Review&Hodnotenie: Manchester United – Cardiff 0:2

Dno úspešne prerazené, čo poviete? Sezónu sme zakončili zahanbujúcim výkonom korunovaným potupnou prehrou so zostupujúcim Cardiffom výsledkom 0:2. Koniec sezóny je tu… konečne.

Pred týmto zápasom sme sa dozvedeli, že klub oficiálne opúšťa Ander Herrera. Ten nefiguroval v zápasovej nominácii. Za to mladíci Greenwood, Garner, Gomes áno, z toho Greenwood nastúpil aj v základe. Zápas mal výkop o 16:00 SEČ a rozhodoval ho Johnathan Moss.

Zápas, respektíve výkon hráčov, si absolútne nezaslúži komentár. Mladý Greenwood mohol otvoriť skóre, avšak brankár Cardiffu bol proti. Nedáš – dostaneš, po faule Dalota otvoril skóre gólom z penalty Mendez-Laing – 0:1. Bol to opäť mladík Greenwood, ktorý mohol prakticky okamžite vyrovnať, no nepochodil. Domáci kopili chyby, laxnosť vo výkonoch z posledných týždňov sa opakovala aj dnes a ocenenie by mali dostať všetcí tí, ktorí to vládali pozerať.

Zraneného Jonesa na začiatku 2. polčasu nahradil Martial, ktorý pokračoval v predsmrtnej agónii a svoj výkon oproti posledným nedokázal (a zrejme ani nechcel) zlepšiť. Cardiff po 54 minútach znovu udrel a Mendz-Laing strelil svoj druhý gól – 0:2. Štatisticky mali síce domáci navrch, ale nebolo im to vôbec nič platné. V závere zápasu začali domáci fanúšikovia opúšťať tribúny Old Traffordu, čím len demonštrovali svoju nespokojnosť. Sezóna sa tak skončila ďalšou hanbou po domácej prehre so zostupujúcim Cardiffom 0:2.

Autorom hodnotenia je redaktor Igor GGMU

David De Gea – S gólmi nič spraviť nemohol, dokonca jednu strelu výborne vyrazil.

Ashley Young – To, že z priameho kopu od stredovej čiary nedokáže trafiť ihrisko, hovorí za všetko. HANBA

Chris Smalling – Pri druhom góle bol pozične úplne mimo. HANBA

Phil Jones – Vyhral pár obranných súbojov, ale keďže súper nemal v pláne útočiť, nemal moc práce. Cez polčas bol vystriedaný. HANBA

Diogo Dalot – Zavinil penaltu a smerom dopredu toho tiež moc nevymyslel. HANBA

Andreas Pereira – Snažil sa hrať smerom dopredu a tvoriť. Pár krát niečo vymyslel, ale nič z toho nebolo. HANBA

Scott McTominay – Do druhého polčasu sa posunul na stopéra a žiaľ cez neho padol druhý gól súpera. HANBA

Paul Pogba – Rozdal pár dobrých prihrávok, ale moc sa kvôli výsledku nešiel pretrhnúť. On mal byť ten, kto povedie tím k obratu. HANBA

Jesse Lingard – Sem tam mal svoje momenty a tradične hýril pohybom, ale žiaľ bolo to veľmi málo. HANBA

Mason Greendwood – Aktívne sa zapájal do hry, nastrelil tyčku, mal dobrý výber miesta, ale žiaľ gól nedal. Zaznamenal najviac striel zo všetkých.

Marcus Rashford – Využíval svoju rýchlosť a tlačil sa do zakončenia. Mal zopár dobrých akcií, ale útočník je tam na to, aby strelil gól. HANBA

Striedajúci hráči

Anthony Martial – Oživil hru vpredu na prvých 15 minút, potom bol neviditeľný. HANBA

Antonio Valencia – Prišiel sa rozlúčiť a žiaľ v nesprávnom zápase.

Angel Gomes – Podobne ako Valencia prišiel na pár minút a zviezol sa s tímom.

Tímové hodnotenie

Cardiff prišiel s jediným cieľom a to neurobiť hanbu. Žiaľ to sa im nepodarilo a zahanbili každého fanúšika United. Nepochopený krok bol aj výber obrannej štvorice. Hanbiť sa môžu všetci hráči prvého tímu za predvedené výkony počas sezóny. Aby sme nehanili len hráčov, tak na toto je výsledok celého fungovania klubu a nielen hráčov. HANBA

Asi viacerí si povieme – našťastie, žiadny. Sezóna, ktorá bola jednou z najhorších v novodobej histórii klubu, sa konečne skončila. Dala by sa rozdeliť na tri časti – 1. bieda pod Mourinhom, 2. krásne obdobie po príchode Oleho, 3. nepochopiteľný skrat po vymenovaní Oleho ako permamanažéra.

Čaká nás vytúžená letná pauza, počas ktorej sa snáď budú v klube konečne diať veci. V mene celej redakcie ďakujem vám, fanúšikovia, ktorí ste vydržali sledovať Manchester United v sezóne 2018/19 pri akom-takom zdraví. Verme, že leto klubu z Old Trafford prospeje a uvidíme ten Manchester United, aký si všetci zo srdca prajeme.

Zdroje: premierleague.com, manutd.com, buildlineup.com, whoscored.com