Solskjaer po víťazstve nad Leedsom

Manažér Ole Gunnar Solskjaer bol spokojný s nasadením svojich hráčov v druhom prípravnom zápase proti Leedsu United, ktorí červení diabli vyhrali vysoko 4:0. Ole bol nadšený z hry mladých, nebojácnych hráčov.

Spokojnosť s výkonom

,,Strelili sme štyri góly, takže som veľmi šťastný. Vytvorili sme si veľa šancí, rovnako ako v predchádzajúcom zápase, takže som spokojný s prácou a nasadením hráčov. Chceme vyhrať v každom prípravnom zápase, aby sa hráči vrátili so silnou vôľou a odhodlaním.“

V útoku sme ukázali rýchlosť

,,Prvý gól bol skvelý. Kvalita prihrávky, výborný nábeh Aarona a následné zakončenie útočníka, ktorý poľoval na svoj gól. Bolo pekné sledovať tú akciu. Pri druhom góle sa mi páčil náš protiútok. Vieme, že môžeme byť nebezpeční s našou rýchlosťou v útoku a kvalitou, ktorú máme.“

Na adresu Dalota, Wan-Bissaku a Shawa

,,Snažíme sa vybudovať tím na ďalšie dlhé roky. S Diogom a Aaronom máme dvoch pravých bekov, ktorí sú naozaj dobrí hráči. Diogo tiež dokáže hrať na pravom krídle, Aaron zase niekedy hrával ako krídlo, ale teraz hrá najlepšie pravého beka. Dáva nám to mnoho možností na pravej strane. Ashley Young dokáže hrať na oboch stranách a dokáže potlačiť Lukea, Aarona a Dioga (za lepšími výkonmi).

Od Andreasa očakávame viac

,,Veríme v neho, veď sme mu ponúkli nový kontrakt. Myslím si, že v tomto zápase odpovedal na pár otázok. Chce sa učiť a zlepšovať, pozorne počúva všetky naše rady a snaží sa to preniesť do hry. V minulej sezóne si viedol dobre, hral vonku proti PSG, kde sme zvíťazili. Hral dobre proti Southamptonu, kde aj skóroval, alebo aj proti Liverpoolu. Je jedným z hráčov, od ktorého v novej sezóne očakávam viac. Ak mu dáte dostatok herného času, jeho sebadôvera porastie.“

Lukakuovi chýbajú herné minúty

,,Nie je to veľmi ideálne, keď vynecháte tréning. Opäť vynechal zápas a dve šance zahrať si po 45 minút v predsezónnej príprave. Pre každého hráča je dôležité, aby bol fit a čím skôr k dispozícii.“

O neúčasti Davida De Geu

,,David mal horúčku, takže sme nechceli riskovať, aby sa jeho stav nezhoršil. Dúfame, že proti Interu bude môcť hrať. Lee Grant je zranený, takže momentálne máme dvoch gólmanov, ktorí sú fit.“

Mason bude pre nás veľmi dobrým hráčom

,,Vieme aké sú jeho schopnosti strieľať góly. Videli sme to na tréningoch mnohokrát v posledných šiestich mesiacoch, takže o neho sa vôbec neobávam. Potrebuje zapracovať na svojej fyzickej pripravenosti, zosilniť telo, aby bol pripravený na tvrdý mužský futbal. Bude veľmi dobrým hráčom. Mason má šancu hrať proti Chelsea, určite je toho schopný.“

O Danielovi Jamesovi:

,,Nemôžeme očakávať, že z Dana bude okamžite David Beckham, alebo Ryan Giggs, ale bude top hráč. Teraz možno nie je hráčom, ktorý má hodnotu 70 miliónov libier to nie, ale môže ním byť.“

Veľká dôvera v Rashforda

,,Vyzerá pripravene a veľmi silne, mal dobré leto. Mám v ňom veľkú dôveru, že bude mať lepšiu a úspešnejšiu sezónu ako minulý rok.“

Sila mladého talentu

,,Hráči obhájili svoju pozíciu v tíme. Mason hral v prvom polčase, Chongy a Angel hrali v druhom polčase a všetci hrali dobre. Myslím si, že aj Jimmy (Garner), ktorý prišel na 15 minút si viedol dobre. Predviedol pár ukážok toho, akým typom stredopoliara je.“