Ole po víťazstve nad PSG: Vždy sme si verili a to bolo to hlavné!

Ole Gunnar Solskjaer a jeho hráči dokázali napísať neuveriteľný príbeh v európskej noci Ligy Majstrov, keď v Parku princov porazili domáci Paríž Saint-Germain 1:3 a postúpili do štvrťfinále tejto prestížnej súťaže.

Samozrejme o tejto noci sa bude ešte dlho hovoriť. A to predovšetkým o zaváhaní Gianluigi Buffona, ktoré využil dvojgólový strelec Romelu Lukaku, alebo o prísnom verdikte hlavného rozhodcu na základe videozáznamu systému VAR. Práve ten v nadstavenom čase rozhodol o penalte v prospech červených diablov, ktorú s prehľadom premenil odchovanec Marcus Rashford. Hold video-technológie prichádzajú do dnešného moderného futbalu a postupne každý klub postihne podobná skúsenosť. Po tomto bláznivom stretnutí môžeme len ťažko očakávať, že by vedenie klubu z Old Trafford neponúklo Olemu dlhodobý kontrakt. 10 zranených hráčov, súspendovaný Paul Pogba, ale tím dokázal bojovať a ukázať svoj tímový charakter do konca zápasu. Ole a hráči neskrývali po záverečnom hvizde pocity obrovskej eufórie šťastia.

Chceli sme hrať otvorenú hru

,,Vždy sme si verili a to bolo to hlavné. Mali sme svoj plán, ktorý nebol o držaní lopty, alebo o prehrávaní súpera. V prvom polčase sme videli, že ak tomuto tímu dáme trocha času a priestoru, tak môžu využiť naše defenzívne medzery, hlavne s Mbappém. Našim plánom bolo streliť prvý gól a vydržať v hre aspoň desať minút. To sa nám podarilo. Fred a Scott boli v strede poľa skvelí, úplne eliminovali vysokých záložníkov protivníka. V podaní Freda to bol možno jeho prelomový výkon v našom mužstve. Dôvera našich hráčov bolo to, v čo sme od začiatku zápasu dúfali. Mali sme výborný štart a splnili sme náš plán s prvým streleným gólom, ktorý sme neočakávali už po dvoch minútach, ale aspoň to pre nás viac otvorilo hru. Chceli sme v tomto zápase viac gólov. Na toto budem mať fantastické spomienky. V našej šatni to po zápase vyzeralo absolútne šialene. Vždy sme vedeli, že môžeme postúpiť, aj keď sme doma prehrali 0:2. Verím, že aj Sir Alex Ferguson sa veľmi tešil a bol na nás hrdý,“

Flegmatický Rashford

,,Vždy sú tu obavy (pri penalte). Keď som bol v Lige Majstrov s Molde, mali sme penaltu v poslednej minúte zápasu proti Bazileju, tak môj hráč netrafil a my sme vypadli. Normálne by kopal penaltu Pogba. Rashford má 21 rokov a bol na neho vytvorený obrovský tlak, ale chlapec nemal žiadne nervy, či strach. Rash a Lukaku boli dnes večer absolútne fantastickí.“

Ajax nás inšpiroval

,,Je to Liga Majstrov, ktorá je práve o tomto. Videli sme to minulú noc v zápase Realu s Ajaxom. O tom sme sa rozprávali pri tímovej porade, že rovnako to bolo aj u nich. Minulý rok to bol Real Madrid vs Juventus, rok predtým zase Paríž proti Barcelone. Vždy vieme, že v tomto klube je to možné. To je to, čo v tomto klube robíme, toto je jednoducho Manchester United.“

Chong a Greenwood nám dodali impulz

,,Mali sme tu menšie obavy ohľadom ich mentálnej pripravenosti, pretože hrali proti PSG, ktoré má obrovské skúsenosti, ale urobili sme to inou cestou, a vyhrali sme zápas v posledných minútach. Mladí chlapci nám dodali o niečo viac energie, keď sme potrebovali streliť gól.“

O rozhodnutí VAR

,,Nie nevidel som to v televízii, ale snažil som sa všetkých upokojiť, pretože rozhodca musel urobiť veľké, veľké rozhodnutie. Môj tím mi povedal, že sám si to urobil veľkým, ale zdá sa, že to očividne bola penalta.“

Cesta United v Lige Majstrov

,,Myslím si, že môžeme ísť ešte ďalej, ale najskôr musíme počkať na los a zápas, ktorý príde. Máme veľa zranení, ale možno dnes to pre nás bolo len dobré. Bol to nový tím s množstvom energie. Vedeli sme, že musíme brániť, ale boli sme dosť pokorní na to, aby sme tvrdo pracovali a následne to dokázali.“