Review&Hodnotenie: AZ Alkmaar – Manchester United 0:0

Vo štvrtok sa United predstavili na ihrisku holandského Alkmaaru. PO strašidelnom výkone a bez jedinej strely medzi tri žrde odišli s remízou 0:0.

Po ligové remíze s Arsenalem, kdy jsme předvedli lehce zlepšený výkon, nás čekal nizozemský AZ Alkmaar. Do Nizozemska neodletělo několik našich opor, tak bylo zase očekáváno nasazení mladých koní. Sestava nakonec splnila očekávání a zkušenou kostru týmu doplnily mladíci, v čele s Angelem Gomesem a Brandonem Williamsem. Zápas se odehrál na umělé trávě, která nebyla v úplně ideální kondici.

Hodnotenie napísal redaktor Ole_Boy

David de Gea (C)Potvrdil stúpajúcu formu z uplynulých zápasov. Super Dave sa dostáva do svojej starej formy a dnes to pri príležitostiach súpera dokázal. Viacerými zákrokmi prispel k zisku bodu pre hostí. 8/10

Diogo DalotPortugalský krajný bek má rozhodne na viac. Absentovali prieniky po krídle, kombinácia medzi ním a Jamesom, resp. neskôr Greenwoodom viazla. Svojim výkonom príliš nepresvedčil, zatienil ho kolega na ľavom kraji defenzívy. V závere inkasoval žltú kartu. 5/10

Victor LindelöfVýkon švédskeho stopéra sa mi páčil. Počas duelu viackrát zobral rozohrávku na svoje plecia, pôsobil veľmi isto a pozične dobre v osobných súbojoch. Čisté konto je preňho bonusom. 7,5/10

Marcos Rojo Pokiaľ by Marcos zrýchlil a spresnil svoju rozohrávku, bol by vhodnou alternatívou na post ľavého stopéra. Podobne ako jeho stopérsky kolega dokázal uplatniť pozičnú hru a pri štandardných situáciách súpera bol on prvým mužom, ktorý odvracal nebezpečnú loptu. 7/10

Brandon Wiliams Stále len 19-ročný mladík, ktorý si odkrútil vo štvrtok večer svoju európsku premiéru medzi seniormi, odo mňa získava zaslúžený honor muža zápasu. Prečo? Dôvod je prostý: neustále jazdil po zadku, nebál sa vyhľadávať osobné súboje a jeho dravé a drzé prieniky po čiare sú veľkým prísľubom do ďalších zápasov. 8/10 MOTM

Fred Snahu mu uprieť nemožno. Pokazil však neuveriteľné množstvo jednoduchých lôpt, prekvapením pre mňa boli jeho technické nedostatky pri práci s loptou (aj vzhľadom na to, že sa hralo na umelej tráve). Spoločne s Matičom včera najslabší článok našej zostavy. 4/10

Nemanja Matič  – Slabé výkony v podaní sympatického Srba, žiaľ, pokračujú. Niekoľkokrát zabrzdil sľubne sa rozvíjajúcu útočnú akciu, nestíhal dostupovať k pohyblivým hráčom súpera a vyprodukoval lacné straty lôpt. 3,5/10

Juan Mata– Aj španielsky playmaker márne hľadá stratenú formu. S pribúdajúcimi minútami sa začínal z trávnika vytrácať. Na jeho prekvapivé kolmice za obranu, či netradičné riešenia herných situácií sme však vzhľadom na statickú hru našich hráčov čakali márne. Striedaný McTominayom v 83. minúte. 4,5/10

Mason Greenwood Spálil veľkú príležitosť po ideálnej prihrávke od Jamesa. Nebol natoľko viditeľný, predovšetkým z dôvodu nízkej podpory svojich spoluhráčov. Striedaný Lingardom v 76. minúte. 5/10

Angel Gomes Mladý talent nešetril krokmi pri ponukovej činnosti, dočkali sme sa aj pekných technických fines v jeho podaní. Vzhľadom na vek a okolnosti, však nemôže byť považovaný za hráča, ktorý to všetko zoberie na seba. Napriek tomu ďalší veľký prísľub do budúcnosti. 6,5/10

Daniel JamesSkutočne je to len môj pocit, že ak má tento chlapec loptu na kopačkách, dokáže ako jeden z mála hráčov na ihrisku niečo vymyslieť a potenciálne ohroziť súperovu bránu? Dnes mu nevyšlo všetko, snahu však uprieť nemožno. Striedaný Rashfordom v 63. minúte. 6/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Marcus RashfordPo faule na jeho osobu sa mal pískať pokutový kop. Miestami dokáže na trávniku zúročiť svoju výnimočnosť, inokedy zasa predvedie nepochopiteľný skrat (viď realizácia štandardných situácií v jeho podaní). 6/10

Jesse Lingard Po skvelej kolmici od McTominaya mal na svojej kopačke rozhodnutie zápasu. Na ihrisku nevydržal do záverečného hvizdu, odkrivkal zranený v nadstavenom čase druhého polčasu. 5/10

Scott McTominay Napriek tomu, že do zápasu naskočil až v 83. minúte, stihol toho viac než viacerí jeho spoluhráči. Okamžite účinne pressoval rozohrávku súpera, skvelou kolmicou vyslal do zakončenia Lingarda a zaujalo aj niekoľko jeho efektívnych prenesení hry. Momentálne náš najlepší stredopoliar. 7,5/10

TÍMOVÝ VÝKON:

V rámci defenzívy by náš výkon zniesol prísnejšie kritéria. Čo sa však týka ofenzívneho prejavu mužstva, doplácame na odchody dvoch skúsených útočníkov, zranenie Martiala a úzky káder. Dovolím si tvrdiť, že vzhľadom na priebeh duelu sme proti Alkmaaru bod získali a nie dva body stratili. Celkovo preto hodnotím náš výkon známkou – 5/10.

Pred reprezentačnou prestávkou na nás čaká ešte jeden súťažný duel. V nedeľu 6. októbra vycestujeme v rámci domácej Premier League na nepríjemnú pôdu strák z Newcastlu. United sa budú snažiť pretrhnúť nelichotivú sériu bez víťazstva na trávniku súpera, ktorá trvá od pamätného minuloročného postupu v Lige Majstrov proti PSG. Výkop stretnutia je naplánovaný o 17:30 hod.

Zdroje: manutd.com, premierleague.com, flashscore.sk

Review&Hodnotenie: Manchester United – Brighton 3:1