Danny Webber: Pre Masona Greenwooda sú to cenné minúty

Zápas Manchesteru United proti Arsenalu bohužiaľ nedopadol podľa našich predstáv, pretože Červení diabli prehrali 0:2. Boj o TOP 4 sa po remíze Chelsea a prehre Tottenhamu opäť trocha zamotal, ale stále je všetko otvorené. Nejaké to pozitívum sa však v tomto zápase aj tak našlo a je ním debut Masona Greenwooda.

Iba 17 ročný Mason zažil debut za Manchester United v rozprávkovom zápase Ligy majstrov proti PSG, kedy sa hráčom podarilo stiahnuť dvojgólové manko a po výhre 1:3 postúpiť do štvrťfinále. Prešlo pár dní a svojho debutu sa dočkal aj v Premier League. Greenwood totiž nastúpil do zápasu proti Arsenalu v 81. minúte za Nemanju Matića a stal sa iba druhým najmladším debutantom za Manchesteru United v histórií (17 rokov, 160 dní). Prvé miesto si drží Angel Gomes (16 rokov, 263 dní), ktorý zažil debut v máji 2017 proti Crystal Palace. Dôveru mu vtedy po prvýkrát prejavil bývalý manažér José Mourinho.

Greenwood začínal svoju kariéru ako záložník, ale napokon sa presunul na post útočníka. Za U18 United sa mu podarilo streliť 17 gólov v 21 zápasoch, takže svoju šancu si určite zaslúžil. V derby zápase na Emirates Stadium pôsobil veľmi pokojne, a to aj napriek svojmu mladému veku. K jeho debutu sa pre MUTV vyjadril bývalý hráč Manchesteru United, Danny Webber.

,,Myslím si, že akákoľvek skúsenosť na tejto úrovni je dôležitá. Má 17 rokov a iba nedávno podpísal profesionálny kontrakt. Je veľmi mladý, ale v U18 a U23 sa mu darilo veľmi dobre. Túto pozíciu v tíme si v tejto chvíli zaslúžil. To, že dostal minúty v takomto zápase, ktorý prehrávate, to iba značí o jeho charaktere. Ole mu totiž veril a poslal ho na ihrisko, aby sa pokúsil zmeniť výsledok zápasu. Znamená to, že Ole má o ňom vysokú mienku. Som si istý, že mu to Mason z dlhodobého hľadiska oplatí a tieto minúty sú tak cenné.“

Určite sa hodí pripomenúť, že v tejto sezóne zažili svoj debut aj mladí Tahith Chong a James Garner. Na poriadne hodnotenie týchto mladíkov je ešte priskoro, ale je pekné vidieť, že Manchester United sa stále drží svojich tradícií. Červení diabli sa najbližšie predstavia na ihrisku Wolverhamptonu, kde sa pobijú o postup do ďalšieho kola FA Cupu. Zápas sa odohrá 16. marca (březen).

Berbatov: V súčasnom tíme United by sa nepresadil ani Ronaldom s Messim

Fellaini: United vyhodili Mourinha príliš skoro