Review&Hodnotenie: Manchester United – FC Astana 1:0

Přesto, že v posledním zápase jsme dokázali Leicester porazit výsledkem 1:0, od dokonalého výkonu to mělo stále velice daleko. V tomto zápase nepřipadalo v úvahu žádné zaváhání, očekávání byla vysoká. Do zápasu nezasáhl z důvodu zranění Pogba, Martial, Shaw a ani James. Výsledná sestava mohla některé překvapit. Nastoupila téměř úplně jiná sestava oproti Leicesteru, sestavená výhradně z mladíků a hráčů, kteří nesbírali tolik minut.

Přesto, že v posledním zápase jsme dokázali Leicester porazit výsledkem 1:0, od dokonalého výkonu to mělo stále velice daleko. V tomto zápase nepřipadalo v úvahu žádné zaváhání, očekávání byla vysoká. Do zápasu nezasáhl z důvodu zranění Pogba, Martial, Shaw a ani James. Výsledná sestava mohla některé překvapit. Nastoupila téměr úplně jiná sestava oproti Leicesteru, sestavená výhradně z mladíků a hráčů, kteří nesbírali tolik minut.

Hodnotenie pripravil redaktor Ole_Boy.

Sergio Romero – Veľa práce počas zápasu nemal. Rozohrávka mu nerobila problém, pripísal si možno jeden jediný zákrok proti inak bezzubej ofenzíve hostí. Zároveň si pripísal prvý súťažný štart v novej sezóne. V Európskej lige zrejme bude zastávať pozíciu jednotky. 7/10

Diogo Dalot –  Ideálne stretnutie pre jeho návrat po zranení. Počas celého zápasu prekypoval aktivitou po pravej strane ihriska. Realizácia viacerých jeho centrovaných lôpt však mala byť lepšia. Mohol pridať druhý gól zápasu, ale zakončenie mu nevyšlo. 6,5/10

Phil Jones – V úvode duelu vyrobil hrúbku, ktorú našťastie stihol napraviť obetavým sklzom pri zakončení útočiaceho hráča. S pribúdajúcimi minútami získaval na sebavedomí, dovolil si aj ofenzívne výlety na polovicu súpera. 7/10

Axel Tuanzebe – Lepší zo stopérskej dvojice. V súboji 1 vs. 1 nedovolil súperovi prejsť. Dobre pozične číta hru, páčila sa mi jeho rozohrávka a pokoj na lopte. Viditeľný v pokutovom území súpera pri zahrávaní rohových kopov. 8/10

Marcos Rojo – Ľavú stranu defenzívy si pre duel EL proti Astane uzurpoval sympatický Argentínčan. Oceňujem jeho 3 ďalekonosné pokusy spoza pokutového územia, ponukovú činnosť po celý jeho pobyt na hracej ploche a agresivitu v osobných súbojoch. Zabudnúť nemožno ani na jeho pokus o rabonu! 😊 Vystriedaný Youngom v 79. minúte. 7,5/10

Nemanja Matič © – Neviem, čo napísať k výkonu srbského stredopoliara. Pokiaľ mal dostatok času a priestoru na rozohrávku, nevidel som ho chybovať. Pri pressingu súpera bol však prakticky nepoužiteľný. Proti podobným mužstvám, akým bola vo štvrtok večer Astana, si svoje uhrá. Na základnú zostavu to však (z môjho uhla pohľadu) nestačí. 5/10

Fred – Protipól Matiča. Neustále si pýtajúci prihrávku, nebojí sa natiahnuť krok a nešetrí ním. Pripísal si na svoje konto asistenciu na rozhodujúci gól stretnutia. V 2. minúte mohol rozjasať fanúšikov svojim streleckým pozdravom z vyše 25 m. Verím, že podobný výkon bude môcť zopakovať už túto nedeľu proti West Hamu. 8/10

Mason Greenwood – Strelec nášho víťazného gólu, vďaka ktorému prekonal rekordy Georgea Besta a Marcusa Rashforda. Pri zakončení to spravil ako skúsený mazák. Nebol natoľko viditeľný počas celého duelu, na svoj vek však v sebe skrýva neuveriteľný potenciál. 8/10

Angel Gomes – Pokiaľ bude Angel správne a dostatočne nasadzovaný do zostavy už počas prebiehajúcej sezóny, o 2-3 roky z neho bude hráč svetovej extratriedy. Dnes zaujal svojim neustálym pohybom, kreatívnymi myšlienkami pri ofenzíve mužstva i skvelou loptovou technikou. Vystriedaný v 68. minúte Juanom Matom. 7,5/10

Tahith Chong – Mladý krídelník sa s pribúdajúcimi minútami začal z ihriska postupne vytrácať. Nemožno mu uprieť obrovské nasadenie a snahu, niektoré situácie však riešil nevyzreto. Vzhľadom na jeho vek a počet odohratých zápasov je to však pochopiteľné. Ďalší talent s prísľubom do budúcnosti. 6,5/10

Marcus Rashford – Už do polčasu mohol pokojne zaznamenať hetrik. Bolo až neuveriteľné, čo dokázal Marcus spáliť počas štvrtkového večera. V druhom polčase sa viac rozdal pre mužstvo, príkladný je jeho návrat k vlastnému pokutovému územiu, ktorý zakončil razantným sklzom proti útočiacemu hráčovi. 7/10

Juan Mata – Na ihrisko prišiel v 68. minúte a okamžite sa snažil prebrať na svoje plecia dirigentskú taktovku. Zapojil sa do akcie, ktorá viedla k jedinému presnému zásahu v stretnutí. 7/10

Jesse Lingard – Prišiel na trávnik spoločne s Juanom. Duel mu evidentne chutil, na svoje konto si mohol pripísať gól, ale proti bol skvele chytajúci gólman hostí a následne konštrukcia brány. 7/10

Ashley Young – Vymenil dobre hrajúceho Roja a v zostávajúcich minútach zopakoval svoj dobrý herný štandard z posledných zápasov. Zle vystúpil pri záverečnej ojedinelej útočnej akcii súpera, čisté konto však pomohol udržať. 6/10

Lavička: Grant (GK), Maguire, Young, McTominay, Garner, Mata, Lingard

Tímový výkon: Svižnému začiatku stretnutia chýbalo jediné – streliť gól. Postupom času sa stretnutie zmenilo na dobýjanie súperovej brány. Hostia sa až na ojedinelé útočné výpady dopredu veľmi nehrnuli, takže domáci hráči museli zostať koncentrovaní a trpezliví až do 73. minúty, kedy Greenwood rutinérsky prekonal hosťujúceho brankára. A práve ľahkosť a chladnokrvnosť v zakončení boli najväčšími problémami nášho tímu v úvodnom kole skupinovej fázy EL. Pozitívnym impulzom bolo nasadenie a výkon mladíkov (Tuanzebe, Chong, Gomes a Greenwood) ako aj navrátilcov do základnej zostavy (Rojo, Fred). Celkovo hodnotím výkon mužstva známkou 7/10.

Ďalším zápasom sa vrátime späť do Premier League. Diabli sa stretnú s West Ham United v nedeľu o 15:00 na štadióne Lodnon Stadium.

Zdroje:premierleague.com, manutd.com, skysports.com, flashscore.sk, goalsarena.com

Review&Hodnotenie: Manchester United – Brighton 3:1