw – Začátek zápasu ho nezastihl v ideálním rozpoložení, kdy několikrát nestíhal Iwobiho na své straně. V dalším průběhu hry se jeho hra zvedla, ale stále to nebyl výkon, který jsme od něj vídali půl roku zpět. 5.5/10

Fred – Po celý zápas dodával dynamiku celé záloze. Dokázal úspěšně sbírat odražené balóny a taky několikrát vypomohl obraně. Bohužel i dnes doplácel na slabou hru tělem a tím několikrát pramenila ztráta míče. 6.5/10

Scott McTominay – Téměř podobné hodnocení, jako u jeho parťáka v záloze, ale přidal k tomu i svou výbornou fyzickou hru. Byl postrach pro záložníky soupeře, když většinu osobních soubojů vyhrál. Také vytáhl pár fantastických přihrávek za obranu. 8/10 MOTM

Daniel James – Expres z Walesu opět úřadoval nejvyšší naměřenou rychlostí 36.5Km/h a dělal velkou neplechu v defenzívě Evertonu. Oproti začátku sezóny až neskutečně zlepšil práci s míčem, a to dokazoval i dnes. Přidal asistenci při brance Greenwooda. 7/10

Jesse Lingard – Dnešní oslavenec si bohužel neokořenil narozeniny dobrým výkonem. Dopouštěl se dost ztrát a nebyl tak aktivní, jako jeho souputníci v útoku. Po půlce byl střídán Greenwoodem. 4.5/10

Marcus Rashford – I když nepřidal další střelecký zářez, tak předvedl povedený výkon. Byl velice aktivní a dostal se do několika zajímavých šancí. Někdy volil špatné řešení situace. 7/10

Anthony Martial – Na své poměry až překypoval aktivitou. Souhra mezi ním a Rashfordem fungovala celý zápas a nejednou se dostal do zajímavých pozic, bohužel nedokázal žádnou z nich přetavit v gól. 6/10

Střídající hráči

Mason Greenwood – Vlétl do zápasu jako blesk a hned 10 minut na to vstřelil vyrovnávací branku. Vždycky když měl míč na noze, tak působil nepříjemnosti celé defenzívě hostí. Jeho čich na góly je až úžasný. 8/10

Juan Mata – Přišel do posledních minut zápasu s tím, že by měl vymyslet finální přihrávku nebo přesný centr, ani z jednoho se nepovedlo a Juan spíše kazil, než tvořil. 5/10

Týmový výkon: Zápas začal ve velice svižném tempu, kdy se hned po úvodním hvizdu dostal do slibné šance Lingard, hned na to vedl Everton aspoň dva zajímavé útoky. Hra se poté vcelku uklidnila a po počátečním tlaku domácích začali mít navrch hosté. Odměněni za svou iniciativu byli ve 36. minutě, kdy se jim podařilo skórovat po nešťastném odrazu. Po změně stran vypadala hra téměř stejně, jak na konci prvého. Hráči United nemohli najít recept k tomu, aby se dostali ke gólovým šancím. V 65. minutě nastoupil mladíček Greenwood a o deset minut později zužitkoval přihrávku Jamese a vsítil vyrovnávací gól. Rudí ďáblové se hnali za rozhodující brankou, paradoxně k ní ale měli blíž hráči v modrém, kteří nedokázali využít nejeden nebezpečný protiútok. Zápas tak končí remízou a nutno dodat, že zcela zaslouženou.

Lavička: Romero – Tuanzebe, Williams, Young, Pereira, Mata, Greenwood

Už ve středu nastoupí United k pohárovému zápasu proti čtvrti ligovému Colchesteru. Výkop proběhne ve 21:00 SEČ na Old Trafford.