Review&Hodnotenie: Chelsea – Manchester United 1:2

Futbalisti Manchestru United zavítali v rámci pohára Carabao na štadión londýnskej Chelsea. Domáci sa chceli revanšovať za prehru z 1. kola Premier League, no United predviedli solídny výkon a po dvoch zásahoch Marcusa Rashforda oslavujú postup po výhre 2:1.

V týždni po výhre v Norwichi Ole potvrdil dlhšiu absenciu pre Paula Pogbu, a tak sme vedeli, že do tohto prestížneho zápasu Francúz nezasiahne. V plnej sile je už konečne Martial, ktorý nastúpil aj v druhom zápase po sebe, i keď až z lavičky. Šancu dostal aj mladík Williams. Po zranení sa na(ne)šťastie vrátil Lingard. Zápas mal výkop o 21:05 SEČ a rozhodoval ho Paul Tierney.

Autorom hodnotenia je redaktor Ole_Boy

Sergio Romero – Veľa práce dnes nemal. Naša obrana fungovala spoľahlivo, predovšetkým v úvodnom dejstve. Pri góle toho veľa urobiť nemohol, belgický zakončovateľ to trafil ideálne k ľavej žrdi. Napriek tomu z neho sršal pokoj a potrebné sebavedomie. 7/10

Aaron Wan-Bissaka – Pri vzhliadnutí základnej zostavy som sa obával jeho „utopenia“ v hernej formácii 3-5-2. Podal opäť spoľahlivý výkon smerom dozadu a objavilo sa aj zopár náznakov pri podporovaní ofenzívy. Nepriepustný ako skala. 7/10

Victor Lindelöf – V trojčlennej stopérskej formácii to bol zväčša on, ktorý ako prvý vystupoval so súperovým útočníkom a snažil sa o prerušenie domácej akcie už v zárodku. V druhom polčase bol však aj on namočený v inkasovanom góle. Striedaný Martialom v 66. minúte pre zdravotné problémy. Veríme, že to nebude nič vážne. 7/10

Harry Maguire (C) – Prehral azda jediný hlavičkový súboj a  aj ten napokon viedol k jedinému inkasovanému gólu v našej sieti. Stále mi však zostáva rozum stáť, ako jednoducho sa presadil Batshuayi proti našej defenzívnej trojici. V trojčlennej stopérskej formácii vyniká jeho cit pre organizáciu defenzívy. Štandardný výkon reprezentačného obrancu a včerajšieho kapitána. 6/10

Marcos Rojo – Azda najnenápadnejší hráč včerajšieho zápasu. Svoje úlohy si však plnil svedomito, v súbojoch neuhne a súper vždy pocíti jeho juhoamerické korene. Páčilo sa mi, ako jednoducho riešil situácie. Ak mu vydrží zdravie, bude zaujímavou alternatívou do defenzívy. 7,5/10

Brandon Wiliams – Myslite si, čo chcete, ale ja v tomto mladíkovi vidím nového adepta na ľavý okraj defenzívy! Pokojný na lopte, agilný smerom dopredu, sebavedomý vo svojich vystúpeniach. Ak mu Ole bude dopriavať potrebné herné minúty, skôr čo neskôr sa stane stabilným členom základnej zostavy. 7,5/10

Fred – Že by zatracovaný Brazílčan konečne našiel svoju hernú tvár? Áno, od ideálu a predstáv fanúšikov to má ešte ďaleko. Včera však patril Fred k najlepším hráčom na trávniku z hľadiska štatistík. Spoločne so Scottym vyprodukoval v strede poľa množstvo energie, z ktorej čerpal celý tím. Po faule na jeho osobu a následnom priamom kope rozhodol o osude stretnutia Rash. 7,5/10

Scott McTominay – Pravý Mancunian! V úvode zaujal svojím nešetrným zákrokom a la Scholes (ktorým si však vydobyl rešpekt v strede poľa), potom ho však bolo plné ihrisko. Pripísal si prvú veľkú príležitosť v zápase, keď ho po signále z rohového kopu ideálne našiel Daniel James, no bránu tesne minul. Najviac prerušení hry, najviac získaných lôpt. A jeho oslava po víťaznom góle hovorí za všetko. Môj MOTM.  8/10

