Review&Hodnotenie: Chelsea – Manchester United 0:2

Pohárový duel, na ktorý sa po prehre v Lige majstrov čakalo celkom dlho, aspoň z pohľadu fanúšika v červenom drese. Výlet na neobľúbený Stamford Bridge sa však skončil výhrou Manchestru United 2:0. Bolo to vôbec prvé stretnutie na tomto štadióne, ktoré Chelsea po odchode Sira Alexa Fergusona prehrala. Oleho efekt je nepopierateľný.

Po zranení dvojice Lingard – Martial sa musela základná zostava meniť, podľa očakávaní dostali priestor Lukaku s Matom. Veľa sa špekulovalo o nominovaní Chonga, ktorý však zostal napokon len na tribúne. V bráne začínal Romero, ktorý pravdepodobne odchytá celú edíciu tohtosezónneho FA Cupu. Zápas mal výkop o 20:30 SEČ, viedol ho rozhodca Kevin Friend.

Úvodných desať minút bolo od hostí dobrých, vysoké napádanie bolo na stálom poriadku, no potom sa prebudili domáci a videli sme šancu po šanci. Najprv priamy kop Luiza Romero len vyboxoval a Pedro dorážkou trafil len Argentíčana v bráne United. Následne mohol dvakrát udrieť Higuaín, no jeho spracovanie i hlavička sa do priestoru brány nezmestili. Po polhodine hry sa z rýchlej akcie vyvinul atak po ľavej strane, po robote Matu hľadal spoluhráča v šestnástke Pogba. Francúzov center dopadol na hlavu Andera Herreru, ktorý si zbehol za Alonsa a nekompromisne poslal loptu do protismeru Kepu – 0:1. Už sa zdalo, že sa pôjde do kabín za spomínaného stavu, no po vyhranom vhadzovaní od Herreru a ďalšej smrtiacej akcii, tentoraz zľava, sa tešil Paul Pogba. Ten najprv vysunul Rashforda, aby si zbehol na malé vápno a po prudkej prihrávke prehlavičkoval ako Rudigera, tak i Azpilicuetu – 0:2.

Hneď po zmene strán Rashford zosmiešnil trojicu protihráčov, ktorú si obohral na polovici ihriska, avšak sily na zakončenie mu nezostali, prihrávka na Lukakua bola znegovaná Luizom. Chelsea sa snažila, najviac sa chcelo asi Hazardovi. Ten predviedol niekoľko prienikov až do šestnástky, no stopérska dvojica Lindelof – Smalling bola pozorná. Záverečný stav Londýnčanov za veľa nestál, rovnako tak ani striedania Sarriho. Po rohovom kope v 90+6. minúte odpískal Kevin Friend koniec duelu, v ktorom zvíťazil Manchester United nad Chelsea na jej pôde v osemfinále FA Cupu 2:0.

87% Úspešnosť prihrávok % 73%

Hodnotenie spracoval redaktor Igor GGMU.

Sergio Romero – Predviedol sa niekoľkými dobrými zákrokmi a podržal svoj tím. Či už čelil strelám alebo štandardným situáciám, tak bol na správnom mieste. Má veľkú zásluhu na čistom konte. 7/10

Ashley Young © – V prvom polčase nestíhal útočníkom súpera a často ich musel zastaviť faulom. Postupne sa to zlepšilo a v závere tím viedol ako správny kapitán. 6/10

Victor Lindelof – Bol vždy presne tam, kde mal byť, aby uhasil nebezpečie. Victor zaznamenal v posledných zápasoch veľký progres a ukázal to aj tentokrát. Predviedol istý sebavedomý výkon. 8/10

Chris Smalling – Patrila mu prvá strela na bránu, keď sa ocitol vo vápne súpera. Pár krát bol vylákaný mimo pozíciu. Postavenie si však nahrádzal bojovnosťou a úsilím a v druhom polčase spolu s Lidelofom nepustili útočníkov skoro do žiadnej šance. 7/10

