Review&Hodnotenie: Wolves – Manchester United 2:1

Anglický FA Cup bol dôvodom predohrávky 33. kola Premier League medzi Wolverhamptonom Wanderers a Manchestrom United. Červení diabli mali súperovi čo vracať práve po vypadnutí z najstaršej futbalovej súťaže na svete. Skončilo sa to opačne, keď nováčik na domácej pôde triumfoval 2:1.

Už tradične zostali mimo hru zranení Valencia, Darmian, Alexis i Bailly, do hry sa vrátil Lindelöf. Bola z toho hneď (divná) stopérska trojica so Smallingom a Youngom. Po nevýrazných výkonoch a menších zraneniach dostali svoju šancu na úkor Matića a Herreru Fred s McTominayom. Stretnutie sa začalo o 20:45 SEČ, viedol ho skúsený Mike Dean, ktorý mal blízko k jednému míľniku.

Takýto skvelý úvod do duelu už Manchester dlho nezažil. Za 20 minút malo byť rozhodnuté… Avšak iba malo. Celé to načal Dalotov center sprava na Lukakua, ktorý sa dostal medzi stopérov, no hlavičkoval iba doprostred brány, Rui Patrício mal aj šťastie. Portugalčan už ale lovil loptu z brány v 13. minúte, keď neskoro reagoval na snahu Scotta McTominaya po krížnej prízemnej rane z 22 metrov – 0:1. O štyri minúty neskôr zahodil svoju šancu i Lingard, keď ho centrom našiel Lukaku. Odchovanec United ale taktiež trafil len dobre postaveného Patrícia. Nasledoval zaslúžený trest. Po rozohrávke de Geu na klzkom trávniku sa Fred dostal pod tlak, pošmykol sa, stratil loptu a bolo vyrovnané. Jednoduchá kolmica Jiméneza na Dioga Jotu a ten už zoči-voči de Geovi nezaváhal – 1:1. V záverečnej štvrťhodine polčasu ešte zaujali pokusy Dendonckera z malého vápna, Nevesa spoza pokutového územia a Lukakuova nepresná koncovka z nadstaveného času.

Ešte pred prestávkou videli žlté karty Shaw aj Dalot, blízko nej bol i Young. Skúsený univerzál ju obdržal síce až po zmene strán, no bez tak to bola z jeho strany katastrofa. V rozpätí piatich minút bol Young poslaný pod sprchy, keď druhú žltú videl po chybe v rozohrávke na deliacej čiare. Svoju stú červenú kartu v histórii Premier League si Mike Dean pošetril práve na tento okamih. Vinu v tom mal sčasti aj McTominay, ktorý ešte pár momentov predtým mal zarobené na druhú trefu, to by však jeho hlavičku smerujúcu do protipohybu nemohol Patrício zmariť. Po štyroch striedaniach sme vstúpili do poslednej časti merania síl. Chris Smalling neustál situáciu pred de Geom po centri zľava a po niekoľkých odrazoch, ktoré ukončil dotyk lopty s jeho rukou, skončilo letiace teleso v bráne – vlastný gól, 2:1. V závere riadneho hracieho času mohol Smalling opäť trafiť bránu a zase vlastnú. Špičkami prstov vyškriabal loptu na roh brankár Red Devils. Nadstavený čas už priniesol len brejk striedajúceho Cavaleira, ktorý trhol Lindelöfa, no z jedenástich metrov napálil loptu len do brvna.

