Solskjaer po víťazstve nad Partizanom

Manchester United vo štvrtkovom domácom zápase Európskej ligy porazil srbský Partizan Belehrad s prehľadom 3:0, čím si v predstihu zabezpečil postup do ďalšej fázy turnaja.

Mimo iného sú červení diabli jediný tím v tejto európskej súťaži, ktorí zatiaľ neinkasovali žiadny gól.

O víťazstve

,,Potrebovali sme takúto výhru, ale hlavne sme potrebovali dobrý výkon, v ktorom sa chlapci snažili neustále tlačiť dopredu a streliť viac ako jeden gól. Mohli sme tých gólov mať viac, ale bolo príjemné sledovať hru chlapcov, no najdôležitejšie bolo získať všetky body. Nechcem vyznieť, že Partizan nerešpektujem, ale takéto zápasy v domácom prostredí musíte vyhrávať. Mohli sme o tom rozhodnúť už po desiatich minútach hry, ale vyhrávať do polčasu 2:0 nám dodalo sebavedomie.“

Ofenzívni hráči ako Rashford a Martial sa presadili

,,Vždy je pre hráčov dobré, keď skórujú, pretože im to dodáva potrebnú sebadôveru. Dobre vieme, aká je pre nás dôležitá nedeľa, pretože ak sa chceme pozerať na najvyššie štyri miesta, musíme zvíťaziť.“

O zdravotnom stave McTominaya

,,Scott mi povedal, že bude v poriadku, ale neviem. Dúfam, že na nedeľu bude fit.“

Postup je istý, ale chceme vyhrať skupinu

,,Chceme vyhrať skupinu a najskôr sa pozeráme na Astanu – nikto zatiaľ nepozerá na zápasy s Aston Villou, Spurs, či Manchesterom City, ktoré nás po nej čakajú. Je však dobré, že máme zaručený postup, lebo možno necháme odpočívať niektorých hráčov.“

Skvelý výkon Roja

,,Marcos má pre futbal veľké srdce, hrá s obrovskou vášňou. Je to víťaz a je skvelé ho mať späť v dobrej forme. Ide z neho strach aj na tréningoch a na jeho hre mu veľmi záleží.“

O výkone Rashforda

,,Dostal sa do pár výborných pozícií, predviedol pár výborných nábehov za obranu, aj skvelé prihrávky, nakoniec sa mu aj podarilo skórovať. Ich brankár predviedol niekoľko výborných zákrokov, kedy Marcusa vychytal, ale podarilo sa mu streliť gól, ktorý mu pomôže v jeho sebadôvere.“