Luke Shaw – Zblokoval pár nebezpečných striel z vnútra 16-tky, snažil sa podporovať útok a bol to práve ten Shaw, na ktorého sme si túto sezónu zvykli. V obrane silný a v ofenzíve užitočný. 7/10

Nemanja Matič – Prekvapenie bolo, že vôbec dohral zápas, lebo mu hrozila druhá žltá karta a fakt, že ho Ole nestriedal bol trochu risk. Často nestíhal za hráčmi a práve za to dostal žltú kartu. Okrem toho držal stred poľa a bol dôležitým prvkom v strede zálohy. 6/10

Ander Herrera – Opäť bol všade na ihrisku. Na jednej strane strelil gól, na opačnej zabránil rodiacemu sa útoku súpera. Najskôr pekne vystrelil spoza veľkého vápna, potom otvoril skóre po skvelom nábehu na Pogbov center. 8/10

Paul Pogba – Pekne naservíroval Herrerovi gól priamo na hlavu. V závere prvého polčasu si zase on skvele nabehol na Rashfordov center a strelil druhý gól zápasu. Bol ťažké odstaviť ho od lopty a aj napriek slabšiemu prvému polčasu mal na zápas veľký vplyv. 8/10 MOTM

Juan Mata – Hral na jeho kedysi typickej pozícii pod útočníkmi, ale čím ďalej, tým menej môžeme vidieť jeho povestné lopty za obranu súpera. Snažil sa kombinovať a nabiehal si do správnych priestorov, ale nič dôležité nevymyslel. Bol vystriedaný Pereirom. 6/10

Romelu Lukaku – Pohyboval sa viac v krídelných priestoroch a z nich si nabiehal do stredu. Podržal vpredu dôležité lopty a robil priestor pre nabiehajúcich spoluhráčov. Samozrejme, že od útočníka sa očakáva gól, ale Lukaku prispieval tímu iným spôsobom. Bol vystriedaný Sánchezom. 6/10

Marcus Rashford – Výborným nábehom si vypýtal loptu a následne presným centrom asistoval Pogbovi na gól. Trúfol si na troch obrancov a vyšiel z toho víťazne. Celý zápas preveroval obranu súpera a dával im zabrať, jeho rýchlosť je obdivuhodná. V nadstavenom čase bol stiahnutý z ihriska. 8/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Alexis Sánchez – Tak ako pred zápasom sľuboval, tak sa aj snažil. Ale opäť okrem snahy nič iné nepredviedol a je na ňom vidieť, že sa herne aj psychicky trápi. 4/10

Andreas Pereira – Na ihrisku strávil 15 minút, ale skoro ho nebolo vidieť. Nič nepokazil, ale ani nevymyslel. 5/10

Scott McTominay – Prišiel v nadstavenom čase utužiť stred. Nehodnotený

Tímové hodnotenie: V úvode zápasu nechali Diabli hrať najnebezpečnejších hráčov Chelsea a mohli na to doplatiť. To sa však nestalo a dvoma gólmi si zabezpečili výhru. Opäť bola radosť pozerať sa na rýchlych mladých hráčov, ktorí hrajú s chuťou. Pogba s ďalším gólom a postup v pohári, čo viac si priať? Okrem prvého polčasu, keď nás súper zatlačil na vlastnej polovici, hráči predviedli dobrý koncentrovaný výkon.

Nahustený program zápasov, ale i súperov nemá konca. V nedeľu 24. februára/února doma na Old Trafford privítame Liverpool. Súboj Premier League, ktorý čo-to napovie ako o našom umiestnení, tak i o ambíciách hostí na zisk titulu sa začína o 15:05 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, premierleague.com, manutd.com, buildlineup.com

Podcast: Diskusia na tému #InOleWeTrust vs. #OleOut

Review&Hodnotenie: Newcastle – Manchester United 1:0