Review&Hodnotenie: Arsenal – Manchester United 2:0

Po snovém zápase v Pařiži přišel duel s Arsenalem, který byl neméně důležitý, neboť mohl napovědět, jak nakonec dopadne souboj o TOP 4. Bohužel, neproměněné šance, pomalý rozjezd a chyby v rozehrávce rozhodly o tom, že tento zápas prohráváme výsledkem 2:0. Tým si tak připisuje první prohru v Premier League pod vedením Oleho.

Manažer před zápasem potvrdil, že se do týmu vrací po zranění Matic s Martialem, prvně jmenovaný se objevil rovnou v základní sestavě. Střed s Maticem doplnil Fred, více vepředu operoval Pogba. V útoku dvojice Rashford a Lukaku, naopak v obraně začal Lindelof, Smalling a Young. Na krajích začal Shaw s Dalotem. Tento důležitý zápas dostal na starosti Jonathan Moss. Výkop zápasu byl v 17:30 SEČ.

United zaspali začátek zápasu, k tomu formace 4-4-2 ne úplně vyhovovala, a tak měl soupeř převahu zejména ve středu hřiště. Přesto jsou to právě hráči United, kteří si dokáží vytvořit první gólovou šanci. V 9. minutě přichází kvalitní centr z levé strany, na který si nabíhá Lukaku, avšak ten dnes neměl co se zakončení týče svůj den a natrefuje břevno. Ve 12. minutě bohužel přichází první gól soupeře. Z velké dálky se napřahuje Xhaka ke střele, De Gea neodhadne směr a i díky zaplavání střele ve vzduchu Arsenal otevírá skóre zápasu, 1:0. V 19. minutě mohlo být srovnáno, Pogba nachystal míč pro Freda, který zpoza vápna volí přízemní střelu k tyči, k naší smůle však trefuje právě onu tyč. Změna formace nám přinesla zpět převahu ve středu pole, což vedlo k vytváření gólových situací a kontrole hry ve zbytku poločasu. Ve 28. minutě máme další šanci, kdy si do vápna nabíhá Rashford, dostává nadýchaný centr, balón k naší smůle bohužel netrefuje. O 8 minut později má další možnost ke skórování Lukaku, obětavý Leno mu však zabránil vyrovnání. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro domácí tým.

Druhý poločas začal tak, jak končil první. United měli míč víc na kopačkách, k vyloženým šancím ale nedocházelo. V 68. minutě bohužel přichází velmi přísná penalta po „zákroku“ Freda, kterou proměňuje Aubameyang, 2:0. Zbytěk poločasu nepřinesl žádnou vyloženou možnost snížení, a tak zápas končí výsledkem 2:0 pro domácí Arsenal.

76% Úspěšnost přihrávek 81%

Hodnocení pro vás připravil redaktor Bob91.

David de Gea – První branka jde na jeho vrub. Balon sice hodně zaplaval, ale se střelou z takové dálky by si měl poradit. Jinak příliš práce neměl, Arsenal se do šancí nedostával a chycená penalta by byla jen bonus. 3/10.

Ashley Young – Solidní výkon. Přes strany se soupeř prakticky neprosadil, dopředu sice neměl tolik prostoru, ale přesto svými centry vytvořil dvě šance. 5/10.

Chris Smalling – Jistější ze stoperské dvojice. Připsal si 3 interceptions (zachycení přihrávky) na soupeřově polovině. Osobně se mi nelíbí, když nepomáhá spoluhráčům pod tlakem a jen jim ukazuje, kam mají hrát. 5/10

Victor Lindelöf – Dnes horší výkon od Švéda. Lacazzette mu pohybem dělal velké problémy, prohrál 3 z 10 defenzivních hlavičkových soubojů z toho jeden ve vápně. Nechal se hloupě přeskočit balonem a pustil tím Lacazzetteho k nebezpečné střele. 4/10

Luke Shaw – První poločas výtečný. Po jeho straně neměl soupeř nic a sám byl nejvíce na balonu, kdy vytvořil dokonce 2 šance, včetně tutovky pro Lukaka. Soupeř přes něj nepřešel ani jednou z 5 pokusů. Druhou půli již méně aktivní směrem dopředu. 7/10 – MOTM

Diogo Dalot – Nejvíc odnášel čachry s rozestavením, hrál pravou zálohu, pravé křídlo i wingbacka. Nedostal se příliš k balonu, přesto podal aktivní výkon a pozičně se počínal velmi dobře.. Vytvořil šanci pro Rashforda, který byl zablokovaný. 5/10

Fred – Navázal na solidní výkon z Paříže, nastřelil tyč. Připsal si 12 recoveries, nejvíce v utkání. Statistika odebrání míče (tackles) 4/5, úspěšnost přihrávek 86%. Za penaltu jej neviním, nejednalo se o faul, ačkoliv nešel do souboje nejšikovněji. 6/10

Nemanja Matić – První poločas naprosto mimo hru, pozičně i v kombinaci. Druhý poločas přišlo mírné zlepšení, ale stále byl jeho výkon daleko za jeho standardem. Výkon z druhé půlu by mělo být jeho naprostý minimum, pokud má být platný pro tým. 4/10

Paul Pogba – Průměrný výkon. Do defenzivy nemusel dnes tolik pomáhat, do ofenzivy nevymyslel nic navíc. Především v posledních 30‘ chybělo něco nadstandardního od Pogby, což nepřišlo. 5/10

Romelu Lukaku – Těžké jej hodnotit. V poli jeho nejlepší výkonv sezoně. Udržel balony, posunul je včas hráči vedle sebe, vyhrál 3 ze 6 útočných hlaviček, ale… Dostal se do 3 gólových šancí, které neproměnil. Mohl dnes vykoupit De Geu, leč selhal. 6/10

Marcus Rashford – Vypadá bez chuti a zápalu, dokud nedostane balon 30m od brány soupeře a může vystřelit. Pokusil se pouze o 1 dribling v závěru utkání a připsal si 3 ztráty. Dle dat Opty vytvořil  velké šance a sám se v jedné ocitl v závěru, kdy hlavičkoval do náruče Lena. 5/10

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Anthony Martial – Po zranění dostal něco kolem 20 minut na levém křídle. Pokusil se 4x (nejvíc ze všech hráčů v utkání) přejít přes protihráče s 50% úspěšností. I díky nepříliš vysoké aktivitě spoluhráčů nedokázal změnit průběh utkání. 5/10

Mason Greenwood – V 80‘ nahradil Matiće. Působil sebevědomě na balonu i přes jednu ztrátu. V 17 letech velký příslib do budoucna. N/A

Týmový výkon – Proměnit polovinu gólových šancí, bavíme se o dnešním výkonu trošku jinak. V úvodu utkání jsme měli velké problémy především ve středu hřiště. Výkon bych označil za solidní, kterému chyběli především branky. Na velké šance jsme vyhráli 5:1, přičemž u Arsenalu to byla penalta. Vykřičníkem by mělo být posledních 30‘, kdy jsme si nevytvořili souvislejší tlak a nějakou kloudnou brankou příležitost. 5/10

V dalším zápase se střetneme s Wolves na jejich domácím hřišti v rámci FA Cupu. Zápas se odehraje 16. 3. 2019 ve 20:55 SEČ a bude možné ho sledovat na kanále Digi Sport 1.

Zdroje: premierleague.com, whoscored.com, buildlineup.com, manutd.com

Review&Hodnotenie: Wolverhampton – Manchester United 2:1