Review&Hodnotenie: Manchester United – Chelsea 1:1

Kto nechce hrať Ligu majstrov, nech sa prihlási. Tottenham a Arsenal prehrali svoje víkendové zápasy, priamy súboj o miestenku sa skončil deľbou bodov. Manchester United doma remizoval s Chelsea 1:1.

So staronovými menami v zostave proti londýnskemu mančaftu. Návrat Herreru, Matića i Baillyho mal znamenať najlepšiu možnú zostavu. Ani na lavičku sa tentoraz nezmestili Fred s Dalotom, vpredu vedľa seba hrali Rashford s Lukakuom podporovaný Matom a Pogbom. Stretnutie viedol Martin Atkinson, výkop duelu bol o 17:30 SEČ na Old Trafford.

Aktívny začiatok zo strany domácich, Shaw už po štyroch minútach vysunul Lukakua, ktorý si dlhý center spracoval, ale nedokázal prekonať dobre vybehnutého Kepu. Po úvodnej desaťminútovke sa už Manchester mohol tešiť. Opäť v tom mal prsty Shaw, ktorý svojím nábehom umožnil Lukakuovi ho jemným oblúčikom nájsť. Krajný obranca potom posúval loptu späť na os ihriska, kde sa jej ujal Juan Mata a koncovkou napol sieť brány – 1:0. Po polhodine hry to mohlo byť veselšie. Na center po rohovom kope si naskočil Bailly, stopér United však minul ľavú žrď svätyne hostí o malý kus. Už sa zdalo, že sa pôjde do šatní za výhry domácich, následne ale Rüdiger napriahol z veľkej diaľky, de Gea ranu neudržal a Marcos Alonso aj za pomoci tyče vyrovnal – 1:1.

Nudný druhý polčas čakal na svoje predstavenie až do nadstaveného času. Pred ním mal byť v 81. minúte vylúčený za krkolomný sklz Marcos Rojo, Argentínčan za zákrok na Williana videl len kartu žltej farby. Dostávame sa do nadstavenia. V tretej minúte to bol práve Rojo, ktorý hlavičkou urobil hrdinu z Pedra, ktorý loptu rovnako hlavou poslal preč z bránkovej čiary. Red Devils mohli zostať dokonca aj bez bodu. V záverečných sekundách sa Higuaín vyhol ofsajdu, aby sa postavil zoči-voči de Geovi a trafil ho iba do ramena! Chelsea premrhala šancu na zisk troch bodov a získanie výhody v boji o TOP 4. Celky sa tak rozišli po remíze 1:1.

Hodnotenie pripravil redaktor MySch017.

David de Gea – Aj v dnešnom zápase ukázal, že toto nie je on. Gól ide jasne na jeho triko, takéto strely kedysi chytával jednou rukou. V závere „nechtiac“ chytil 100%-nú šancu Higuainovi. Ole sa ho zastal, ale asi je čas na lavičku. 3,5/10.

Ashley Young – V úvode kazil všetko, na čo siahol. Rozhodne formou nešiel nahor, stagnuje a aj dnes patril k nevýrazným hráčom. Jeho centre sú stále podpriemerné, i keď po jednom jeho rohu mohol skórovať Bailly. 4/10.

Eric Bailly – Pri inkasovanom góle sa úplne vykašľal na bránenie Alonsa, ktorého nechal zabehnúť k vyrazenej lopte od Davida. Inak sa snažil, nekomplikoval si situácie, hral fajn. Veľmi nešťastne sa zranil a je možné, že ho tak skoro na ihrisku neuvidíme. 4,5/10.

Victor Lindelöf – Po čase naskočil v základe a nehral zle. V obrane bol dôsledný, nerobil zbytočné chyby a mal na starosti posielanie lôpt dopredu. 5,5/10.

