Reakcia manažéra po prehre s Newcastle United

Manchester United nezvládol vonkajší zápas proti Newcastle United a prehral výsledkom 1:0. O jedinú víťaznú strelu v zápase sa postaral devätnásť ročný Matthew Longstaff. Červeným diablom v súčasnosti patrí 12. miesto v ligovej tabuľke.

Na takúto pozíciu v tabuľke nie sme zvyknutí

,,Sme sklamaní. Chýbalo nám niekoľko kľúčových hráčov, ale to nie je ospravedlnenie. Hráči pracovali tvrdo a zodrali si kopačky, no v tejto chvíli sme na mieste, na ktoré nie sme zvyknutí. Niektorým chlapcom chýba trocha pokoja a tiež si nevytvárame dosť šancí.“

O chýbajúcich hráčoch

,,Šesť hráčov, ktorí nastúpili proti Chelsea, nám dnes chýbalo. To je niečo čo vás vo výsledkoch ovplyvní. Budeme však pracovať tvrdo a dostaneme tú kvalitu späť.“

O nedostatku sebadôvery a skúseností mladých hráčov

,,Mladým hráčom chýba sebadôvera. Potrebujú pomoc od skúsených hráčov a trénerského tímu. Sú to ľudia a chcú hrať dobre. Musia vidieť výsledky ich tvrdej práce a my tieto výsledky nezískavame. Toto je niečo čo ich ovplyvní.“

O výkone v zápase

,,Prvý polčas bol od nás tým najnedbalejším polčasom doteraz. V druhom polčase sme dominovali, ale netvorili sme. Veľa sme toho nezmenili. Hrali sme rovnakým spôsobom a držali sa našich zásad. Hráči však pracujú tvrdo.“

O reprezentačnej prestávke

,,Našťastie pre nás je teraz pred nami reprezentačná prestávka. Máme čas na to, aby sme zistili čo nám týchto osem zápasov chýbalo. Sadneme si k tomu a dúfajme, že sa nám niektorí zranení hráči vrátia späť. Je to moja zodpovednosť. Musím si s hráčmi pohovoriť.“

Ako sa s týmto vysporiadať

,,Aké je riešenie na tento problém? To je otázka za milión. Ak pracujete iba za slnečných dní, nikdy sa nedostanete na miesto, ktoré je vašim cieľom.“