Ole reaguje na výhru proti AZ Alkmaar

Manchester United výsledkovo nadviazal na svoje predchádzajúce dva zápasy a aj napriek slabšiemu prvému polčasu si z Európskej ligy odnáša výhru. Červení diabli nastúpili na domácom Old Trafforde proti holandskému AZ Alkmaar a porazili ich výsledkom 4:0. O góly sa postarali Ashley Young, Mason Greenwood a Juan Mata.

O príhovore počas polčasovej prestávky

,,Hovorili sme iba o tom, že potrebujeme viac pohybu v našej hre a to predovšetkým bez lopty. Možno však aj s loptou. Cítil som, že si nabiehame do priestorov, ale nezískavali sme lopty. Oni to kontrolovali a nedostávali sme sa k nim. Keď sme chceli prevziať kontrolu, strácali sme loptu. To nie je spôsob akým sme chceli hrať. Hovorili sme o tom, že chceme byť viac tým kým sme, Manchesterom United. Rozumiem však tomu, že deväť zmien v zostave to sťažilo. Dali sme dokopy tím, ktorý spolu nehráva. Potrebovali tak čas na adaptovanie sa do hry a potrebovali na to tých 45 minút. V šatni tak nelietali nijaké poháre alebo niečo podobné. Museli sme sa dať iba všetci dokopy a pokračovať v tom, v čom sme dobrí. V druhom polčase sme už našli svoj rytmus a začali si viac nahrávať smerom dopredu.“

O priebehu zápasu

,,Cítili sme sa istí v tom, že zápas vyhráme. Udržanie čistého štítu  bolo dôležité, hoci vieme, že máme schopnosť streliť aj štyri alebo viac gólov. Šance sme mali aj proti Sheffieldu United, ktorému sme strelili tri góly. Je to o tom, byť pozitívny a nečakať na to, že sa niečo stane iba tak. Neprihrávať si loptu dozadu, rovno pred seba, alebo spomaľovať hru. Musíme tie veci zrýchliť. Druhý polčas však bol pravdepodobne ešte väčší ako výhra skupiny. Myslím si, že niektorí chlapci si tento zápas zapamätajú. Pochopia aké je to rozdielne. Tých päť percent snahy navyše, ktoré vložíte do zápasu, prípadne viac presnosti vo vašich prihrávkach. Pracovali ako tím a všetko im vyšlo.“

O Masonovi Greenwoodovi

,,Je to prirodzený futbalista a prirodzený zakončovateľ. Na ihrisku sa vznáša, ale to je niečo čo robil vždy. Vždy strieľal góly. Keď je niekde v okolí brány, očakávate od neho strelu, pretože v zakončení je veľmi presný. Je dobrý v tom ako si pre seba vytvára priestor. Nezáleží mu na tom, či hrá s ľavou alebo pravou nohou. Hlavičkovanie si však ešte bude musieť trocha natrénovať. Ak to však urobí, bude absolútne všestranný útočník. Na Masonovi je dobré to, že sa teraz bude tešiť na nedeľu a nebude spať na vavrínoch alebo príliš premýšľať o tomto zápase. Strieľanie gólov je pre neho jednoducho prirodzené a je jedno na akej úrovni hráte. Som veľmi potešený jeho výkonom a je veľmi príjemné ho sledovať.“

O Williamsovi a Garnerovi

,,Nechcem hovoriť o jednotlivcoch, ale Brandon zapadol do hry dobre. Potreboval tento zápas. Títo chlapci potrebujú zápasy. Myslím si, že Brandon bol v druhom polčase fantastický. Je vidieť, že má talent. S Jamesom sme si museli počas prestávky trocha pohovoriť, ale v druhom polčase na náš rozhovor zareagoval fantasticky. Pred druhým gólom vybojoval loptu dobrým zákrokom. Loptu potom prihrával smerom dopredu veľmi dobre.“

O zlepšovaní sa a prípadných posilách

,,Pozeráme sa po posilnení na mnoho pozícií. Dostávame sa k zlepšeniu, no stále potrebujeme dvoch alebo troch hráčov, aby sme mali ideálny počet hráčov.“

O postupe zo skupiny

,,Bolo to pre nás dôležité a je fantastické, že sme postúpili už po štyroch zápasoch, pretože sme mohli dať šancu aj niekoľkým mladým hráčom. Ako ste mohli vidieť, do tohto zápasu sme vstúpili so silným tímom. Avšak, stále išlo o tím, ktorý mal v zostave deväť zmien oproti zápasu s Manchesterom City. Takže mám silný a dobrý tím a tí hráči mi to vracajú späť. Dobré je aj to, že sme postúpili z prvého miesta a v ďalšom kole tak dostaneme na domácej pôde tím, ktorý postúpil z druhého miesta. To najdôležitejšie však bolo to, že šancu dostali aj mladí hráči.“

Bol to dobrý týždeň

,,Týždeň je vo futbale veľmi dlhý, pretože sa počas neho môže zmeniť veľmi veľa vecí. My však iba chceme hrať zápasy a chlapci sú v dobrej kondícií. Je to dobrá skupina hráčov. Dnes sme urobili deväť zmien a mohli sme ich urobiť ešte trocha viac. Teším sa však na to, ako bude tento december vyzerať, pretože tí chlapci rastú do dobrej skupiny osobností.“

Zdroj: twitter.com, manutd.com