Review&Hodnotenie: Manchester United – Watford 2:1

Po nekonečne dlhej reprezentačnej pauze sme sa opäť dočkali zápasu Premier League. Na Old Trafford zavítal Watford, ktorý bol počas celého stretnutia jasne lepším, avšak futbal je nevyspytateľný, a preto si po góloch Rashforda a Martiala domáci pripísali tri body.

Počas reprezentačnej pauzy sa toho veľa popísalo o budúcnosti Paula Pogbu a Andera Herreru, no najdôležitejšia udalosť sa odohrala včera, keď sa Ole Gunnar Solskjær upísal Diablom ako manažér – bez prívlastku „dočasný“.

Pokiaľ ide o zostavu, voľno dostal Lindelof a menšie zranenie z reprezentácie nepustilo do základu Lukakua. Na lavičke sa objavil navrátilec Marcos Rojo. Zápas mal výkop o 16:00 SEČ a rozhodcom bol Stuart Attwell.

Zápas sa začal v skutočne vlažnom tempe – zo strany United. Iniciatívu prebrali hneď hostia a snažili sa rýchlym gólom zaskočiť domáceho favorita. Niekoľkými pokusmi sa snažili prekonať de Geu, avšak tomu nenarobili väčšie ťažkosti. V mnohom mohol ďakovať dnes skvelému Smallingovi, zatiaľ čo Ashley Young predviedol tragický výkon. V prvých šiestich minútach hostia zahrozili 2x, domáci nevedeli, kam skôr. David čaroval v 12. minúte po hlavičke Deeneyho. Až do cca 20. minúty bolo na ihrisku iba jedno mužstvo. Vykúpenie prišlo po skvelej robote Shawa a parádnej lopte na Rashforda – zoči-voči exdiablovi Fosterovi pochodil úspešne a otvoril skóre – 1:0. Až po góle začali domáci hrať futbal. Niekoľkými nádejnými kombináciami sa snažili pridať druhý gól, no neúspešne. Najväčšiu šancu zahodil Martial, keď z pár metrov napálil Fostera. V závere polčasu hasil pred de Geom Smalling, a tak polčas skončil výsledkom 1:0.

Druhý polčas nezačal o nič lepšie – futbal hral Watford, domáci stáli v bloku neschopný niekoľkých dobrých prihrávok po sebe. Na zápas sa prakticky nedalo pozerať, pretože s postupom času sa aj Watford herne vytratil a svoje šance hostia nevyužili. Pomer striel bol v polovici 2. polčasu 5:18!!! Prišlo však Ďalšie vykúpenie, keď sa Martial po krkolomnej akcii dostal k lopte a z ešte krkolomnejšej pozície strelil gól – 2:0. Zápas sa dohrával – doslova. Hostia búšili a dočkali sa zaslúženého gólu, keď po akcii ala Barcelona úplne znemožnili obranu United a skorigovali na konečných 2:1.

Hodnotenie napísal redaktor Vik

David de Gea – Solídny výkon, v druhom polčase mu svietilo slnko do očí, dokázal si s tým ale poradiť. Párkrát nebol síce najistejší, no podržal nás, ako tomu bolo už nespočetne veľakrát. 6,5/10

Ashley Young – Najslabší hráč celej defenzívy, ak nie celého mužstva. Laxné rozohrávky, nedôraz, straty lopty a tak ďalej. V inkasovanom zásahu bol namočený spoločne s ďalšími spoluhráčmi. 2,5/10

Chris Smalling – Z môjho pohľadu lepší z dvojice stopérov. Často dopĺňal Jonesa, v hlavičkových súbojoch dominantnejší, nebál sa ničoho. Spolu so Shawom a Rashfordom jeden z najlepších hráčov na ihrisku. 7/10

Phil Jones – Nebol dvakrát istý, striedal lepšie momenty so slabšími. Aj tak ale vytvoril s Chrisom slušnú dvojičku a rozpačitý zápas po reprezentačnej pauze doviedli do víťazného konca. 6,5/10

