Ole po remíze s The Villans

Manchester United opäť pokračuje v nepresvedčivých výkonoch, na ktorých sa stále podpisuje aj absencia niektorých kľúčových hráčov. Ole Gunnar Solskjaer bol sklamaný z toho, že si Červení diabli nedokázali udržať gólový náskok a nedotiahli zápas do víťazného konca. Manažér tak reaguje na zápas s Aston Villou, ktorý skončil na domácom Old Trafforde výsledkom 2:2.

Prvý polčas bol sklamaním

,,Sme sklamaní predovšetkým z prvého polčasu. Myslím si, že po inkasovanom góle sme sa nezomkli a nepokračovali v hre spoločne ako tím. Mali sme si počínať lepšie. Tí chalani sa však z toho poučia a zlepšia sa. Táto nevyrovnanosť výkonov sa však mladým hráčom stáva. V zápase to pôsobilo akoby si hráči mysleli, že „musia niečo urobiť“, namiesto toho, aby si uvedomili, že majú stále dostatok času na strelenie gólu. Niekedy keď inkasujete na Old Trafforde privčas, dostanete akýsi kopanec, no stále máte dosť času na strelenie gólov. Aby som bol však férový, strelili sme dva góly a viedli sme 2:1. Sme však sklamaní, že sme si vedenie neudržali dlhšie.“

O nepremenených šanciach

,,Rozhodne sme vstúpili do druhého polčasu lepšie. Nemyslím si, že sme si zaslúžili polčasový stav 1:1. Myslím, že sme mali trocha nešťastie, že sme neviedli, pretože sme hrali dobre. V druhom polčase som mal pocit, že chlapci hrajú lepšie a znova sme hrali viac tak, ako by sme mali. Dostávali sme ich pod tlak, vytvárali sme si šance a vieme, že sme mali streliť viac gólov. Možno Grealish mohol taktiež streliť ešte jeden gól, ale cítil som, že sme si vypracovali viac šancí.“

O pôsobivom výkone Jacka Grealisha

,,Nemôžem hovoriť príliš veľa o hráčoch z iných tímov, alebo ak sú to hráči hodní záujmu Manchesteru United. Avšak, jeho gól bol fantastický. Trafil to tak, ako som to niekoľkokrát trafil aj ja, takže to bolo vynikajúce zakončenie. Jeho gól nás trocha emocionálne zložil a neusadili sme sa v hre príliš dobre. Mali sme ho však brániť lepšie a poradiť si s ním, hoci jeho gól bol dobrý a jeho výkon taktiež.“

O Rashfordovom góle

,,Nevidel som to zo záznamu, ale pozriem si ten gól. Nerozumiem však ako je možné, že ho nepripísali Rashfordovi. Ale čo viem ja o góloch?“

O nepresvedčivých výkonoch

,,V niektorých chvíľach sme zlyhávali v kontrolovaní hry, ale s tým nemôžeme teraz nič urobiť. Musíme na sebe pracovať a zlepšovať sa ako tím. Aston Villa mala priveľa protiútokov, čo sa mi nepáčilo. Naše výkony ako tento, to sa nestalo iba druhýkrát. V tejto sezóne sa stáva pomerne často, že buď zvrátime zápas v náš prospech, alebo vedieme, no nevyužijeme to. Nechceme však viesť iba tesne, chceme vyhrávať 2:0 alebo 3:0. Aston Villa však dostala roh, s ktorými pracujú v sezóne veľmi šikovne. Nemohli sme jednoducho iba tak povstať a vystaviť ich dostatočne rýchlo do offsidu.“

Možná neskorá výhra

,,Vždy myslíte na to, že môžete na Old Trafforde streliť neskorý víťazný gól. Priamo pred Stretford End. Podľa mňa sme si vytvorili dostatok šancí na to, aby sme tento zápas vyhrali. Mali sme však možno nešťastie pri neodpískaní penalty. V 54. minúte to bola jasná ruka. Pozrel som si to znova a myslím, že rozhodca ju musel vidieť.“

Andreas tvrdo pracuje

,,Andreas sa zlepšuje po celý čas. Je to mladý chlapec, ktorý pracuje tvrdo každý deň na svojom zlepšení. V tomto roku už odohral niekoľko zápasov a svoju pozíciu v tíme si už viac menej našiel. Je to útočný záložník, ale ak vám chýbajú traja skúsenejší hráči ako Nemanja, Paul a Scott, tak musí kryť loptu viac v ich pozíciách. Takže pracuje pre tím.“

Hľadíme vpred na zápasy s Tottenhamom a City

,,Samozrejme, že chcete aby zápasy prichádzali po sebe rýchlo. Chlapci ostali týždeň doma, kým mladí hráči odišli do Kazachstanu. Na zápasy v stredu a sobotu by tak mali byť pripravení.“

Zdroj: manutd.com, twitter.com