Ole po prehre s Crystal Palace

Zápas Manchesteru United proti Crystal Palace nedopadol tak, ako sa očakávalo. Červeným diablom sa síce podarilo streliť gól z kopačky Daniela Jamesa a vyrovnať tak nepriaznivý stav na 1:1, no na remízu to nestačilo. O výhre súpera v pomere 1:2 rozhodol Van Aanholt. Prinášame vám vyjadenie Ole Gunnar Solskjaera z tlačovej konferencii po zápase.

Je náročné prijať tento výsledok

,,Áno, rozhodne. Prvý polčas bol slabý. V prvej polhodine hry sme cítili, že sme hru kontrolovali a možno to vyzeralo byť príliš ľahké. Neboli sme však v skutočnosti takí kompaktní a nehrali sme v tempe, v akom sme mali. Oni popri tom strelili gól z ich prvej šance. Stačil jeden dlhý výkop. Nemalo sa to nikdy stať, bolo to slabé bránenie. Avšak, v druhom polčase som si myslel, že sme boli výborní. Napádali sme, tlačili sme na nich, vytvárali si šance, no nedarilo sa nám streliť gól. Dnes sme však nemali ten takzvaný Midasov dotyk.“

Crystal Palace využil svoje šance

,,Vedeli sme, že sem prídu dobre brániť a budú využívať protiútoky, z ktorých vedia pohroziť. Vpredu majú rýchlosť a kvalitu. Mali asi tri šance, z ktorých padli dva góly. Nemali to byť v skutočnosti nijaké šance, aspoň tie dve, z ktorých strelili góly nie.“

O chybe Lindelöfa a bránení

,,Je z toho sklamaný, ale to je vždy keď dostaneme nejaký gól. Neboli sme jednoducho dosť klinickí v zakončení. Oni strelili dva jednoduché góly, zatiaľčo my sme si vytvorili dostatok šancí na výhru. Nebránili sme však dosť dobre.“

Jedna nepremenená penalta, ostatné neodpískané

,,Rozhodne tam bolo viac takých sporných situácií. Bolo to na hranici, že? Samozrejme, že sme sklamaní z toho, že sme zápas nevyhrali. Som si istý, že Marcus sa na svoju penaltu pozrie znova, ale určite sa k nejakej najbližšej postaví a strelí gól.“

Úžasné vyrovnanie

,,Bol to dobrý útok, kde Paul výborne získal loptu. Tiež to bolo výborné zakončenie od Jamesa priamo do horného rohu. V posledných piatich minútach sme si však mali počínať lepšie. Martial bol však zranený a kríval po ihrisku. Nemohol nám tak nijako pomôcť, čo znamenalo, že sme hrali s desiatimi hráčmi. Dominovali sme v zápase, ale nekontrolovali sme ho dostatočne. Možno sme mali v tých posledných minútach zápasu skúsiť o niečo viac prihrávok. Museli by nás začať napádať, ale to sa stáva. Strelili dobrý gól.“

O zraneniach Martiala a Shawa

,,Budeme musieť počkať a uvidíme ako sú na tom. Shaw cítil niečo vo svojom hamstringu, takže ho čakajú nejaké vyšetrenia. Dúfajme, že to nebude príliš zlé a bude môcť s Martialom trénovať už počas budúceho týždňa.“

Reakcia na toto sklamanie

,,Posledné dva zápasy boli sklamaním, pretože proti Wolverhamptonu sme cítili, že sme si zaslúžili vyhrať. Dnes sme si tiež zaslúžili výhru, ale vo futbale nedostanete vždy to čo si zaslúžite. Musíme sa uistiť, že pôjdeme do zápasu proti Southamptonu so zaťatými zubami a budeme hrať lepšie. Musíme streliť góly a vyhrať ten zápas.“

Zdroj: manutd.com, skysports.com

Park Ji-Sung: Solskjaer si zaslúži podporu