Review&Hodnotenie: Manchester United 1:0 Leicester

Červení Diabli si po reprezentačnej prestávke zmerali sily s Leicestrom. Na domácej pôde dokázali vyhrať najtesnejším gólovým rozdielom 1:0, ale dôležité sú tri body do tabuľky.

Po posledných sklamaniach v Premier League v podobe výsledkov sa od hráčov United očakával presvedčivý výkon a hlavne domáca výhra. Skomplikovať to mohli zranenia, ktoré potvrdil Ole pred zápasom. Konkrétne do zápasu nezasiahli Pogba, Martial, Shaw, Bailly, Lingard a Dalot. Vznikol tak priestor pre ostatných hráčov, ktorí nedostali doteraz toľko herného času.

🔴 United 1 Leicester 0 ⚫See how the Reds overcame the Foxes in a tense affair at Old Trafford.

Hodnotenie pripravil redaktor Domeess

David de Gea – Působil velice spolehlivě. Hned v úvodu zápasu předvedl dobré zákroky proti střelám od Maddisona a Graye. Díky dobré obranné hře obou stoperů už po zbytek zápasu moc práce neměl. 7/10

Aaron Wan-Bissaka – Nový bojovník rudých ďáblů začal sezónu ve velice dobré formě, kterou potvrdil i během dnešního zápasu. Sice nebyl tak útočně aktivní, jako v minulých utkáních, ale o to lepší byl v defenzívě. Občas předržel míč, z čehož pramenily ztráty balónu. 7/10

Victor Lindelöf – Začal velice nedůrazným soubojem s Maddisonem, po kterém přišla největší šance lišek. Pak už působil klidně a spolehlivě. Díky skvělému předvídání se mu dařilo kazit ofenzívní snažení Leicesteru. Trochu chyběla snaha vyvézt balón. 6/10

Harry Maguire – Už tradičně dokázal, že dokáže být jedním z nejlepších stoperů v lize. Ve vzduchu i na zemi byl dominantní. Jediná chyba přišla ke konci zápasu, kdy nedůrazným obranným zákrokem vyslal Vardyho do šance. 7/10

Ashley Young (C) – Neoblíbený veterán zvládnul utkání bez větších chyb. Snažil se být kreativní, což se mu né vždycky dařilo. Po celý zápas nebyl moc vidět. 5/10

Scott McTominay – Neúnavný motor týmu. Byl úplně všude, dobře pressoval středové hráče, díky čemu kazil rozehrávku hostů. Výbornými obrannými zákroky nejednou vypomohl domácí obraně. 8/10 – MOTM

Nemanja Matič – Nejhorší hráč zápasu na domácí straně. Pozičně zvládal uhlídat útočníky soupeře, to bylo ale vše. S balónem na noze byl nejistý, pomalý a nemotorný. Když už se dostal k přihrávce, tak šla buď dozadu nebo do autu. Úspěšnost přihrávek 68% hovoří za vše. Velice slabý výkon na hráče základní sestavy. 4/10

Andreas Perreira – Letos asi jeho nejlepší představení. Jeho nasazení a práce bez míče byly pro tým velice prospěšné. Na začátku zápasu povedenou střelou z trestného kopu vybídl k velice dobrému zákroku Schmeichela. Úspěšně napadal a dokázal působit problémy v rozehrávce soupeře. Bohužel dělal potíže i v rozehrávce svého týmu, když už klasicky postrádal kreativitu a několikrát předržel míč, čímž o něj přišel. 6/10

Juan Mata – Nevýrazný, asi nejlépe vystihuje dnešní výkon Maty. Až na pár záblesků z prvního poločasu, kdy byl schopný, jako jeden z mála domácích hráčů něco kreativního vymyslet, tak byl jeho výkon zklamáním. Druhý poločas byl už úplně ze hry, útoky velice často brzdil svou pomalou rychlostí a po zásluze byl v 70. minutě stažen a nahrazen rychlonohým Chongem. 5/10

Daniel James – Ač nepřidal na svůj gólový účet další zářez, tak opět všem ukázal, jak se má hráč United rvát. Celý zápas byl neuvěřitelně energetický a svou vysokou rychlostí po celý zápas velice úspěšně zaměstnával obranu Leicesteru. 7/10

Marcus Rashford – Velice silný na míči, ke kterému se bohužel skoro nedostal, buď kvůli slabé podpoře spoluhráčů nebo dobrou součinností obrany lišek. V 8. minutě si dobrým pokrytím míče vynutil penaltu, kterou následně proměnil. Dát definitivní tečku mohl dát ke konci zápasu, kdy z přímého kopu orazítkoval spojnici. 7/10

Tahith Chong – V 70. minutě energeticky vběhl na trávník a okamžitě zvedl hru United. Vysoko napadal a vytáhl hru. Byl občas až moc zbrklý, ale měl velký vliv do hry od jeho příchodu. 6/10

Fred – Jeho první minuty v letošní PL započaly v 67. minutě a hned ukázal, že by to rozhodně neměly být poslední. Byl jistý na balónu, výborně pressoval a nedělal zbytečné chyby. Velice dobře nahradil Matiče. V 75. minutě dobrým napadáním ukořistil míč a vytvořil tím velice dobrou příležitost pro své spoluhráče, kteří ji ale nevyužili. 7/10

Axel Tuanzebe – Nahradil v 90 minutě Dana Jamese a postavil na poslední pár minut mezi stopery.

Lavička: Romero (GK), Jones, Chong, Fred, Gomes, Greenwood, Tuanzebe

Týmový výkon – Velice svižný začátek uklidnila v 8. minutě proměněná penalta Rashforda. Poté přišla trocha uklidnění na kopačky rudých ďáblů. Celý tým výborně presoval, čímž dokázal získávat míče na polovině soupeře. Celá obrana předváděla velice dobrý výkon, zejména Wan-Bissaka a Maguire dokázali velice úspěšně ničit útoky soupeře. Podpořil je taky De Gea, který snad našel něco ze své ztracené formy. Záloze a útoku chyběla kreativita, byla hodně cítit absence Pogby a Martiala. Trochu jsem postrádal absenci touhy po druhém gólu.

V ďalšom zápase sa pozrieme do Európskej ligy, kde Diabli odohrajú svoj prvý zápas proti tímu FC Astana. Zápas sa odohrá vo štvrtok 19.9. o 21:00 na Old Trafford.

Zdroje: premierleague.com, manutd.com, skysports.com, flashscore.sk