18/05/2021

Preview&LIVE: Manchester United – Everton

Počas nasledujúceho kola Premier League sa postavíme na domácom ihrisku Evertonu.

Cez týždeň sme úspešne zvládli potvrdiť prvé miesto v skupine Európskej ligy doma s Alkmaarom. Tím bol opäť pomerne dosť zmenený a v prvom polčase to bolo poznať. My sme sa snažili zodpovedne brániť a občas vyraziť do brejku. Boli sme si vedomí, že nám na prvé miesto stačí aj remíza. V druhom polčase sa opraty zápasu otočili. Prevzali sme iniciatívu a v priebehu pár minút nasúkali súperovi štyri góly. Do pondelkového žrebu teda vstúpime z dobrej východiskovej pozície.

Vraciame sa do ligy a bolo by ideálne nadviazať na výsledky, ktoré sme dosiahli proti City a Spurs. Proti slabším súperom však často mávame problém s dobývaním obrany, a preto s nimi strácame body. Konzistentnosť je pre nás kľúčová a ak by sme dnes dokázali byť trojbodoví, budeme len dva body od štvrtého miesta. K dispozícii bude rovnaká zostava ako na City a dá sa očakávať, že to Ole postaví rovnako. Možno miesto otázneho Lingarda nastúpi na podhrote Pereira, no to vo väčšine prípadov nebolo ideálne. Nechajme sa prekvapiť, ako to manažér poskladá.

Everton sa nachádzal na zostupových priečkach a po nepriaznivých výsledkoch z posledných duelov sa vedenie Karameliek rozhodlo prepustiť Marca Silvu. Úlohu dočasného manažéra zobral Duncan Ferguson, legenda Evertonu. Hneď v prvom zápase zaznamenali jeho zverenci skvelý výsledok v podobe domácej výhry 3:1 proti Chelsea. Toffees ešte nemajú vybranú náhradu, no pokiaľ by sa Duncan osvedčil, určite by neboli majitelia proti.

Duncan Ferguson je dočasným manažérom Evertonu. Je to klubová legenda, ktorá za klub odohrala 123 zápasov a v roku 2006 tu ukončila kariéru.