01/03/2021

Review&Hodnotenie: Manchester United – AZ Alkmaar 4:0

Po dvou velice vydařených utkáních proti Tottenhamu a hlučným sousedům City, k nám přijížděl na poslední utkání ve skupinové fázi Evropské ligy AZ Alkmaar. První utkání s tímto nizozemským soupeřem jsme odehráli na špatném umělém povrchu, kde zápas nadchnul jedině fanoušky defenzivního fotbalu. Před zápasem panovala v klubu i mezi fanoušky uvolněnější atmosféra, díky dvěma posledním utkáním, které jsme zvládli herně i výsledkově. Utkání, zejména druhý poločas, se vydařilo podle představ a zvítězili jsme.

Sestava byla změněna oproti městskému derby, což se očekávalo. Po dlouhé době se po zranění do sestavy vrátil Nemanja Matič. Šanci opět dostali někteří mladíci. V bráně opět, jak je již zvykem, naše spolehlivá dvojka Sergio Romero. I přes jistý postup ze skupiny tento zápas měl náboj, a to je souboj o první místo ve skupině L.  Výkop byl v 21:00 SEČ.

• Pasivita v první půli

Sergio Romero – Neměl v zápase moc práce, ale v druhé půli předvedl důležitý zákrok. Jak je u něj zvykem udržel nulu a byl na něj spoleh. 6/10

Ashley Young – V první půli to byl od něj takový neslaný, nemastný výkon. Ve druhé půli přišlo zlepšení. Nejde mu upřít snaha a tvrdá práce. Nakonec vstřelil důležitý první gól po centru Juana Maty. Poté byl vystřídán. 6,5/10

Harry Maguire – Opět jistý směrem dozadu Vždy se snažil o konstruktivní rozehrávku, díky čemuž občas udělal nějakou chybu. Po hodině hry byl vystřídán Philem Jonesem, aby si odpočinul. 5,5/10

Axel Tuanzebe – Stejně jako jeho kolega na stoperu byl jistý dozadu. Vyhrál dost hlavičkových i osobních soubojů. Občas chyboval při rozehrávce. V každém zápase, ve kterém hraje, je vidět velký potenciál. 6/10

Brandon Williams – V první půli působil jemně vyplašeně a jeho výkon byl podobný výkonu celého týmu. Po prvním gólu mu hodně vyrostlo sebevědomí a na hřišti to bylo dost vidět. Možná v něm roste nová opora na levý kraj obrany. 6,5/10

Nemanja Matič – Po dvou měsících se vrátil po zranění. V první půli to bylo hodně vidět, hodně kazil a nestíhal. V druhé půli přišlo zlepšení, kdy dobře přihrával a dodával naší hře větší klid na míči. 5,5/10

James Garner – Druhý gól je prakticky jeho zásluhou, když vybojoval míč pro Greenwooda, který ho hned v zápětí vstřelil. V tomto zápase mu tolik nesvědčila spolupráce s Matičem. 5,5/10

Andreas Perreira – V první půli jeho klasický výkon plný špatných rozhodnutí a nepřesností. Ve druhé půli se z něj, ale stal nový hráč. Zlepšil se a před prvním gólem hrál veledůležitou roli. Ve druhé půli to byl jeden z jeho lepších výkonů, i když občas volil špatné řešení, či se pomalu rozhodoval. 5,5/10

Juan Mata – V první půli mohl otevřít skóre, ale bohužel trefil jen dobře postaveného bránícího hráče. Snažil se o tvorbu hry. Ve druhé půli nejdřív přihrál Youngovi na gól a poté sám proměnil pokutový kop 7/10

Mason Greenwood – Mladý útočník v první půli vyčníval z našich řad. Ve druhé půli chladnokrevně vstřelil 2 góly a vybojoval pokutový kop. Předvedl výborný výkon a pomalu si začíná říkat o základní sestavu i v ligových zápasech. Doufejme, že ho uvidíme hrát víc. Chyběl tomu už jen třetí gól. 8,5/10 MOTM

Anthony Martial – Hrál, tak jak kdyby chtěl mít místo zápasu volno. Byl líný na krok a moc toho nepředvedl. Umí hrát o hodně lépe. Po hodině byl stažen ze hry, aby byl šetřen na víkendové utkání. 4,5/10

Střídající hráči

Tahith Chong – Nahradil Martiala. Pořád je na něm vidět, že ještě není vyzrálý na dospělý fotbal a hraje splašeně. Nejspíš by mu prospělo hostování. 4,5/10

Phil Jones – Nic nezkazil ani nevytvořil. Nahradil v zápase Maguira, ale neměl moc práce. 5/10

Ethan Laird – Nahradil kapitána Younga. Do zápasového tempa se moc nedostal a byl takový poplašený, poté dostal žlutou kartu. 5/10

Lavička: Grant, Chong, Jones, Laird, McTomiany, Rashford, Fred

Týmový výkon – V první půli to byl pasivní, alibistický a ospalý výkon. Měli jsme v rozehrávce mnoho nepřesností, čímž se soupeř dostal do tlaku. Chyběl nám klid na míči a celková součinnost týmu. Ve druhé půli jsme k tomu nastoupili o dost víc zodpovědněji a náš výkon se zlepšil. Po prvním záblesku geniality, čili geniální akce před prvním gólem, se strhla ofenzivní smršť. Dokázali jsme vstřelit 4 góly během 15 minut, což nás dostalo sebevědomím nahoru. 6,5/10

V dalším zápase se Ďáblové vrátí zpět do Premier League. Zápas proti Evertonu je naplánován na neděli 15.12. s výkopem v 15:00 na Old Trafford.

Zdroj: premierleague.com, whoscored.com, flascscore.com, facebook.com