Review&Hodnotenie: Norwich – Manchester United 1:3

Po dobrém výkonu a remíze proti Liverpoolu a špatném výkonu a výhře v Bělehradu nás čekal nevyzpytatelný soupeř ze dna tabulky. Nováček soutěže Norwich sice dokázal porazit našeho městského rivala, jenže pak je čekala série 4 zápasů bez vítězství. Největší hvězdou soupeře je jednoznačně finský kanonýr Temu Pukki, který si v této sezoně už připsal 6 střeleckých úspěchů. V tomto zápase jsme se mohli stát prvním týmem, který v Premier league nastřílel 2000 gólů, což se nám nakonec i povedlo.  Po dobrém výkonu jsme si odvezli 3 body za vítězství 1:3.

Po dvou zápasech, ve kterých Solskjaer se rozhodl hrát rozestavení s 5 obránci, se norský lodivod rozhodl vrátit k osvědčené formaci 4-2-3-1. Poprvé po zranění se v ligové základní sestavě objevil Anthony Martial. Tento zápas byl velikou příležitostí se zvednout a nabudit se do dalších utkání. Na lavičce náhradníků se opět objevili mladíci Garner, Greenwood, Williams.

POZITÍVA

• Výborný výkon záložní řady, která byla velice kompaktní a výborně spolupracovala
  • Chladnokrevnost Antonyho Martiala při řešení gólové situace
  • Byli jsme aktivnějším týmem, chtěli jsme hrát útočný fotbal a ukázat se v dobrém světle
  • Odhodlání a touha po vítězství
  • Výkon Aarona Wan-Bissaky, který opět výborně bránil a připsal si 11 obranných zákroků.

NEGATÍVA

• Dva neproměněné pokutové kopy
  • Neudržení čistého štítu, inkasování zbytečného gólu na konci

Hodnotenie pripravil redaktor Vik.

David de Gea – Španiel riešil možno jednu vážnejšiu šancu, inak veľa roboty nemal. S gólom veľa robiť už tradične nemohol. 6/10

Aaron Wan-Bissaka – Jedenásť úspešných tackles. Neskutočné číslo. Áno, bola tam hlúpa žltá karta a mal nízku úspešnosť prihrávok (72%), no svoju robotu si spravil a pomáhal výrazne vyššie a častejšie vpredu ako Young. 6,5/10

Victor Lindelof – Stopéri veľa roboty proti súperom nemali. Napriek tomu si mali dať viac pozor pri góle na 1:3, minútu po zmene strán zostal nepokrytý Pukki, ktorý z toho mal vyťažiť viac. Priemerný zápas. 5,5/10

Harry Maguire – O čosi lepší výkon ako jeho kolega, 2 vyhraté vzdušné súboje oproti žiadnemu od Victora. V defenzíve pôsobí dlhodobo istejšie ako Švéd. 6/10

Ashley Young – Získaná lopta pri treťom góle,mal loptu najdlhšie na kopačkách aj s najväčšou presnosťou prihrávok. Rovnako žltá karta, celkovo sa mi páčil menej ako AWB. 6/10

Scott McTominay – Škoda chyby, ktorá viedla k zásahu na 1:3, byť to za iného stavu a v inom čase, tak by som tú známku výrazne znížil. Inak bol jeho výkon temer bez chybičky. Dirigoval hru, predviedol 4 driblingy, hral podstatne vysoko. Strelil úvodný gól, ktorý zobral z mužstva veľkú ťarchu. 8/10 – MOTM

Fred – Zaťaženejší z dvojice záložníkov. Sedem úspešných súbojov, a hoci mal jednu prihrávku do brejku na Pukkiho, inak si výrazne zle nepočínal. Solídny výkon na takýto zápas, ako bonus doslova vystrieľal penaltu. 7,5/10

Daniel James Chvíľu sa hľadal pri defenzívne ladenom tíme Norwichu. Napokon ale svoje uplatnenie našiel – získal penaltu, naservíroval druhý gól Rashfordovi a nebezpečne centroval pred bránu. 7,5/10

Andreas Pereira Dostatočný pohyb, Brazílčan behal medzi stredom a ľavým krajom ofenzívnej tretiny ihriska. Mal najslabšiu úspešnosť prihrávok (71%), ale bol to jeden z jeho lepších zápasov v drese United. 7/10

Marcus Rashford – Gól, asistencia, ale aj zahodená penalta. A teda tak z každého rožka troška. Odchovanec Red Devils vykazoval aktivitu, mal 6 striel, 4 vyhrané hlavičkové súboje, s Martialom si dobre rozumejú. 7,5/10

Anthony Martial – Francúz ukázal chuť k futbalu. Skvelý pohyb, krásny gól po ešte krajšej akcii, 4 strelecké pokusy, 2 driblingy, no zase tu škodí tá nepremenená penalta. Ak by ju dal, bol by mojím hráčom zápasu. Zázračne vychytaný Krulom po rohovom kope za bezgólového stavu (brankár Norwichu inak MOTM zápasu). Takto prehral len o kratší účes so Scottom. 7,5/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Mason Greenwood, Jesse Lingard, James Garner – Rozhodol som sa túto trojicu oznámkovať narovnako, keďže všetky tri striedania prišli po góle na 3:0, kedy sa už viac nehralo, ako hralo. Naši hráči sa akoby nad súperom zľutovali a padli na jeho úroveň. Greenwood pálil len do nohy Krula, Lingard síce predviedol dva víťazné súboje a strelu nad, ale nič z toho nebolo; a do tretice Garner nezabránil Hernándezovi v góle, hoci to bolo tesné. Aj preto mi to na celú túto striedajúcu trojičku vychádza bodovo na jednej úrovni. 5 /10

Tímový výkon – Predvedená hra v prvom polčase potešila. Hoci sme sa hľadali úvodnú štvrťhodinu, potom sme mali zápas vo vlastných rukách a ak by to bolo po 45 minútach 6:0, tak by nikto nemohol povedať ani slovo. Ofenzívni hráči v tomto smere musia nabrať viac „zabijáckosti“. Po zmene strán sme sa nevyhli miernym doslova sekundovým výpadkom, z ktorých Norwich našťastie neznížil na 1:2. Gólom Martiala prakticky môžeme ukončiť seriózne dianie zápasu. Záverečných dvadsať minút totiž prinieslo len bolesť pre oči a ukrojilo zbytočných 6 (nadstavených) minút z našich životov.

(Bonus na záver: VAR – 11/10)

Starting XI: De Gea 6, Wan-Bissaka 7, Lindelof 6, Maguire 6, Young 6, Fred 6, McTominay 7, Pereira 6, James 7, Rashford 6, Martial 6

Subs: Greenwood 6, Lingard 6, Garner 6

Pauza od zápasového kolotoča dlho trvať nebude. Už túto stredu, 30. októbra od 21:05 SEČ, na nás čaká osemfinále EFL Cupu (Ligového pohára) na londýnskom Stamford Bridge. Ten je domovským stánkom Chelsea Londýn. Čaká nás tak ďalší zo skvelých meraní síl medzi The Blues a Red Devils.

Zdroje: manutd.com, premierleague.com, footballhighlightsvideo.com, flashscore.com

Preview&LIVE: Manchester City – Manchester United

Review: Manchester United – Tottenham 2:1

Preview&LIVE: Manchester United – Tottenham