82% Úspešnosť prihrávok % 80%

David De Gea – Miestami zachraňoval obrancov svojimi skvelými zákrokmi a niekedy nezmyselne vybehol alebo naopak nevybehol. David bol ako na hojdačke. Ťažko povedať, či s gólmi mohol niečo spraviť. 6/10

Ashley Young (C) – Celý zápas sa trochu hľadal. Okrem toho, že jeho centre nenachádzali správnych adresátov, tak v krátkom časovom slede inkasoval dve absolútne zbytočné žlté karty a musel odísť z ihriska. 1/10

Victor Lindelof – Predviedol som tradičný výkon po Olem. Plnil si svoje obranné povinnosti a vypomáhal rozohrávke zozadu. 6/10

Chris Smalling – Nešťastne si loptu vrazil do vlastnej brány, ktorá ta aj tak smerovala. Inak vyhrával hlavičkové súboja a okrem pár chýb bránil dobre. 5/10

Luke Shaw – Na začiatku zápasu bol aktívny, ale postupom času sa vytrácal a ani dozadu nebol najistejší. Vôbec nenadviazal na ocenenie hráča mesiaca a bol to jeden z jeho najhorších výkonov pod Olem. 4/10

Scott McTominay – Strelil svoj prvý súťažný gól za United a v úvode druhého polčasu mohol pridať druhý. Hral trochu vyššie než ako sme zvyknutí, ale ukázal, že ani to mu nerobí problém. AK bude pokračovať v podobných výkonoch, tak má základ zostavy istý. 7/10 MOTM

Paul Pogba – Mal to byť práve on, kto potiahne tím, ale miestami bol úplne neviditeľný. V strede dominoval súper a Pogba mal na tom svojou ležérnosťou veľký podiel. Najhorší zo stredovej trojice. 4/10

Fred – Nevyznamenal sa pri góle súpera, keď nepochopiteľne nedokázal spracovať loptu. Okrem toho si obranné povinnosti plnil dobre a bol často na lopte. Trochu mu robili problém dlhé lopty smerom dopredu, ale nebyť tej obrovskej chyby, tak patrí k najlepším na ihrisku. 6/10

Diogo Dalot – Väčšinu času hral ako wingback, iba krátko po červenej karte sa posunul smerom dozadu. Nebol príliš výrazný, ale určite nesklamal. Odpracoval si svoje, ale ničím nevynikal ani v dobrom ani v zlom. 5/10

Jesse Lingard – Podobne ako Lukaku asi z rovnakej pozície nepremenil hlavou 100% šancu. Okrem toho väčšinou posúval loptu a nič vážnejšie nevymyslel. Chýbala mu kreativita a bol prakticky neviditeľný. 3/10

Romelu Lukaku – V 5. minúte zahodil obrovskú príležitosť hlavou a v závere prvého polčasu len tesne minul bránu. Vpredu podržal mnoho lôpt, ale útočník je tam ale na to, aby strieľal góly a to sa mu žiaľ nepodarilo. 4/10

Striedajúci hráči

Phil Jones – Prišiel na ihrisko po Youngovej červenej karte, aby držali formáciu na troch stopérov. Pomáhal pri rozohrávke a bránil obstojne. V závere sa presunul na pravú stranu obrany. 6/10

Anthony Martial – Svojim driblingom robil obrane súpera problémy, ale žiadna vyložená šanca z toho nebula. Chýbala mu podpora zo zálohy. 6/10

Andreas Pereira – V závere vystriedal Dalota. Nehodnotený

Tímový výkon

Do 20. minúty zápasu to bol dobrý výkon zo strany Diablov. Mohli vyhrávať minimálne o dva góly, ale žiaľ nepremenené šance a Youngov skrat mal za následok prehru. Viacero hráčov hralo pod svoje možnosti a práve tí hráči, od ktorých sa očakávala väčšia zodpovednosť a nasadenie, tak práve naopak zaostávali. 4/10

Keďže sme si na Molineux Stadium 33. kolo Premier League predohrali, tak nás najbližšie čaká už rovno Liga majstrov. Naším súperom bude Barcelona, prvý zápas štvrťfinále je na programe na Old Trafford v stredu 10. apríla/dubna od 21:00 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, premierleague.com, buildlineup.com

Oficiálne: David De Gea podpísal nový kontrakt

Review&Hodnotenie: Manchester United 1:0 Leicester

Preview & LIVE: Manchester United – Leicester