Review&Hodnotenie: Bournemouth – Manchester United 1:0

V 11. kole anglickej Premier League zavítali Červení diabli na Vitality Stadium, kde svoje domáce zápasy hráva Bournemouth. Domáci sa počas mesiaca október strelecky trápili a nezaznamenali ani jeden gól – ideálna príležitosť pre United pripísať si 4. vonkajšiu výhru v rade.

Domáci sa v októbri výrazne trápili, zatiaľ čo United konečne nabehli na víťaznú šnúru. Aj keď výkony neboli oslnivé, výsledky sa dostavili a Red Devils pozbierali dôležité body. Po pohárovom zápase s Chelsea manažér Solskjær počítal straty – Lindelof, Maguire a Rashford si zo Stamford Bridge odniesli šrámy a bolo otázne, či nastúpia. Nakoniec boli pripravení – v útoku doplnil Marcusa Martial a James, v obrane sa stopérska dvojica nezmenila. Na poste desiatky naskočil Pereira, ktorý proti Chelsea predviedol solídny výkon. Zápas mal výkop o 13:30 SEČ a pískal ho Chris Kavanagh.

Autorom hodnotenia je redaktor Domeess

David de Gea – V první půli neměl téměř žádnou práci. Poměrně dost kazil rozehrávku, když pokazil několik výkopů. V závěru po chybě defenzívy ho dokázal prostřelit King, který ho z bezprostřední blízkosti prostřelil. Ve druhém poločase předvedl fantastický zákrok po střele Wilsona, který mu vynesl status nejlepšího hráče střetnutí. 7/10 MOTM

Aaron Wan-Bissaka – Bohužel předvedl svůj nejhorší výkon po svém letním přestupu. Sice předvedl několik úspěšných obranných zákroků, ale měl obří podíl na střelené brance, kdy nechal až příliš mnoho prostoru střelci, který následně skóroval. Ofenzívně toho oproti Youngovi na druhé straně vyprodukoval výrazně míň. Snad se v dalším zápase navrátí do svého standartu z minulých zápasů. 4,5/10

Victor Lindelöf – Až do inkasované branky v závěru poločasu se mi jeho výkon dost zamlouval, dobře předvídal přihrávky na útočníky a přidal i pár velice dobrých přihrávek na naše ofenzivní hráče, kterými vznikaly naše ojedinělé šance na začátku zápasu. Bohužel měl částečný podíl na vstřelené brance a od té doby šel jeho výkon dost dolů. 5/10

Harry Maguire – Nepokazil, nenadchnul. Neměl tolik kiksů, jako jeho kolega v obraně. I když jde gól na vrub celé obrany, tak na ní měl snad nejmenší podíl. V závěru zápasu měl několik nabídek v podobě dobře centrovaného míče, bohužel nedokázal ani jeden z nich přetavit v gól. 6/10

Ashley Young (C) – Zápas se mu i přes nepříznivý výsledek poměrně povedl. Dokázal pokrýt většinu útoků soupeře a na rozdíl od Bissaky dokázal podporovat i útok. Bohužel jeho nepřesnost v centrování stále trvá. 6/10

Fred – Jeho výkonnost jde nahoru, a to dokázal i ve dnešním zápase. Oproti minulým zápasům se pohyboval o něco výš, díky tomu se dostával k několika střelám z druhé vlny. Škoda že nedisponuje takovými střeleckými kvality, aby je dokázal využít. Co ale dneska nebylo, tak může být v dalších zápasech. Fred konečně ukázal, proč za něj Jose vysázel 40 miliónů a já doufám, že už jeho výkony půjdou pouze nahoru. Jedno z mála pozitiv na dnešním klání. 7/10

Scott McTominay – Bojovnost se mu upřít nedá, srdce ďábla ukazoval po celý zápas, kdy nevynechal jediný souboj, ale dnešní zápas mu hrubě nevyšel. Ztrácel strašně moc balónu a taky vyrobil velkou spoustu chyb v rozehrávce. Snad se mu příští zápas vyvede líp. 4/10

Andreas Perreira – Po jeho přesunu do středu zálohy šly jeho výkony nahoru. Bohužel nedokázal udržet výkony z minulých zápasů a předvedl svoji klasiku ze začátku sezóny. Zbrklé a alibistické přihrávky převyšovaly ty úspěšné, jeho zahrávání rohových kopů bylo žalostné. 4/10

Daniel James – Do začátku utkání vlétl jak blesk a většina nebezpečných akcí šla právě přes jeho stranu. Několikrát vytvořil nemálo vrásek na čele obraně, když nakopl svoje turbo a utekl svým strážným psům. Po změně stran už nepředváděl tak bláznivý výkon a před koncem zápasu byl střídán. 7/10

Marcus Rashford – Trpěl na to, že šlo více útoků přes druhou stranu a nedostával se tak moc do hry. Jeho technická vyspělost se mu nedá odepřít, když už se k balónu dostal, tak dokázal něco vymyslet a mělo to aspoň nějakou myšlenku. Škoda je, že takových momentů v zápase nebylo víc. 6/10

Anthony Martial – Nastoupil na pozici středního útočníka, ale zastával spíše pozici falešné devítky, když v prvním poločase pomáhal v kombinaci s křídelními hráči. Moc nekazil a jediné co se mu dá vyčíst, tak nedostatečná aktivita a nabídka svým spoluhráčům. Za celý zápas se nedostal do gólové šance. Otázka je, jestli to bylo jeho neaktivitou nebo nedostatečnou podporou záložníků. 6/10

Střídající hráči

Jesse Lingard – Střídal v 65. minutě Pereiru a nic pozitivního nepřinesl. Přebral neschopnost kreativního myšlení po hráči, místo kterého na hřiště šel. 4,5/10

Mason Greenwood – Hned po příchodu se dostal do největší šance zápasu, kdy po centru Freda trefil tyč. Poté se s balónem už skoro nepotkal. 6,5/10

Brandon Wiliams – Přišel místo AWB ve stejný čas jako Greenwood a neměl téměř žádnou práci.

Lavička: Romero, Rojo, Mata, Garner

Týmový výkon: Zápas nezačal vůbec zle. Díky spolupráci Martial-DJ-Pereira vznikalo velice dobrých náznaků šancí. Bohužel toto trvalo pouze do 20. minuty, od které už hra směřovala ke konečnému výsledku. Cherries se po nemastném úvodu oklepali a dokázali hrát s ďábli vyrovnanou partii. Ke konci poločasu se vinou nedůsledného bránění dokázal prosadit King. Druhý poločas byl velice slabý od hráčů United. Neschopnost hrát do hluboké obrany se táhla celým druhým poločasem, a tak bohužel končí naše tří zápasová série výher. Nezbývá než doufat, že se z toho naši hráči otřepou a v dalším zápase podají o poznání lepší výkon. 4,5/10

Manchester United: De Gea (6), Wan-Bissaka (5), Maguire (5), Lindelof (6), Young (5), McTominay (6), Fred (6), Pereira (5), James (7), Martial (6), Rashford (6).

Subs: Lingard (5), Greenwood (6), Williams (n/a).

Man of the match: Nathan Ake

Dnešnú prehru musia hráči rýchlo hodiť za hlavu – resp. sa z nej poučiť a už vo štvrtok ich na domácom Old Trafforde čaká Partizan Belehrad. Verme, že United potvrdia postup do vyraďovacej časti Európskej ligy. Zápas sa odohrá 7. novembra/listopadu o 21:00 SEČ.

Zdroje: flashscore.sk, premierleague.com, manutd.com

Review&Hodnotenie: Manchester United – Brighton 3:1