Review&Hodnotenie: Southampton 1:1 Manchester United

Hráči Manchestru United si nedokázali priniesť plný počet bodov z vonkajšieho zápasu ani proti Svätcom. Po slušnom prvom polčase nasledoval mizerný druhý polčas a ani po vylúčení jedného z hráčov súpera si nedokázali zabezpečiť výhru. Zápas sa skončil remízou 1:1.

V predchádzajúcom zápase sa zranila dvoja Shaw s martialom a ich termín návratu je momentálne neznámy. Trpkosť týchto zranení bola posilnená prehrou a ďalšou nepremenenou penaltou. Okrem toho tím opustili ďalší hráči na hosťovanie – Smalling a Sánchez. Manažér Solskjaer preto určite urobí pár zmien v zostave. Hlavným rozhodcom bol menovaný Mike Dean.

Southampton 1 United 1

Watch the key action from today's Premier League game at St Mary's.

Hodnotenie pripravil redaktor Ole_Boy.

David de Gea – Počas duelu sa príliš nezapotil. Pripísal si kvalitný zákrok po rohovom kope súpera, z ktorého, bohužiaľ, o pár okamžikov inkasoval. Rozohrávka mu dnes nerobila problém. 6/10

Aaron Wan-Bissaka – Úvod zápasu neprial jeho rozohrávke, najmä spolupráca s Lindelöfom viazla. Počas ďalšieho priebehu stretnutia stabilizoval svoj výkon a priblížil sa k svojmu štandardu. Úspešné „tackles“ sa stávajú uňho pravidelnosťou. 6/10

Victor Lindelöf – Victor momentálne nie je vo forme a potvrdil to aj v zápase proti Saints. Opäť prehral hlavičkový súboj, z ktorého vyplynul inkasovaný gól. V úvode duelu viazla z jeho strany rozohrávka, z čoho pramenili príležitosti súpera. 4,5/10

Harry Maguire – Lepší zo stopérskej dvojice. Stopér, ktorý sa nebojí konštruktívne rozohrať, usmerniť svojich nových spoluhráčov a organizovať obranné rady. Verím, že svoje najlepšie výkony ešte len predvedie. 6/10

Ashley Young (C) – Mnohými fanúšikmi nie príliš obľúbený hráč si dnes zastal svoju pozíciu na ľavej strane defenzívy. Škoda jeho streleckého pokusu v závere zápasu. Mínusové body si pripisuje pri jeho neúspešných pokusoch o centre a prihrávky do pokutového územia. 6/10

Scott McTominay – Naša usilovná včelička v strede poľa. Mal som pocit, že v mnohých prípadoch alternoval v defenzíve aj na miesto Pogbu. Pripísal si mnoho zblokovaných striel a stál pri zrode nášho jediného streleného gólu. Striedaný Greenwoodom v 82. minúte. 7/10

Paul Pogba – Nemastný-neslaný výkon v podaní nášho „enfant terrible“. Svojou nepresnou rozohrávkou a laxnými stratami lopty v blízkosti nášho pokutového územia umožnil domácim vytvoriť si príležitosti. V závere sa posunul na pozíciu AM, ale požadovaný rozdiel v poslednej tretine ihriska nepriniesol. 3/10

Andreas Perreira – V základnej zostave nahradil Jesseho Lingarda, ale svojim výkonom si nevypýtal permanentné miesto v nej. Počas duelu som ho prakticky výraznejšie nezaznamenal. Vystriedaný Lingardom v 68. minúte. 3/10

Juan Mata – Na pozícii čistokrvnej 10-tky otvára mužstvu nové možnosti. V úvodných 30 minútach jeden z najaktívnejších hráčov, neustále sa ponúkal do kombinácie a snažil sa tvoriť smerom dopredu. S pribúdajúcimi minútami jeho aktivita (aj vzhľadom na výkon mužstva) klesala. Vystriedaný Matičom v 68. minúte. 6/10

Daniel James – Muž zápasu. Strelil krásny gól už v 10. minúte duelu. Nebojí sa ísť do súboja 1 vs. 1, dostával sa počas celého zápasu do streleckých príležitostí, po faule na jeho osobu sa zahrávalo veľa štandardných situácií, ktoré sme však nedokázali zúžitkovať. Jeho pressing po strate lopty, resp. pri napádaní súpera je skvelý. Len tak ďalej, Daniel! 7,5/10 – MOTM

Marcus Rashford – Očakávania na jeho osobu sú veľké. Hoci má stále len 21 rokov. Dnes bol prakticky jedinou alternatívou na pozíciu hrotového útočníka. Po celý zápas bol pozorne strážený dvojicou Vestergaard-Bednarek. Aktivitu mu uprieť nemožno, dnes však chýbala kvalita. 5/10

Striedajúci hráči:

Jesse Lingard – Nepriniesol požadovaný rozdiel. Jesse skrátka nie je ten typ hráča, ktorý po príchode na ihrisko bude rozdávať finálne prihrávky, alebo strelí rozdielový gól zápasu. Počas takmer 25-minútového pobytu na ihrisku sa navyše prezentoval viacerými nesprávnymi rozhodnutiami. 4/10

Nemanja Matič – Muž, ktorého som ja osobne očakával na hracej ploche od začiatku duelu. Prišiel do stretnutia, do ktorého príliš nezapadol. Verím, že po reprezentačnej prestávke ho uvidíme v základe od začiatku. 5/10

Mason Greenwood – Prišiel v 82. minúte a zaujal výbornou individuálnou akciou v závere duelu, kedy sa snažil o technické zakončenie svojou silnejšou ľavou nohou k vzdialenejšej žrdi. Môj názor je ten, že mal prísť na ihrisko omnoho skôr. 6/10

Lavička: Romero (GK) – Tuanzebe, Rojo, Matič, Lingard, Chong, Greenwood

Tímový výkon: Po svižnej úvodnej polhodinke sa výkon mužstva postupne prepadol do sivého priemeru. Domáci klub dokázal vyťažiť z minima maximum. V záverečných zhruba 25 minútach sme hrali vďaka červenej karte Dansa v početnej výhode, súpera sme však nedokázali vážnejšie zatlačiť. Z môjho uhľa pohľadu nás trápia tri veci: absencia lídrov, mentalita súčasných hráčov a efektivita v zakončení. Výkon hodnotím známkou 5/10.

Nasleduje reprezentačná prestávky, po ktorej sa Diabli predstavia doma proti Leicestru City. Zápas sa odohrá v sobotu 14.9. o 16:00 na Old Trafford.

Zdroje: premierleague.com, manutd.com, skysports.com, flashscore.sk

Review&Hodnotenie: Manchester United – Brighton 3:1