Review: Manchester United – Aston Villa 2:2

V poslednom zápase proti Astane nás Diabli výsledkovo nepotešili a tak mali v nedeľu šancu na reparát s Aston Villou. Hoci manažér poslal na ihrisko oveľa skúsenejšiu jedenástku, ako v zápase Európskej ligy, United znova zakopli a s Villans si delili body po remíze 2:2.

Do utkání s Aston Villou jsme vyrukovali s podobnou sestavou jako v posledním ligovém kole. Do hry stále nemohl zasáhnout zraněný McTominay, což je stále citelná absence. V základní sestavě opět dostalo důvěru brazilské duo Perreira Fred, což už před zápasem vedlo k negativním názorům fanoušků. Hlavním rozhodčím utkání byl určen Craig Pawson. Výkop byl v 17:30 SEČ.

stats

Hodnotenie bolo prevzaté a preložené zo stránky Manchester Evening News.

David de Gea – Bez šance na reakciu proti perfektnej trefe Jacka Grealisha. Volej Mingsa cez neho prešiel skôr, ako si to Španiel dokázal uvedomiť. 5/10

Aaron Wan-Bissaka – Malý dopad na hru v ofenzívnej tretine ihriska. Viac sa mu v tomto smere vydaril druhý polčas. 6/10

Victor Lindelof – Môže byť rád, že je považovaný za štartujúceho stopéra v lige. Bol slabý a kazil hru v prvom polčase, no v druhom poslal loptu do siete po dobre mierenej hlavičke. 5/10

Harry Maguire – Veľmi rýchlo dostal žltú kartu, čím nastolil váhavý tón pre svoj výkon. 5/10

Brandon Williams – Zdal sa byť mimo pri lepšej časti zápasu z pohľadu Villy, nedokázal sa presadiť ani v obrane, ani v útoku. Na konte mal žltú kartu a gól Mingsa ide na jeho vrub po spackanej ofsajdovej pasci. 4/10

Andreas Pereira – Znovu amatérsky výkon v roli záložníka, ktorý má rozohrávať akcie spred obrancov. Chcel znepríjemniť Grealishovi život, avšak nezabránil mu v skórovaní na 0:1. Pripísal si pekný center pri vyrovnaní. 3/10

Fred – Ukázal bleskové zmýšľanie pri rohu, z ktorého United skórovali, avšak znovu to bol bezzubé predstavenie v strede poľa spolu s Andreasom. 5/10

Daniel James – Videli sme záblesky lepšej hry, avšak jeho výkon šiel dole spolu s celým tímom. Solskjaer ho potom vymenil na krídle s Rashfordom. 6/10

Juan Mata – Neefektívny po svojom návrate do základu. Fanúšikovia United museli hosťom závidieť „desiatku“ v podobe Grealisha. Z ihriska šiel dole prvý. 4/10

Marcus Rashford – Ak by mal chladnú hlavu za stavu 0:0, United mohli ísť do vedenia. So šťastím vyrovnal, keď zakončoval len mimo bránu (trafil žrď, od ktorej sa lopta odrazila do brankára a potom do siete). 5/10

Anthony Martial – Niekedy bol akoby neviditeľný. Mal slabší pokus na bránu, po prestávke o čosi ožil. Jeho kúzla proti Ville zostali niekde v šatni. 5/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Jesse Lingard – Minimálny dopad na ihrisku. 5/10

Luke Shaw – Bez záujmu a navyše s kartou. 4/10

Mason Greenwood – Aspoň sa snažil. 5/10

Lavička: Grant – Tuanzebe, Young, Shaw, Garner, Lingard, Greenwood

Man Utd: De Gea (6) – Lindelof (7), Maguire (7), Wan-Bissaka (6), Mata (7), Pereira (7), Fred (7), Williams (7), James (7), Rashford (7), Martial (7).

Subs: Lingard (5), Shaw (5), Greenwood (n/a).

V ďalšom zápase sa predstavíme proti Tottenhamu. Návrat na Old Trafford zažije bývalý tréner United, José Mourinho, ktorý prevzal taktovku po Pochettinovi a svoje prvé tri zápasy na lavičke Kohútov dokázal vyhrať. Pre fanúšikov United tak pôjde o zaujímavé meranie síl. Zápas sa odohrá v stredu 4.12. o 20:30 SEČ a vidieť ho budete môcť na stanici Premier Sport.

Zdroje: manutd.com, facebook.com/manchesterunited, premierleague.com, flashscore.com, manchestereveningnews.co.uk

Preview&LIVE: Manchester City – Manchester United

Review: Manchester United – Tottenham 2:1

Preview&LIVE: Manchester United – Tottenham