Luke Shaw – V prvom polčase hral perfektne, pripísal si asistenciu po krásnej akcii s Lukakuom. Snažil sa, brúsil lajnu, avšak svoju výkonnosť neudržal celý zápas. Rozhodne však patril k najlepším hráčom na ihrisku. 6,5/10.

Ander Herrera – Vrátil sa do zostavy po zdravotných problémoch a pytačkách Francúzov. Na jeho výkone nebolo vidieť, že by mal v hlave letný odchod, sústredil sa na hru a najmä v prvom polčase ho bolo cítiť. Bál som sa, aby vôbec dohral, keďže hral tvrdo. Bol platný. 6/10.

Nemanja Matić – Veľmi priemerný výkon v podaní vysokého Srba. Prvý polčas bol na očiach, avšak aj on v druhom polčase vypadol z hry. Lepšie to už možno ani nebude. 5/10.

Paul Pogba – Pre mňa bol jeho dnešný výkon veľkým sklamaním. Pogba je hráč, ktorý má rozhodnúť veľké zápasy, čo vôbec nerobí. Zbytočne dlho držal loptu, kazil, bol okopávaný, nepresný, od neho to chce omnoho viac. 4/10.

Juan Mata – Hodnotiť sa dá prakticky iba prvý polčas, kde bol na očiach na pozícii AM, často mal loptu a snažil sa ju rozdávať. Dal úvodný gól… a to bolo asi tak všetko. V druhom polčase mal byť striedaný medzi prvými. 5,5/10.

Marcus Rashford – V úvode zápasu patril k jasne najaktívnejším na ihrisku. Behal, snažil sa a svojou rýchlosťou robil obrane Chelsea veľké problémy. Ani on sa však nedokázal počas zápasu správne vyhecovať a jeho výkon padol dole s celým tímom. Snáď sa nezranil. 5/10.

Romelu Lukaku – Nebyť otrasného druhého polčasu v podaní celého tímu, je absolútne jasným MOTM. Tým je aj tak, ale celkovo to kazí mizerný 2. polčas. Pred Matovým gólom vymyslel nádhernú prihrávku, z krajov ihriska Chelsea brutálne zatápal, ako jediný drel. Snáď by sme takých Romelov mali viac. 7/10.

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Alexis Sánchez – Je vôbec čo hodnotiť? Alexis u nás nemá žiadnu budúcnosť. 2/10. (v podstate neviem, za čo som mu dal tie 2 body – asi z ľútosti)

Marcos Rojo – Prišiel za zraneného Baillyho a ani nie po desiatich minútach mal byť vylúčený po tom, ako vypol mozog a Williana takmer poslal do nemocnice. Paradoxne, mohol to byť práve on, kto by bol strelil gól na 2:1, ale obranca CFC bol na bránkovej čiare proti. 3/10.

Scott McTominay – Prišiel na posledných 10 minút za neviditeľného Matu. Párkrát ukázal bojovnosť, ale inak nemal príležitosť sa zapojiť do niečoho, čo by stálo za zmienku. Nehodnotený.

Tímový výkon:

Zápas by sa dal zhodnotiť opäť z pohľadu 1. a 2. polčasu. Začali sme skutočne veľmi pekne a za gólom hráči jednoznačne šli. Prečo však vždy, keď United skórujú, rezignujú na futbal? Nie je to len pod Olem, toto sa deje prakticky od odchodu SAFa. Dnes sme proti slabučkej Chelsea jednoznačne mali vyhrať, no nestalo sa. Alibizmus a rezignovanie je silnejšie než hrdosť a chuť položiť za Man Utd na ihrisku všetko. Smutné. 4/10

Najbližším súperom United bude zostupujúci Huddersfield, s ktorým sa diabli stretnú v nedeľu 5. mája/května o 15:00 SEČ na ihrisku súpera.

Zdroje: manutd.com, whoscored.com, buildlineup.com, premierleague.com

Podcast: Diskusia na tému #InOleWeTrust vs. #OleOut

Review&Hodnotenie: Newcastle – Manchester United 1:0