Luke Shaw – Brilantný výkon na rozdiel od Younga. Behavý, koľkokrát sa dokázal dostať do šestnástky, hoci pár finálnych prihrávok aj pokazil. Neplatí to o nádherne lopte za obranu pri zásahu Rashforda. Verím, že takéto predstavenia bude ponúkať mnoho sezón práve v našom drese. 7,5/10 – MOTM

Nemanja Matić – Minimálne trikrát bol jasne pod tlakom, čo mal vyriešiť razantným odkopom, no on stratil loptu v nebezpečnom priestore. Ťažko nájsť jedno pozitívum, som sklamaný. 3/10

Ander Herrera – Rovnako ako jeho kolegovia zo zálohy, prislabý výkon, ktorý vôbec neokúzlil. Síce bol všade, no zároveň nikde – a to sa mu stáva málokedy v posledných mesiacoch. Dodal vodu na mlyn jeho hejterom a prípadnému odchodu z Manchestru. 3/10

Paul Pogba – Ak si to tak vezmem, cez polčas by som pokojne vystriedal celú zálohu, Younga a aj Matu. To sa však nedá. Po vynikajúcom repre zraze Francúz akoby zostal hlavou doma či možno snami aj v madridskom Reale. Päť faulov, žiadna myšlienka smerom dopredu. Katastrofa. Snáď sa dá dokopy a v utorok proti Wolves ukáže iný výkon. 3/10

Juan Mata – Pripadal mi nemastný-neslaný, hoci raz za čas pekne zakombinoval. Oslnivé to nebolo, skôr riadny podpriemer. Jeho nulový pohyb a podpora vyššie postaveným spoluhráčom ho stála striedanie. 3/10

Marcus Rashford – Môžeme pokojne povedať, že mladí Angličania to dnes vzali na seba. Rodený Mancunian a odchovanec sa mohol dlho hoci aj roztrhať, no sám proti trojnásobnej presile veľa nezmohol. Gól a niekoľko pekných ťahov na bránu ho radia len tesne za Shawa v mojom subjektívnom hodnotení. 7,5/10

Anthony Martial – Strelil gól a to sa ráta. V celku to dnes nestálo za veľa ani od neho, sám s Rashfordom ale dlho spraviť veľa nemohol. Ak by nenapálil loptu po rohovom kope v prvom polčase len do brankára, mohlo byť dávno rozhodnuté. 6,5/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Jesse Lingard – Osobne ho radím nad Matu a dnes sa mi to potvrdilo. Po príchode spolu s Andreasom to celé rozbehal a pridal výraznú podporu útoku, prihrával na gól. V defenzíve to škrípalo a môže byť naozaj rád, že po faule v poslednej minúte nadstaveného času hostia nevyrovnali. 5,5/10

Andreas Pereira – Energický výkon, predčil ako striedaného Herreru, tak i Pogbu. Pokojne by mohol naskočiť aj v utorok za jedného z dvojice Herrera/Matić. 5/10

Marcos Rojo – Vystuženie defenzívy na záverečnú štvrťhodinu, ale ani jeho príchod nezabránil dráme a udržaniu tak vytúženého čistého konta. 5/10

Tímový výkon – Nuž, spoločný súťažný zápas po dvoch týždňoch, pre niektorých to bol návrat po zranení a bolo to poznať. Nebol som spokojný s polovicou borcov v poli, mnohí z nich by si mohli bez zaváhania posedieť na lavičke (či dokonca mimo nej) už v utorok proti Wolves. Súperovi sme dali množstvo priestoru v určitých fázach, ďakovať môžeme len jeho nemohúcnosti. Dávam preto horko-ťažko priemerných 5 z 10.

Najbližším súperom United bude Wolverhampton, ktorý vystavil naposledy stopku Solskjærovej družine v FA Cupe, čo máme všetci ešte v živej pamäti. Aj tentokrát pôjde o zápas vonku, odohrá sa v utorok 2. apríla/dubna o 20:45 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, premierleague.com, buildlineup.com

Preview&LIVE: Manchester United – Liverpool

Oficiálne: Mason Greenwood podpísal novú zmluvu