03/03/2021

Juan Mata: Bol som zranený, no musel som zastaviť Salaha

Po dlhej dobe vám prinášame niečo z blogu Juana Matu. Tento španielsky záložník musel v derby proti Liverpoolu nútene striedať ešte v prvom polčase. Z rovnakých dôvodov však museli odstúpiť aj Ander Herrera a Jesse Lingard. Napriek tomu, že sa šťastie obrátilo hráčom Manchesteru United chrbtom, zápas skončil remízou 0:0.

Dnes píšem z domu, sklamaný z toho, že som nebol schopný dohrať zápas. Som však pyšný na mojich spoluhráčov, ktorí ukázali statočnosť a silu. Na ihrisku odovzdali všetko, aby získali ten bod, ktorého zisk  bol vzhľadom na koniec prvého polčasu náročný.

Zdalo sa, že sa nám môže stať všetko možné.

Ak je tu nejaký zápas, ktorý nijaký hráč United nechce zmeškať, je to ten proti Liverpoolu. Musíte však akceptovať, že zranenia sú súčasťou športu.

Našťastie, nepamätám si na podobnú situáciu v zápase a to som profesionálom viac ako 12 rokov. Je to prvýkrát, čo ma svalové zranenie prinútilo odstúpiť zo zápasu.

V skutočnosti musím byť vďačný, keďže je to pre futbalistu nezvyčajný rekord. Toto zranenie však prišlo počas derby. Bola to škoda, keďže to nebol vrchol. Zo zápasu museli z rovnakého dôvodu odísť aj Ander a Jesse.

Bolo to neuveriteľné, že všetko toto sa stalo v prvom polčase. Nebol to vysnívaný štart, ktorý sme si v tak veľkom zápase predstavovali. Tím však dobre bojoval aj napriek zraneniam a dokonca sme mali viac gólových príležitostí.

Čo sa týka môjho zranenia, cítil som niečo už pár minút. Verím, že som si to nezhoršil keď som sa snažil zastaviť Salaha pri jeho protiútoku (musel som to urobiť!).

Verím, že to nie je nič vážne. Urobím všetko preto, aby som sa mohol vrátiť späť tak skoro, ako to bude možné.

Ďakujem všetkým veľmi pekne za podporu a všetky vaše správy, v ktorých mi želáte rýchle uzdravenie. Verím, že budete mať všetci pekný týždeň.