Review&Hodnotenie: Manchester United – West Ham 2:1

Po neúspechu v Lige Majstrov sa United chceli revanšovať aspoň v Premier League. Po veľmi kostrbatom výkone nakoniec dvomi penaltami Paula Pogbu vyhrali.

Hráči po zraneniach sa pomaličky vracajú, no Ole musel riešiť absencie za tresty. Vykartovaného Shawa nahradil Rojo, vylúčeného Younga zas Dalot. V strede poľa si po skvelom výkone proti Barcelone miesto nenašiel McTominay, priestor dostal Fred. Na lavičke ostal aj Rashford a na ľavom krídle operoval Martial. Útočníka Lukakua podporoval ešte Mata a Lingard. Zápas s výkopom o 18:30 SEČ riadil Graham Scott.

United nadviazali na veľmi slabé výkony prakticky od začiatku zápasu, kde síce začali trochu lepšie než West Ham, avšak netrvalo dlho a iniciatívu prebrali hostia. Po desiatich minútach šli hostia do vedenia, avšak pre ofsajd (ktorý zrejme nebol) gól Andersonovi uznaný nebol. Prvá šanca United prišla až v 18. minúte, keď bol Mata faulovaný na hranici šestnástky, no rozhodca zapískal veľmi kontroverznú penaltu – Podba teraz nezadrobčil, rozbehol sa a premenil – 1:0. Po strelenom góle sa United klasicky stiahli a vyčkávali, avšak Lingard, Martial, Lukaku a Mata nedokázali pred bránou nič vymyslieť. Naopak, často to po štandardných sitáciách horelo pred včera výnimočne v rozohrávke neistom de Geovi. Polčas sa po nápore West Hamu skončil 1:0.

Kto očakával, že United do druhého dejstva nabehnú ako pokropení živou vodou, diabolsky sa mýlil. Bol to práve súper, ktorý sa po veľkej šanci domácich v prvej minúte polčasu okamžite oklepal a po obrovskej hrúbke v obrane v podaní Roja vyrovnal Anderson na 1:1. Až tento moment na chvíľu United zmobilizoval a niektorí hráči ukázali chuť s výsledkom niečo robiť. Hra výrazne ožila po príchode Rashforda, ktorý z pravého krídla obrane hostí riadne zatápal. Antonio mohol otočiť, no jeho strela skončila na brvne. Fantastický zákrok predviedol aj de Gea, keď sme už viacerí videli loptu v bráne, no Španiel veľmi podržal. Zápas sa zlomil v 79. minúte, keď Martiala v šestnástke amatérsky skosil Fredericks – Pogba sa postavil k druhej penalte a aj tú bezpečne premenil – 2:1. Zápas sa dohrával a aj keď to vôbec nebolo jednoduché, United získali 3 body po výhre 2:1.

POZITÍVA

• tri veľmi dôležité body
  • aj napriek veľmi slabej hre dokázali hráči zápas vyhrať

NEGATÍVA

• výrazne zhoršujúca sa forma v najnevhodnejšej dobe
  • biedny výkon Lingarda a Matu
  • de Gea – áno, síce jeden gól fantasticky chytil, avšak v rozohrávke je v posledných týždňoch extrémne neistý a svojimi zlými rozhodnutiami spoluhráčom často zatápa

Autorom hodnotenia je redaktor Vik

David de Gea – V posledných týždňoch a mesiacoch sa mu nedaria rýchle rozohrávky stredom ihriska. Po jednej z nich sme včera inkasovali. Dave to ale zachránil fantastickým zákrokom na čiare po hlavičke Antonia. 6/10

Marcos Rojo – Jeho postavenie na kraji bolo nutnosťou a tak to aj vyzeralo. Hlavou bol nastavený na hru stopéra, pri góle mu ušiel Felipe Anderson. Najslabší článok obrany. 3/10

Phil Jones & Chris Smalling – Dvojica stopérov zahrala solídne, vo všetkých podstatných štatistikách ale dominoval mladší z Angličanov. 7/10 & 6,5/10

Diogo Dalot – Zo siedmich nadýchaných centrov ktoré poslal, si našiel adresáta iba jeden. Priznám sa, že som čakal viac, no robotu si urobil. 5,5/10

Fred – Dostáva sa do formy, čo je len dobre. Ukazuje, že existuje alternatíva k dvojici Matić – Herrera. Dirigoval stred poľa, na ňom stála naša hra ako smerom dopredu, tak i dozadu. 7/10

Paul Pogba – Vďaka mu za vynechanie tančekov pred penaltami a ich následné premenenie. Prenášanie hry a dlhé centre mu šli tradične na výbornú, svojou činnosťou výrazne pomáhal aj v defenzíve. Ukončil dvojmesačné gólové suchoty. Po dlhom rozmýšľaní ho volím o chlp ako hráča zápasu. 7/10 – MOTM

Jesse Lingard – Viac užitočný v obrane, ako v útoku. Včera len zbesilo lietal po ihrisku, dostal sa raz do ofsajdu a trikrát si zle spracoval loptu. Najhorší z ofenzívnych borcov. 2,5/10

Juan Mata – Jeho najväčším prínosom bola získaná penalta a odchod z ihriska. Pokúšal sa o kľúčové prihrávky, no viac ich kazil. Príkladom je aj nepodarený brejk z úvodu zápasu po ubránenom rohovom kope. 3,5/10

Anthony Martial – Rovnako ako jeho dvaja kolegovia, nič mu nevychádzalo. Snažil sa o hru 1 na 1, horel však aj tam. Svojimi šprintami dozadu vypomáhal aspoň defenzíve. Aspoňže vybojoval druhú penaltu… 3/10

Romelu Lukaku – Dokázal podržať loptu, zbiehal si na kraj, odkiaľ aj centroval do ohňa. Je smutné, že to musel robiť on, keď práve naňho majú centre lietať. 4,5/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Marcus Rashford – Jeho príchod hru oživil, vlial tam trochu nádeje. Jeho koncovka z uhla a hlavička v sieti neskončili, no bol našou najväčšou hrozbou. 6/10

Andreas Pereira – Zaradil sa skôr do defenzívnej fázy, kde to pomohol vystužiť na záverečnú štvrťhodinu. 5/10

Mason Greenwood – Z jeho pohľadu tu šlo skôr o získavanie skúseností, z hry bol totálne vypojený. 3,5/10

Záver sezóny sa blíži nezadržateľným tempom, a to isté platí aj o Lige Majstrov. Už v utorok 16. apríla/dubna nás čaká odveta na Nou Campe proti Barcelone, kde sa budú snažiť (snáď) United otočiť výsledok 0:1 z domáceho zápasu a postúpiť. Výkop je o 21:00 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com, premierleague.com, manutd.com

Preview: Manchester United – Manchester City

Review&Hodnotenie: Everton – Manchester United 4:0

Preview: Everton – Manchester United