Ole po remíze so Sheffieldom

Manchester United vstúpil do zápasu so Sheffieldom United bez hráčov ako Scott McTominay, Paul Pogba, či Nemanja Matić. Ich absencia bola v zápase cítiť, keďže Červení diabli zaostávali za domácim súperom už od začiatku výkopu. V druhom polčase však prišlo k určitým taktickým zmenám a striedaniam, kde sa o 3 góly znamenajúce remízu postarali Brandon Williams, Mason Greenwood a Marcus Rashford. Prinášame vám tlačovú konferenciu po zápase na Bramall Lane.

Rozdiel urobil gól

,,Niekedy sa futbal vyvinie smerom, ktorý je vzdialený od taktík. Je to o nasadení a podpore fanúšikov. Energia ich tímu urobila pri porovnaní s tou našou veľký rozdiel. Potom sme však strelili náš prvý gól a naša energia a viera sa nám vrátila. Takže dnes to nebolo o taktike, ale o túžbe a nasadení. Išlo o získavanie lopty, sklzy a vyhrávanie súbojov. Niekedy vyletí taktika von oknom a dnes bol prvý polčas celý o nasadení. Nám to od začiatku zápasu chýbalo. Vo futbale si musíte zaslúžiť právo na výhru a my sme ho po 70 minútach hry nemali.“

Chalani sú stále mladí

,,Chlapci sú mladí a v tomto prípade u nich nejde o nedostatok túžby a nasadenia v pravom slova zmysle. Je to možno skôr nedostatkom ich sebadôvery. Andreas a Fred spolu v zálohe nikdy predtým nehrali, ale spôsob akým zareagovali po druhom góle Sheffieldu bol fantastický. Nepochybujem o tom, že hráči chceli vyhrať. Niekedy však mladí hráči nevedia ako vyhrať pri takejto výzve a z toho sme si dnes museli odniesť veľkú lekciu.“

Naša viera je v tejto sezóne lepšia ako v tej minulej

,,Rozdiel medzi súčasným tímom a tímom z minulej sezóny je v obrovský. Pri výsledku 2:0 sa v spomienkach vraciam k zápasu s Evertonom. Minulý rok by sme prehrali o tri, štyri, či päť gólov. Teraz tu však nie sú pochybnosti o nasadení, energii alebo prístupu chlapcov. Nikdy sa nevzdávajú. Vrátiť sa do zápasu zo stavu 2:0 na 2:3 je pre nich veľký, veľký krok vpred.“

Prvá hodina hry bola sklamaním

,,Nedá sa ukázať prstom na to, prečo sme dnes hrali tak slabo. Avšak, Sheffield United vyzeral tak, že chceli výhru viac ako my a verili v ňu oveľa viac. Niekedy je tu malý rozdiel v tom alebo v tamtom. V prvom polčase sme však nemali ani jednu strelu na bránu, prípadne iba jednu. To je neprijateľné a nie je to dosť dobré. Naša reakcia však bola fantastická, keďže sme sa dokázali dostať späť pri výsledku 2:0.“

Potrebné zmeny

,,Ak prehrávate o dva góly, musíte si za tým ísť. Musíte hrať s menším strachom a musíte sa predviesť, aby ste mohli niečo dosiahnuť. Prvýkrát sa dostal k centru Daniel James, ktorý zakončil Brandon. To bolo ale zakončenie. Mason Greenwood strelil tiež gól, takže priemerný vek dnešných strelcov bol menej ako 20 rokov. To je niečo na čo sme pyšní. Vrátiť sa späť do zápasu… pre Brandona, Masona a Marcusa je to dobrá skúsenosť, pretože na štadióne ako je tento, to nikdy nie je ľahké.

O striedaní Jonesa

,,V druhom polčase sme museli ísť za obratom a tak sme do zápasu nasadili ďalšieho útočného hráča. Po polčase som mohol vystriedať celú zostavu, až na nášho brankára Davida. Ten nás držal v hre a chytil by aj ten posledný gól, no zabránilo mu v tom postavenie Harryho Maguirea. Striedanie Jonesa však bolo taktické.“

O absencii McTominaya

,,Samozrejme, že v zálohe bola cítiť Scottyho absencia. Mohli sme tam nasadiť Jamesa Garnera, ktorý hral za Anglicko na takejto pozícii, ale rozhodli sme sa pre trojicu obrancov. V tejto sezóne sme tak už hrali proti Chelsea vonku, ale aj proti Liverpoolu doma.“

Celkové pocity

,,Sú to zmiešané emócie. Nemôžem byť šťastný, pretože sme po väčšinu zápasu nehrali dobre. Potom sme však ukázali dobrý prístup a vrátili sme sa späť do zápasu. Ukázali sme to, čoho sme schopní a chlapci to pravdepodobne dokázali aj sebe samým. Ak je to tak, tak môžeme ísť na miesta ako je toto a mali by sme takéto zápasy vyhrávať. Z tých prvých 60 alebo 70 minút zápasu, ktoré boli sklamaním, sa musíme poučiť.  Dnes to bol dobrý zápas s fantastickým koncom pre divákov. Nebojte sa, pozrieme si záznam a urobíme analýzu. Táto lekcia bude pre nás cenná.“

Zdroj: manutd.com, manchestereveningnews.co.uk, twitter.com