Review&Hodnotenie: Sheffield United – Manchester United 3:3

Po reprezentačnej prestávke nás čakal návrat ligového futbalu na pôde Sheffieldu, ktorý patrí medzi najväčšie prekvapenia aktuálnej sezóny. Domáci začali zápas lepšie a viedli dokonca až 2:0. V závere zápasu však United v priebehu pár minút otočili priebeh na 2:3. Jedno-gólový náskok sa im ale nepodarilo udržať a zápas sa tak skončil stavom 3:3.

V základnej zostave prišlo v porovnaní s posledným zápasom s Brightonom len k jednej vynútenej zmene, keď zraneného McTominaya nahradil Fred. Na kraji obrany sa znova objavil Brandon Williams, ktorý si svojimi výkonmi pýta pevné miesto v základnej zostave. V útoku sa už tradične objavila rýchlonohá ofenzívna trojica Rashford-Martial-James. Tento zápas bol špeciálny najmä pre Harryho Maguiera, ktorý začal svoju profesionálnu kariéru práve v Sheffielde United.

Highlights: Blades 3 United 3

Watch the key moments from today's match at Bramall Lane.

Hodnotenie spracoval redaktor Domeess.

David de Gea – Oproti posledním zápasům měl daleko více práce s ofenzívou soupeře. I přes tři inkasované góly předvedl téměř bezchybný výkon. Nemít ho v bráně, tak je gólový účet domácích aspoň dvakrát větší. 7,5/10 MOTM

Aaron Wan-Bissaka – Bohužel i dnes potvrdil, že pro něj není pozice křídelního obránce ideální. V první půli často kazil přihrávky a jeho podpora útoku byla velice bídná. Po změně herního systému se zlepšil a opět hrál svou hru. 5,5/10

Victor Lindelöf – Dobře řídil rozehrávku. Hlavně ke konci zápasu byl velice silný ve vzdušných soubojích proti domácím útočníkům. Vázla komunikace s dalšími hráči v defenzívě. 5,5/10

Harry Maguire (C) – Nebyl to jeho zápas, nepřímo se namočil do dvou gólu, kdy prvně nezachytil náběh soupeře, u druhé situace vinou špatné komunikace s mladým Brandonem zapříčinil i poslední zásah střetnutí. 5/10

Brandon Wiliams – Měl dost nervózní začátek, kdy ztrácel jednoduché míče. Směrem dopředu to bylo daleko lepší. Jeho podpora byla o poznání výraznější než od Aarona na druhé straně. Jeho snažení přetavil ve svůj premiérový gól za hlavní tým. 6,5/10

Phil Jones – Vyšel mu nástup do zápasu, kdy dobrým čtením hry a svou agresí dokázal nejednou vyhrát osobní souboj. Bohužel neudržel nastavený trend a jak šel čas, tak přicházely stále větší chyby. Vyvrcholilo to dvacátou minutou, kdy velice laxním pokrytím míče přenechal míč Moussetovi, který pak předložil gól Fleckovi. V půlce byl střídán za Lingarda. 3,5/10

Andreas Pereira – Další tragický výkon brazilského univerzála. Stále ta stejná písnička, kreativita nulová a když už něco vymyslí, tak to zazdí špatnou přihrávkou. Přesnost přihrávek necelých 67 % hovoří za vše. Jediné pozitivum je jeho bojovnost. Také má podíl na třetí obdržené brance, když jedna z jeho nepřesných přihrávek založila gólovou situaci Sheffieldu. 4/10

Fred – Bohužel zatím nedokazuje svoji vysokou cenovku. Dost podobné hodnocení, jako u Andrease. Plusem mu je větší procento úspěšných přihrávek (82%), ale to je tak vše. Nedokázal nahradit zraněného Scotta a vlivem jeho špatné činnosti v záloze velice zatápěl trápící se obraně. 4,5/10

Marcus Rashford – Když už se k míči dostal, tak vždycky ukázal, že je nesmírně šikovným s míčem na noze, bohužel se k tomu míči téměř nedostal. I přes minimum příležitostí dokázal vytěžit gól a asistenci. 7/10

Daniel James – Stejný případ jako u Marcuse, do 70. minuty se pomalu nedostal k balónu, až pak prokázal svoji rychlost, dravost a dobrou techniku. Měl lví podíl na třetí brance, když po naražení s Martialem předložil míč Rashfordovi, který se před prázdnou bránou nemýlil. 6,5/10

Anthony Martial – Po celý zápas téměř neviditelný. Chyběla jak aktivita, tak kvalitnější podpora hráčů v záloze. Nevzpomínám si od něj na jediný náběh za obranu. Povedeným sklepnutím s DJ byl u třetího gólu Ďáblů. 4,5/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Jesse Lingard – Nastoupil do druhé půlky a přinesl změnu formace na 4231, čímž se hra lehce zvedla. Pozvedl podporu útoku a svědomitě se vracel do obrany. Několikrát zazdil dobrou pozici, když předržel balón. 5/10

Mason Greenwood – Přišel v 72. minutě za trápícího se Andrease a hned po 5 minutách se dokázal prosadit. Jeho čich na góly je v takto mladém věku neuvěřitelný. Martial má velkou konkurenci na své pozici. 7/10

Axel Tuanzebe – Nahradil v závěru Martiala a postavil se na pozici třetího stopera. U třetího gólu nepokryl skórujícího hráče. N

Lavička: Grant – Tuanzebe, Young, Garner, Mata, Lingard, Greenwood

Týmový výkon:

Rudí ďáblové nevstoupili do utkání vůbec dobře. První půlka se nesla v duchu dominance Sheffildu, který vysokým a agresivním pressingem dělal velké starosti všem hráčům hostující strany. Po gólu z 20. minuty se hra nezměnila a domácí si tak s přehledem pohlídali vedení do konce poločasu. V poločasové přestávce Ole vystřídal chybujícího Jonese za Lingarda a změnil systém hry. K radikálnímu zlepšení to nevedlo, a dokonce se nováček soutěže ujal dvoubrankovému vedení po laxnímu přístupu celé defenzivní řady United. Od 70. minuty se hra otočila a Ďáblové téměř okamžitě převzali iniciativu. Za necelých 7 minut se podařilo skóre obrátit a herní pohoda byla rázem na našich kopačkách. Bohužel přišla už letošní klasika, zatáhnutí na vlastní polovinu a nechat hrát soupeře. To se taky vymstilo, když domácí celek vyrovnal po závaru před bránou ve 3. minutě nastavení. 5,5/10

Man Utd: De Gea (8), Wan-Bissaka (6), Lindelof (6), Jones (5), Maguire (6), Williams (6), Fred (6), Pereira (6), James (6), Martial (5), Rashford (7).

Subs: Lingard (6), Greenwood (7).

Diablov najbližšie čaká výlet do Kazachstanu, kde sa predstavia na pôde Astany v rámci skupinovej fázy Európskej ligy. Zápas sa odohrá vo štvrtok 28.11. už o 16:50 SEČ na štadióne Astana Arena.

Zdroje: manutd.com, facebook.com/manchesterunited, premierleague.com, flashscore.com

Preview&LIVE: Manchester City – Manchester United

Review: Manchester United – Tottenham 2:1

Preview&LIVE: Manchester United – Tottenham