Review&Hodnotenie: Manchester United 1:2 Crystal Palace

Po pomerne slušnom vstupe do novej súťažnej sezóny sa fanúšikovia „Červených diablov“ tešili na v poradí druhé domáce vystúpenie proti londýnskemu Crystal Palace. Zápas však domáci hráči nezvládli po hernej ani výsledkovej stránke a zaknihovali tak prekvapivú prehru 1:2.

Po poslednom súťažnom vystúpení proti Wolves zrejme viacero fanúšikov očakávalo zmeny v základnej jedenástke tímu Ole Gunnara Solskjaera. Sympatický Nór však vložil svoju dôveru do rovnakého menoslovu hráčov, ktorý vybehol na trávnik v pondelňajšej dohrávke 2. kola. Len na lavičke tak zostali hráči ako Mata, Matič či talentovaný Greenwood. Výkop stretnutia bol stanovený o 16:00 hod., hlavným rozhodcom stretnutia bol Paul Tierney.

Review pripravil redaktor Ole_Boy.

Match recap: United 1 Palace 2

The key incidents from our Premier League encounter with Crystal Palace.

Hodnotenie pripravil redaktor Johny23.

David de Gea – Samostatný únik Ayew bohužel nezastavil, v závěru pustil střelu z úlu, která rozhodla ve prospěch Crystal Palace 3/10

Aaron Wan-Bissaka – Pokračuje v kvalitních výkonech, směrem do obrany mu není co vyčíst. Naopak na druhé straně hřiště mi ve finální fázi něco chybělo. I přesto ale jeden z nejlepších na trávníku. 7/10

Victor Lindelöf – Fatálně propadl při hlavičkovém souboji u prvního gólu. Takové chyby by se stoper na jeho úrovni měl vyvarovat. Bohužel ani příliš nevynikal v rozehrávce 4/10

Harry Maguire – Při prvním gólů CP nechal vše na Lindelofovi, nepokusil se vystavit Ayewa do ofsajdu a ani ho dostatečně nedostoupil. Dnes neoslnil. 5/10

Luke Shaw – Obrana vydržela nezraněná přesně 2 zápasy a 30 minut. Po jednom ostrém sprintu si Luke natáhl sval a odešel do sprch. Těžko jeho výkon hodnotit. 5/10

Scott McTominay – Byl již tradičně silný v osobních soubojích, ale jinak příliš výrazný nebyl. Ideálně by se mohl více zapojovat do rozehrávky a umožnit Pogbovi postavení výše. Vybojoval penaltu. 6/10

Paul Pogba –  V prvním poločase téměř neviditelný, ve druhém pak šel jeho výkon lehce nahoru. Nebyl to jeho zápas a nebyl schopen se v něm prosadit. Jako jeden z leadrů mužstva musí předvést víc. 4/10

Jesse Lingard – Překvapivě se po pondělním nevýrazném výkonu opět objevil v sestavě a bohužel si nevedl o nic lépe. Hodně toho naběhal, ale to bylo vše. Proti zataženému bloku je jeho styl hra velmi neefektivní. Adept na vyřazení ze sestavy. 3/10

Daniel James – Nejprve neproměnil vyloženou šanci, když trefil bránícího hráče. V druhém poločase se po střídání Lingarda objevil na levém křídle a tahal ofenzívu domácích. Vstřelil velmi pěkný gól, který United na pár minut vyrovnali. 7,5/10  MOTM

Marcus Rashford – Neproměněná penalta, otřesné standartní situace. Víc toho Rashford neukázal, nedostal sesám do šance, ani žádnou nepřipravil. Také je od něj již očekáváno víc. 4/10

Anthony Martial – Na hřišti se zdál trochu ztracený. Měl hrát pozici hrotového útočníka, často ale sbíhal na křídla, či se stahoval hlouběji do pole. Bohužel z velkého množství centrů si ho dnes nenašel ani jeden. 4,5/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Ashley Young – Po zranění Shawa naskočil Ashley na levý kraj obrany. I když není fanoušky oblíben, tak nutno uznat, že dnes si počínal solidně a pěkně podporoval útočnou snahu United. 6/10

Mason Greenwood – Naskočil na pravé křídlo za Lingarda, ale neprosadil se. 5/10

Juan Mata – bohužel nastoupil až na závěrečných 10 minut a neměl tak prostor cokoliv vymyslet. N/A

Lavička: Romero – Mata, Matić, Greenwood, Pereira,  Tuanzebe, Young

Týmový výkon – Kvalitní hru na začátku utkání zabil obdržený gól, po kterém se hra United sesypala. Nevýrazný výkon útočících hráčů nedělal obranému bloku hostí problém. Neproměněná penalta Rashforda utlumila poslední naděje a na výhru, a i když James pár minut před koncem srovnal, ihned přišla rána v podobě vítězného gólu CP. Celkově podprůměrný výkon. 4/10

V příštím zápase hráči Manchesteru United vyzvou Southampton. Zápas se odehraje 31.8. 13:30  na St. Mary’s Stadium.

Zdroje: premierleague.com, manutd.com, skysports.com, flashscore.sk

Preview&LIVE: Manchester United – Liverpool

Oficiálne: Mason Greenwood podpísal novú zmluvu