Review&Hodnotenie : Manchester United – Partizan 3:0

Vo štvrtok večer zavítal na Old Trafford v rámci 4. kola skupinovej fázy Európskej ligy srbský protivník Partizan Belehrad. Domáci tím by si v prípade plného bodového zisku zabezpečil miestenku v jarných vyraďovacích bojoch. Cieľom však bolo predovšetkým vylepšiť si sebavedomie po predchádzajúcej ligovej porážke proti Bournemouthu.

Manažér Ole Gunnar Solskjaer pristúpil k tomuto zápasu zodpovedne, čomu nasvedčovala aj zvolená základná jedenástka. V bráne (aj vzhľadom na európsky pohárový duel) dostal tradične priestor Sergio Romero, vedľa Maguirea zaujal pozíciu Marcos Rojo. Do hry sa po dlhšom čase vrátil aj Juan Mata a to na pozícii podhrotového hráča. Martiala na hrote dopĺňali z krídiel hrajúci Rashford s Greenwoodom. Výkop stretnutia bol stanovený o 21:00 SEČ, hlavným rozhodcom bol Fín Gestranius.

• množstvo zahodených gólových príležitostí v podaní Marcusa Rashforda

Sergio Romero – Nemal žiadnu prácu, pretože súper ani nevystrelil na bránu a sem tam sa zapojil do rozohrávky. 6/10

Aaron Wan-Bissaka – Priemerný výkon – ničím nevynikal ale na druhú stranu nič nepokazil. Odrobil si svoje a nesklamal. 6/10

Marcos Rojo & Harry Maguire – Skoro rovnaký výkon oboch stopérov, ktorí dirigovali obranu, ale moc práce nemali. Eliminovali všetky útoky súpera a vypomáhali záložníkom pri rozohrávke. 7/10

Ashley Young – Bojoval od začiatku od konca ako správny kapitán. Skoro skóroval z priameho kopu a často podporoval útok nábehmi po ľavej strane.  7/10

Scott McTominay – Držal stred poľa, bol silný na lopte ako vždy, ale podobne ako Fred zaznamenal veľa neúspešných prihrávok. Predviedol klasický výkon, na ktorý sme u neho zvyknutí. 7/10

Fred – Okrem pekného priameho kopu toho moc nepredviedol. Dopustil sa dosť nepresností a bol to jeden z jeho slabších zápasov. 5/10

Mason Greenwood – Najmladší hráč na ihrisku ukázal Rashforodvi ako sa zakončujú akcie. Z pološance si skúsene zasekol spoluhráčov a poslal brankára na opačnú stranu. Pravé krídlo síce nie je jeho ideálna pozícia, ale počínal si veľmi dobre. Takisto bol silný v kombinácii a jeho starší kolegovia by sa mali čo to naučiť práve od neho. 8/10 MOTM

Juan Mata – Snažil sa dávať hre myšlienku a je vidno, že keď má priestor, tak je to jeden z mála hráčov, ktorí niečo vymyslia. Pomohlo mu aj to, že hral na jeho obľúbenej pozícii #10. 7/10

Marcus Rashford – Spálil obrovské šance v úvode zápasu, ale v druhom polčase ľavačkou z prvej nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. Mimo zahodené šance robil svojou rýchlosťou a technikou problémy súperovej obrane. 5/10

Anthony Martial – Pekne sa preštrikoval cez troch obrancov a sám skóroval druhý gól. Veľa toho nenabehal a čakal na vhodnú príležitosť udrieť, jeho aktivita v zápasoch by sa mohla zlepšiť. 6/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

James Garner – Vystriedal Freda a zaradil sa na jeho pozíciu. Pôsobil isto v rozohrávke a na jeho vek ukázal prehľad v hre. Určite nesklamal a mal by dostávať viac minút. 6/10

Andreas Pereira – Vystriedal Rashforda a najskôr hral ľavé krídlo, ale následne sa zasunul na stred zálohy. Často krát loptu stratil, ale aj naopak vybojoval. Je vidno, že sa snaží, ale na základ to žiaľ nie je. 5/10

Jesse Lingard – Prišiel za zraneného McTominaya hral prevažne z ľavej strany. Nič moc nepredviedol a jeho trápenie pokračuje. 5/10

Lavička: Grant – James, Jones, Williams, Lingard, Pereira, Garner

Tímový výkon – Mali sme možnosť vidieť dva úplne odlišné polčasy. Prvý skvelý, asi najlepší v tejto sezóne a druhý nudný, kedy hráči už dohrávali zápas. V prvom polčase sme videli všetko, čo od hráčov United očakávame. Pekné akcie, pohyb, góly, dostávali sa do zakončenia a súpera k ničomu nepustili. Druhý polčas bol však úplne iný a hráči sa akoby uspokojili s výsledkom a dohrávali zápas. 7/10

Nasledujúcim zápasom sa vrátime do Premier League. Diabli si zmerajú sily s Brightonom. Zápas sa odohrá v nedeľu 10.11. o 15:00 na Old Trafford.

Zdroje: manutd.com, premierleague.com, footballhighlightsvideo.com, flashscore.com

Review&Hodnotenie: Manchester United – Brighton 3:1