Solskjaer po výhre nad Fulhamom

Ole Gunnar Solskjaer má za sebou ďalší podarený zápas, kedy na ihrisku Fulhamu dokázal s Manchesterom United zvíťaziť v pomere 0:3. O Góly sa postarali Paul Pogba a Anthony Martial. Práve druhý gól z kopačky mladého Anthonyho vzbudil veľkú pozornosť. Za svoje sólo z vlastnej polovice ihriska a následné úspešné zakončenie, si vyslúžil od manažéra veľkú pochvalu.

Bol to fantastický druhý polčas

,,V prvých desiatich minútach sme boli strašní a nehrali sme tak, ako sme mali. Áno, podmienky boli samozrejme ťažké, ako aj ten vietor, ale sami sme si to urobili ťažším. Odovzdávali sme im loptu a umožnili sme im nejaké protiútoky. Po góle na 0:2 som cítil kontrolu a myslím, že v druhom polčase sme hrali naozaj, naozaj dobre. Aspoň v porovnaní so zápasom s Leicesterom z minulého týždňa. Ander a Nemanja kontrolovali zálohu a Paulovi sme nechali voľnosť v okolí. V druhom polčase to bol fantastický výkon.“

Pogba si užíva hru

,,Darí sa mu dobre. Užíva si svoju hru a hrá dobre. Jeho energia je veľká, takže som mal dilemu – nechám ho hrať, alebo nie? Vzhľadom na to, že nás čaká v utorok veľký zápas. Myslím si však, že keď hrá Paul, váš zámer sa ukazuje. Každý totiž vedel, že tento zápas sme potrebovali brať vážne.“

Na Martiala sa pozerá dobre

,,Nemyslel som na nejaké prirovnanie k Ronaldovmu gólu z roku 2007, ale na to Martialove uvoľnenie bol pekný pohľad. Jeho rovnováha je fantastická. Je veľmi silný, odpútava sa od obrancov a je rýchly. Je veľmi, veľmi dobrý v zakončení a myslím si, že ten gól nám vyhral zápas. Myslím si, že po tom góle sme mali úplnú kontrolu nad zápasom.“

Smalling bol fantastický

,,Jones a Smalling hrali dobre, obaja. Nemôžeme zabudnúť na to, že Chris nehral takmer dva mesiace. Z jeho strany to bol fantastický výkon. Tvrdo pracoval na svojom návrate, bol na tom sám, pracoval na svojej kondícii. Nikdy som nepochyboval o tom, že bude dnes hrať, pretože toto bol zápas, ktorý som si pre neho vyznačil.“

Musíme sa sústrediť na seba

,,Neznepokojujem sa nikým iným, nijakými tímami. Avšak, myslel som na to, že by sme pozbierali toľko bodov, koľko máme. Ísť na ihrisko v tom drese a s kvalitou, ktorú chlapci majú, hráči jednoducho musia byť sebavedomí a vedieť, že ten futbalový zápas môžeme vyhrať.“

Chvála našim fanúšikom

,,Fanúšikovia sú takýto vždy, sú fantastickí. Vedeli sme, že keď sem prídeme, fanúšikovia budú stáť za nami. Je iba škoda, že sme sa im nemohli v prvom polčase odvďačiť rovnakým výkonom, ako v tom druhom.“

Mladý tím, vzrušujúca budúcnosť

,,Vždy sa pozerám viac dopredu. Sledujem United odkedy som s nimi podpísal zmluvu. Keď sa pozriem na tento tím, vidím hráčov, ktorí dokážu napredovať teraz. Vidím aj takých, ktorí to dokážu v priebehu roka, alebo takých, ktorým sa to môže podariť do dvoch rokov. Máme tu hráčov, ktorí sa dokážu zlepšovať nasledujúcich päť, šesť, sedem, osem, či deväť rokov. Je to totiž mladá zostava hráčov a je to vzrušujúci tím, takže poďme sa pozrieť na to, kam sa môžeme dostať.“

Ideme do TOP 4

,,V tejto chvíli sa sústredím iba na to, ako nás dostať v tabuľke vyššie. Teraz sme štvrtí a dúfajme, že tam môžeme zostať dlhý čas. Samozrejme, nie však veľmi dlho, keďže sa chceme dostať vyššie. Teraz sme však spravili krok k tej TOP 4. Ďalší ligový zápas je proti Liverpoolu, na ktorý sa tešíme. Predtým však máme niekoľko dobrých zápasov ako, PSG v Lige majstrov a Chelsea v FA Cupe. Všetko však musíme urobiť sami, nemôžeme sa spoliehať na nikoho pomoc. Poďme tak pokračovať v ceste, na ktorej sme.“