Review&Hodnotenie: Manchester United – Rochdale 1:1 (5:3 na penalty)

Po víkendovom sklamaní proti londýnskemu West Hamu čakal na United pohárový duel v rámci 3 kola. Carabao Cup-u. S navrátilcom Pogbom v základnej zostave, pri druhopolčasovom debute krajného beka Williamsa a popri množstve zahodených gólových príležitostí napokon „červení diabli“ urvali víťazstvo a postup do ďalšieho kola až po penaltovom rozstrele.

Nórsky manažér premiešal základnú zostavu a po víkendovej prehre nezostal kameň na kameni. V bráne dostal príležitosť Romero, stopérsku dvojicu tvorilo duo Jones – Tuanzebe, ktorý si navyše na svoj rukáv navliekol kapitánsku pásku. Miernym prekvapením bol návrat Pogbu do základnej zostavy, na hrote operoval len 17-ročný Mason Greenwood.

Hodnotenie pripravil redaktor Johny23.

Sergio Romero – Jednou ho zachránil na brankové čáře AWB, jinak neměl téměř řádnou práci. Za obdržený gól ho nelze vinit. 5/10

Aaron Wan-Bissaka – Spolehlivě zajišťoval pravou stranu obrany a z jeho pěkného centru měl v prvním poločase Lingard výraznou šanci. V druhém poločase vytáhl míč z brankové čáry a udržel tak čisté konto. 7/10

Phil Jones – Nevýrazný výkon, který doprovázelo několik zbytečných ztrát balónu. Nutno dodat, že nebyl soupeřem téměř vůbec prověřen. V poločase vystřídán. 4/10

Axel Tuanzebe – Netradičně nastoupil jako kapitán a výkonem si řekl o místo v základní sestavě. Byl velmi rychlý, přesný v zákrocích a spolehlivý v rozehrávce. 7/10

Marcus Rojo – Aktivně se podílel v prvním poločase na útočném snažení, v druhém byl bohužel stažen na post stopera. Téměř skóroval hlavou. 6/10

Paul Pogba – V prvním poločase nedal 100 % šanci hlavou, v druhém pak jeho přítomnost na hřišti nebyla téměř znát. Vyklusával, nechodil do soubojů. Již tradičně platí to, že má určitě na to předvést více. 5/10

Fred – Bohužel oproti jeho minulým utkáním byl jeho výkon o poznání horší. Balónů se rychle zbavoval do stran, namísto aby zkusil průnikovou přihrávku, či kličku. 4/10

Jesse Lingard – On hrál? Neviditelný, nevýrazný, slabý. Na pozici 10 by měl výrazně přispívat k útoku, což se mu (kromě nahrávky na gól Masona) absolutně nedařilo. 2/10

Tahith Chong – Zbrklý výkon se spoustou zbytečných ztrát. Byl nervózní na balónu, slabý v zakončení. Pokud se má zapracovat do sestavy, je před ním ještě kus práce. Jeden z nejslabších na hřišti. 2/10

Andreas Pereira – Překvapivě se opět objevil v základní sestavě. V prvním poločase ztratil téměř všechny balóny a brzdil rozběhnuté útočné akce. V druhém se jeho hra zlepšila, nicméně obdržený gól jde na jeho účet. Otázkou zůstává, jestli hráč jeho kvalit má na to startovat pravidelně. 2/10

Mason Greenwood – Teenager, na kterém momentálně stojí a padá celý útok United. Šikovně se uvolnil v druhém poločase a poslal domácí do vedení, pár dalších šancí nicméně mohl proměnit také. 8/10 MOTM

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Brandon Williams – Nastoupil do druhého poločase za zraněného Jonese a pokrýval levý kraj obrany United. Nic výrazně nepokazil, ale ani nebyl příliš vidět. 5/10

Daniel James – V 60. minutě nahradil trápícího se Chonga a ihned byla jeho přítomnost na hřišti znát. Rozbíhal útoky, dostával se do šancí a vytvářel je. 7/10

Juan Mata – Nastoupil na posledních 5 minut za nevýrazného Lingarda, následně proměnil první penaltu. Nehodnocen

Lavička: Grant – Lindelof, Williams, Garner, James, McTominay, Mata

Týmový výkon – Utrápený a nesystematický výkon proti týmu ze třetí ligy. Někteří hráči bohužel kvalitou nestačili ani na tým této úrovně a nedostatečná šířka kádru začíná být velkým problémem. 2/10

Známky Sky Sports:

Romero (6) – Wan-Bissaka (7), Jones (6), Tuanzebe (6), Rojo (7), Fred (6), Pogba (7), Pereira (7), Lingard (7), Chong (6), Greenwood (8).

Použití náhradníci: Williams (7), James (7), Mata (6).

Pozornosť Manchestru United sa môže sústrediť znovu na Premier League. September uzavrieme na Old Trafford súbojom proti Arsenalu Londýn. Udeje sa tak v rámci 7. kola budúci pondelok 30.9. od 21:00 SEČ.

Zdroje: manutd.com, skysports.com, premierleague.com, flashscore.sk, goalsarena.tv

Review&Hodnotenie: Manchester United – Brighton 3:1