Review&Hodnocení: Wolves – Manchester United 1:1

Po výsledkově velmi vydařeném zápasu proti Chelsea byli fanoušci United natěšeni na další zápas, který ovšem byl proti velmi nepříjemnému soupeři, jež nás v předešlých dvou utkáních zvládl porazit. Potvrdilo se, že na Wolves marně hledáme recept a po neproměněné penaltě odvážíme z Molineux Stadium přesto cenný bod po remíze 1:1.

Oproti zápasu s Chelsea nastalo v základní sestavě několik změn. Pereiru nahradil na CAM Lingard a v základní sestavě se v rámci PL poprvé objevil náš Flash Daniel James. Do nominace se vůbec nevešli například Chris Smalling, Phil Jones a také Alexis Sanchéz, o kterém se velmi spekuluje, že odejde do Interu Milán na hostování s opcí na přestup. Zápas začal ve 21:00 SEČ a hlavním arbitrem byl vybrán Jonathan Moss.

Match recap: Wolves 1 United 1

🎥 All the action from Monday night's Molineux encounter.

Hodnocení připravil redaktor Bob91

David de Gea – Proti Jimenézově hlavičce do tyče i Nevesově střele neměl šanci, i když si na ní lehce sáhnul. Jinak byl bez práce, rozehrávku zvládal s přehledem. 6/10.

Aaron Wan-Bissaka – Pokračuje ve svých skvělých defenzivních výkonech, připsal si 9 odebrání míče, pozičně je v 21 letech velmi vyspělý. Zároveň si připsal celkem 27 úspěšných přihrávek do útočné třetiny, nejvíce ze všech hráčů na hřišti. 8/10 – MOTM.

Victor Lindelöf – Úvod utkání ho nezastihl v největší pohodě, poté se postupně zklidnil a nedopustil se žádné větší chyby. Připral si celkem 8 ball recoveries, z toho 7 v prvním poločase. 6/10.

Harry Maguire – Ve vzduchu výborný, na rozehrávce klidný, i když jednou lehce zavařil de Geovi pomalou malou domů. Několikrát se pokusil o vyvezení balonu, leč díky mizernému pohybu neměl komu posunout balon do nebezpečných prostor. 7/10.

Luke Shaw – Podal lepší výkon než proti Chelsea, zejména v prvním poločase, kdy podpořil útok kdykoliv mohl a v defenzivě si počínal jistě. Ve druhé půli mu lehce zatápěl silný a dynamický Traoré. 6/10.

Paul Pogba – Na jeho poměry hrál velmi jednoduše, připsal si celkem 95 přihrávek s 84.2% úspěšností, přesto jeho vliv na hru byl velmi malý, kdy se prakticky nedostával do finální třetiny hřiště. Ochotně získal penaltu, kterou následně hrubě neproměnil. 5/10.

Scott McTominay – První poločas nevýrazný, druhý byl úplně mimo. Poctivě držel střed, ale proti velmi dobře organizovanému soupeři se ukázal jeho nedostatek kreativity. Pamatuje lepší zápasy. 4,5/10.

Daniel James – Tohle nebyl zápas pro něj. Snažil se, ale jeho nedostatek technické kvality ho velmi limitoval ve zhuštěném prostoru. Ze 6 centrů nebyl ani jeden přesný. Má před sebou stále hodně práce. 4/10.

Jesse Lingard – Co přináší kromě aktivity při pressingu? Balon nepodrží, kreativní není, produktivní také ne, soupeře obejde málokdy. Celý zápas utopený s absolutně nulovým vlivem na hru. Nepochopitelně vydržel na hřišti do 81. minuty. 3/10.

Marcus Rashford – Trvalo než se dostal do hry, chytil se individuální akcí proti Dohertymu, připsal si asistenci na branku. Spolupráce s Martialem má velký potenciál. Druhý poločas úplně zmizel ze hřiště, PVK zahrál mizerně. Musí ukázat víc. 5/10.

Anthony Martial – Do vstřelené branky byl neviditelný, skvělé zakončení mu vlilo krev do žil. Dokázal uhrát i těžké balony proti silným stoperům Wolves. Statistiku driblingů zastavil na 4/7, z toho v první půli 3/3, což jen svědčí o menší podpoře ve druhém poločase. 6/10.

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Juan Mata – Nastoupil na 10 minut, kdy jsme už nedokázali pořádně podržet balon a něco vymyslet. N/A.

Mason Greenwood & Andreas Pereira – Velmi pozdní střídání, v posledních minutách neměli šanci s utkáním cokoliv udělat. N/A.

Týmový výkon – Výborný pressing, týmu se dařilo získávat balony poměrně vysoko na soupeřově polovině. Nicméně po zisku balonu nám absolutně scházela kreativita a ukazovaly se technické nedostatky některých hráčů. Hrubě nepohlídané velké vápno při rohu soupeře, zahozená penalta a velmi slabá hra v poslední třetině hřiště nás stála vítězství.
Nemůžu nezmínit nepochopitelně pozdní střídání Solskjaera, na reakcích na průběh utkání musí hodně zapracovat. Suma sumárum průměrný výkon – 5/10

Manchester United: De Gea (6), Wan-Bissaka (7), Lindelof (6), Maguire (6), Shaw (6), McTominay (6), Pogba (5), James (5), Lingard (6), Martial (7), Rashford (6)

Střídající hráči: Mata (5), Pereira (5), Greenwood (5)

MOTM podle SkySports: Neves

Zdroj: premierleague.com, manutd.com, skysports.com, livesport.cz

Review&Hodnotenie: Manchester United – Brighton 3:1