Review&Hodnotenie: Newcastle – Manchester United 1:0

Po nepřesvědčivém výkonu v Evropské lize jsme čekali lepší výkon nyní v Premier League proti Newcastlu. Opak byl pravdou a my jsme mohli vidět zmar, bídu a bolest. Zažíváme nejhorší období United od odchodu Sira Alexe. Bohužel, problémy v klubu jsou daleko komplexnější a my můžeme jen doufat, že se to nepotáhne několik dalších sezón. Výsledek zápasu 1:0.

Oproti minulému zápasu nastalo v sestavě několik změn. Na levé straně obrany začal Young namísto mladého Williamse, stoperskou dvojici nahradil Maquire s Tuanzebem, do sestavy se vrátil McTominay a od začátku začal i Rashford s Pereirou. Zápas se konal na stadionu St. James Park, výkop byl v 17:30 SEČ a hlavním arbitrem tentokrát byl Mike Dean.

Hodnocení napsal redaktor Domeess

David de Gea – Moc práce neměl, v rozehrávce nekazil a nedělal zbytečné chyby. V72. minutě ho střelou na zadní tyč prostřelil mladičký Longstaff tak přesně, že byl brankář Manchesteru bez šance. 6/10

Diogo Dalot – Asi jsme od něho všichni čekali víc, první poločas nehrál špatně, ale kvůli jeho „plašivosti“ kazil v důležitých momentech, ať už nepřesnou přihrávkou nebo zbytečným předržením balónu. Ve druhé půli se zranil a nahradil ho Marcus Rojo. 4/10

Axel Tuanzebe – Udržel si dobrý výkon z minulých zápasů, tentokrát byl spolehlivější a jistější než jeho parťák v obraně Maguire. Dokázal vyvézt míč a poté ho přesně přihrát. Svojí rychlostí dokázal stíhat rychlonohé útočníky domácích. 7/10 MOTM

Harry Maquire – Dobře plnil defenzivní povinnosti, neprohrával vzdušné a pozemní souboje. Byl silný na míči, který dokázal podržet a poté předat. Ve 30. minutě se výborně vrátil při úniku Almirona, kdy mu včasným skluzem zamezil ve skórování. Ke konci poločasu trestuhodně odmítl vstřelit gól po ojediněle dobrém centru Younga. 6/10

Ashley Young (C) – Opět velice špatný výkon našeho veterána. Byl pomalý, hodně chyboval v rozehrávce a nebyl schopný poslat jediný úspěšný centr do šestnáctky. Pro mě nepochopitelně kopal celý zápas rohové kopy, které neměly kvalitu ani druhé ligy. Co se mu odepřít nedá, tak je jeho bojovnost. Dřel celý zápas a nevynechal jediný souboj. Bohužel to je na tým, jakým je Manchester United málo. Na posledních pár minut ho vystřídal Chong. 3,5/10

Scott McTominay – Patřil k tomu nejlepšímu, co běhalo na polovině hostí. Úspěšně napadal a byl motor týmu, bohužel doplácel na neschopnost kreativity ofenzívních záložníku, kdy rozehrávka stála na něm a nejednou po jeho ztrátě vznikal rychlý protiútok Newcastlu. 6,5/10

Fred – Očekávání většiny fanoušků nevyslyšel a předvedl prachbídný výkon. S jistou nadsázkou lze říci, že na co sáhl, tak to pokazil. Za celý zápas nevyprodukoval jedinou zajímavou šanci. Když už se rozhodl zariskovat, tak z toho pramenila ztráta balónu nebo nepřesná přihrávka, která velice často končila v autu. 2/10

Andreas Pereira – Hrál už standardně špatně, na jeho neschopnost založit útok jsme si zvykli, ale oproti minulým zápasům byl ještě více neviditelný. Slabý na míči, který taky několikrát zbytečně předržel. Povedlo se mu pár pěkných centrů, ale stejně jako u Younga je to velice málo na hráče našeho milovaného klubu. 3,5/10

Juan Mata – Až zaskočeně teď marně vzpomínám, jestli jsem tohoto Španěla za celý zápas viděl u balónu. Dokázal nemožné, a to být ještě více pasivní a neviditelný. Hráč, který má být neustále na ose hřiště, tak byl zatažený a schovaný u postranních čar nebo za obranou soupeře. Jeho vystřídáním za Greenwooda se hra zrychlila a konečně jsme si dokázali vypracovat tlak. To jen dokazuje jeho tragický výkon. 3/10

Daniel James – Nebyl tak aktivní, jako byl v posledních zápasech, přesto ale byl ten nejnebezpečnější. Svou dynamiku a dobrý dribling prokazoval až po odchodu Maty, kdy mu konečně dokázal někdo přihrát. 6/10

Marcus Rashford – Tak jak jde dolů forma celého týmu, tak stejně padá i forma Marcuse. Totálně bez pohybu, bez jakéhokoliv nápadu. Když už se dostal k balónu, tak byl velice dobře pokryt obranou soupeře. Nezbývá než doufat v návrat Pogby, jakožto jediného hráče, který je schopný dát dobrý balón do prostoru. 4/10

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Marcos Rojo – Po nahrazení Dalota se postavil po boku Maguira do středu obrany. Byl pohyblivý, aktivní a nekazil. Dokázal i přesně přenést hru.6/10

Mason Greenwood – Naskočil za marného Matu a ukázal, jak se má hrát za náš dres. Byl u všech útočných akcí po jeho příchodu a nejednou nebyl daleko od gólu. V úplném závěru dokázal předložit úžasnou přihrávkou gólovou šanci pro Younga, který ale nedokázal zakončit. 7/10

Tahith Chong – Nahradil v 86. minutě Younga.

TÝMOVÝ VÝKON

První poločas se nesl v herním zmatku, kdy hra domácích postrádala systém v útočné třetině hřiště. Nedokázali jsme ničím překvapit obranu Newcastlu. Po změně stran, a hlavně po střídání přišla drobně lepší útočná hra. Dokázali jsme předat míč do stran na nabíhající se křídla, která dokázala vyprodukovat několik velice nebezpečných centrů. Závěrečných 10 minut jsme si vytvořili konstantní tlak, který ale bohužel Straky přečkaly a uhlídali tak 3 body.

Po reprezentační pauze vyzveme na domácí půdě lídra tabulky a našeho největšího rivala, Liverpool. Bude to extrémně náročný souboj, na druhou stranu, jak se nastartovat k lepším výkonům, než právě proti takovému soupeři? Zápas se odehraje 20. 10. v 17:30 SEČ.

Zdroje: manutd.com, premierleague.com, livesport.cz, highlightsfootball.com

Review&Hodnotenie: Manchester United – Brighton 3:1