Ole po remíze s Liverpoolom

Manchester United predviedol po reprezentačnej prestávke bojovný výkon plný odhodlania. Červení diabli sa dostali v prvom polčase do vedenia 1:0 po góle Marcusa Rashforda, ktorému asistoval mladý Daniel James. V druhom polčase však prišlo k zaváhaniu pri bránení, kedy sa do gólovej šance dostal Adam Lallana. Ten nakoniec strelil vyrovnávajúci a zároveň aj posledný gól tohto stretnutia.

Dnes sme boli vynikajúci

,,Nemyslím si, že som mohol od hráčov žiadať viac. Toto (nasadenie, pozn. red.) je však niečo čo od nich žiadame každý zápas a oni to ukázali už viackrát. O zápase som si pomyslel tri veci. Za prvé, chalani boli fantastickí, agresívni a tlačili sa vpred. Za druhé, fanúšikovia z toho taktiež urobili energický zápas s veľkou dávkou nasadenia z tribún. Za tretie, rozhodca predviedol dobrý výkon. Dovolil aby z toho bol poriadny futbal so zákrokmi. Nebol jedným z tých rozhodcov, ktorí pričasto prerušujú hru. Nie je to veľmi časté, že chválime rozhodcov, ale myslím si, že Martin Atkinson predviedol dobrý výkon.“

O obrannej trojici

,,Vzadu sme hrali na troch obrancov, pričom sme chceli, aby sa Aaron a Ashley tlačili dopredu. S útočnou trojicou James, Rashford a Pereira sme mali vpredu veľa energie. Hráčom za nimi veríme v tom, že si v lige poradia s kýmkoľvek. Liverpool má naozaj veľmi dobrú útočnú trojicu, no myslel som si, že to bude zápas kde budeme vpredu na vytváranie šancí potrebovať viac energie, priamočiarosti alebo viac nábehov. Nás gól bol z tohto pohľadu fantastický.“

Rashford si zaslúži pochvalu

,,Nie iba za jeho pohyb pred gólom, ale aj za jeho pohyb v celom zápase. Myslím si, že to bol jeden z jeho najlepších výkonov za nás. Myslím si, že ukázal silu. Mohli ste to vidieť aj pri jeho behu a súboji s Van Dijkom, kde došlo na súboj telo na telo. Bol silný. Góly sú však to čo od neho chceme. Včera sme s ním mali menšie sedenie na sledovanie videí a dnes to zúžitkoval.“

Hráči sú trocha sklamaní

,,V druhom polčase sme veľa bránili, ale dostať takýto gól z prihrávky dlhej asi 6 metrov je sklamaním. Predovšetkým v čase, v ktorom sa to stalo. Myslel som si, že si začíname vytvárať niekoľko príležitostí na protiútoky na strelenie druhého gólu, ale nanešťastie sa nám to nepodarilo. Vieme, že máme tím, ktorý bude spolu fungovať. Máme tu výborný prístup. Toto ovplyvní ich sezónu, pretože sa v šatni cítili sklamane. Cítia, že sme mali vyhrať. To je pre manažéra dobré znamenie, vidieť hráčov po remízovom zápase s Liverpoolom sklamaných. Naši fanúšikovia znova ukázali, že vidia čo sa deje a my sa k nášmu cieľu dostaneme.“

Dnes sme urobili dôležitý krok

,,Samozrejme, vždy je dôležité dosahovať dobré výsledky, pretože je to jediný spôsob ako navýšiť vašu sebadôveru. Budovanie sebadôveru nášho tímu je tiež niečo, čo práve robíme. Výhra by bola výborná, ale aj remíza je správnym krokom. Pred dvoma týždňami sme proti Newcastle predviedli podpriemerný výkon, ale naša dnešná odpoveď na ten zápas bola fantastická. Máme hráčov, ktorí sa vracajú po zraneniach a chorobách a budeme tak napredovať. Zvyšní hráči sa čoskoro vrátia a budeme napredovať, takže som potešený.“