Jesse Lingard – V úvode duelu platil na defenzívu Chelsea jeho aktívny pohyb a pressing, pri výstavbe útoku a založení konštruktívnej ofenzívnej akcie však jeho prínos nevidím. Vážim si každého hráča United a každého hráča podporujem. Jesse však z môjho uhľa pohľadu aktuálne nemá miesto v základnej zostave nórskeho manažéra. Striedaný Perreirom v 66. minúte. 4/10

Daniel James – Koľkú penaltu získala naša predsezónna posila? Dnes bol ako včelička – behal, napádal, bránil, útočil, skrátka nešetril krokmi. Jeho energia a nasadenie majú enormný vplyv na výkon mužstva ako celku. Len tak ďalej, Daniel! 7/10

Marcus Rashford – Odchovanec Red Devils zobral na svoje plecia zodpovednosť v pohárovom dueli proti Chelsea a šťastena sa mu odmenila. Premenený pokutový kop a v neposlednom rade zahratý priamy kop a la Cristiano Ronaldo. Priznajte sa, kto z Vás si nezaspomínal na tohto, pre nás ikonického, Portugalčana? 😉 8/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Andreas Perreira – Po príchode na trávnik pomohol k zvýšenej aktivite smerom dopredu po inkasovanom góle. Ole ho na predzápasovej tlačovke pochválil a po tom, čo ho začal nasadzovať viac do centrálnej zóny, majú aj jeho výkony stúpajúcu tendenciu. 6/10

Anthony Martial – Na trávnik prišiel v 66. minúte za zraneného Lindelöfa a okamžite pútal pozornosť súperových obrancov. Mohol definitívne pochovať nádeje domácich na lepší výsledok, ale jeho pokus o obstrel len tesne minul vinkeľ Caballerovej brány. 6,5/10

Ashley Young – Nakoľko Marcus pociťoval menšie zdravotné komplikácie, nahradila ho v 80. minúte stálica obrannej rady United. Mal problémy s rýchlosťou Hudsona-Odoia i Jamesa, ale našťastie z toho domáci nedokázali nič vyťažiť. 5/10

Tímový výkon – Séria výhier sa po včerajšom zápase natiahla na číslo 3. Verím, že po uplynulej reprezentačnej prestávke a troch zlepšených výkonoch proti L´poolu, Norwichu a Chelsea sme konečne našli potrebný recept k tomu, aby sme si udržali konštantnú výkonnosť a pravidelne zbierali body. V úvodnej 45-minútovke proti londýnskej Chelsea sme mohli vidieť zo strany United koncentrovaný a spoľahlivý výkon, ktorý vychádzal z vynikajúco organizovanej defenzívy. Mrzí však pasáž hry od 46. – 65. minúty, kedy sme inkasovali lacný gól, hoci zaslúžený, pretože sme si ho vypýtali svojou pasívnou hrou. Po prestriedaní sme to boli opäť my, ktorí chceli vyhrať viac. O všetkom napokon rozhodla utešená rana Marcusa Rashforda z priameho kope z vyše 30 metrov. Za bojovnosť, nasadenie a túžbu si naši chlapci zaslúžia pochvalu. Preto je moje celkové hodnotenie 7/10. MOTM – Scott McTominay.

Manchester United:  Romero (6), Wan-Bissaka (7), Lindelof (6), Maguire (5), Rojo (7), Williams (7), McTominay (8), Fred (6), Lingard (6), James (7), Rashford (8)

Subs: Young (6), Pereira (6), Martial (6)

Man of the match: Marcus Rashford

Ostrovný futbal nasleduje v rýchlom tempe a nás čaká v sobotu 2. novembra ďalší náročný test. Na Vitality Stadium nás privítajú hráči Bournemouth, ktorí dokážu potrápiť nejedného favorita. Zápas začína o 13:30 hod. SEČ a vzhliadnuť ho môžete na obrazovkách televízie PREMIER SPORT.

Zdroje: flashscore.sk, facebook.com/manutd, premierleague.com

Preview&LIVE: Manchester City – Manchester United

Review: Manchester United – Tottenham 2:1

Preview&LIVE: Manchester United – Tottenham