Review&Hodnotenie: Leicester – Manchester United 0:1

Leicester to na týmy z TOP 6 umí. Dalo se tak očekávat, že tento zápas nebude vůbec jednoduchý. Očekávání se naplnila, i přesto si odvážíme z King Power stadium plný počet bodů a čisté konto na tomto hřišti je velice příjemný bonus, konečný výsledek 0:1 z pohledu domácího celku.

Po minulém zaváhání s Burnley chtěl jak trenér, tak hráči odčinit toto klopýtnutí a do zápasu šli s tím, že nic jiného, než výhru, neberou. V sestavě od zápasu s Burnley nastalo několik změn, Jonese nahradil Bailly, Pereiru Herrera, Rashford se přesunul na hrot místo Lukaka a na levou stranu se dostal Alexis, kdežto napravo začal místo Maty Lingard.

Zápas začal svižně a již ve 4. minutě jsme mohli vidět první šanci Devils, po krásném centru Shawa si naběhl Rashford na hlavičku, kterou v dobré pozici bohužel nenasměroval mezi tři tyče. V probíhající deváté minutě se však mohli hostující fanoušci začít radovat. Hostující hráč nabídl po chybné přihrávce balón Pogbovi jako na zlatém podnose, který jednoduchou, přesto krásnou přihrávkou vybídl k úniku Rashforda, ten se tentokrát zachoval chladnokrevně a změnil skóre zápasu, 0:1. Ve 15. minutě se naopak do šance dostal Lester, avšak po obětavém skluzu Shawa z toho nebezpečí nakonec nebylo. Domácí hrozili zejména z rohových kopů, vyložené šance ale chyběly. V závěru poločasu se dostal ke střele Rashford, střela našla jen a pouze brankáře.

Druhý poločas začal nebezpečnou šancí Lesteru a mohli jsme si všimnout, že jsme zápas zdaleka neměli pod kontrolou, soupeř začal hrozit čím dál více. V 61. minutě jsme mohli vidět volný přímý kop zakončený polo-nůžkami Vardyho, které naštěstí poslaly míč pouze do ruk Davida. V 77. minutě byl De Gea nucen vytáhnout další skvělý zákrok, neboť soupeř na něj vyslal další velmi povedený přímý kop mířený do levé šibenice.  Hvizd hlavního rozhodčího ukončuje zápas pro nás pozitivním výsledkem, nutno však říct, že zejména v druhém poločase byl Leicester ten, který kontroloval hru a šel si za vyrovnáním, naštěstí pro nás se tak nestalo. Výsledek zápasu 0:1.

Autorem hodnocení je redaktor IgorSVK

David De Gea – Opäť sa predviedol proti nožničkám Vardyho z tesnej blízkosti. Druhý skvelý zákrok prišiel po priamom kope, ktorý smeroval do pravého rohu brány. Na čistom konte má veľké zásluhy. 8/10

Luke Shaw – – Na jednej strane vytvoril gólovú šancu Rashfordovi, na opačnej obetavo zabránil strele súpera. Snažil sa zapájať do útokov a obranné povinnosti si plnil dobre. 7/10

Victor Lindelof – Určite nesklamal. Dobre rozohrával a snažil sa dirigovať obranu. Nebol to jeho najlepší výkon, ale zároveň nič nepokazil. 7/10

Eric Bailly – Zo začiatku pôsobil trochu ustráchane a neisto, ale postupom času sa dostával do zápasu a vybudoval si sebadôveru. Podobne ako Lindelof si viedol dobre v obrannej činnosti. 7/10

Ashley Young –  V závere prvého polčasu si najmä vďaka Youngovi vypracoval súper tlak. V druhom polčase nestíhal za útočníkmi súpera. Aj keď sa dopustil pár kiksov, tak sa nevzdával a drel do konca zápasu 6/10

Nemanja Matič – Podobne ako Lingard dostal žltú kartu za prerušenie akcie súpera. Zbytočne si to niekedy sám komplikoval a pokazil mnoho prihrávok. Bol najslabší zo záložníkov. 5/10

Ander Herrera – Dobre prepájal obranu s útokom. Klasický box-to-box záložník. Obhospodaroval veľký priestor, vybojoval najviac lôpt a dával hre tempo. Aj keď nenahral ani nedal gól, tak pre mňa MOTM. 8/10

Paul Pogba – Fantastickou prihrávkou poslal Rashforda do šance na gól. Bol tradične veľmi silný na lopte a podržal ju keď bolo treba. 7/10

Alexis Sanchéz – V prvom polčase takmer neviditeľný. V druhom polčase bol vystriedaný ako prvý. Snaha sa mu nedá uprieť, ale to bolo tak všetko. 4/10

Marcus Rashford – V úvodných minútach spálil 100% šancu po centri Shawa. Svoje zaváhanie napravil o niekoľko minút neskôr keď otvoril skóre. Zaznamenal najviac streleckých pokusov. V druhom polčase ho vystriedal Lukaku. 7/10

Jesse Lingard – Obdržal žltú kartu za prerušenie rodiacej sa akcie súpera. Mohli sme ho vidieť vpravo, vľavo a aj v strede. Jesse nebol taký výrazný ako v predchádzajúcich zápasoch a nakoniec ho v závere vystriedal Jones na udržanie stavu. 6/10

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Anthony Martial – Ukázal individuálne kvality a poctivo sa vracal do obrany. Určite toho ukázal viac ako Alexis na jeho poste, aj keď pár krát stratil loptu. 7/10

Romelu Lukaku – Mal to ťažké, pretože v čase keď bol na ihrisku mal súper prevahu. Snažil sa vpredu podržať loptu, dokonca si sám vytvoril šancu a zakončil 7/10

Phil Jones – Prišiel na posledné minúty vystužiť obranu, čo sa mu aj podarilo, pretože Diabli udržali čisté konto. Nehodnotený

Tímový výkon
Zo začiatku to bol skvelý nástup Diablov, potom na chvíľu prevzal iniciatívu súper. Bolo vidieť, že opadlo to počiatočné nadšenie po zmene trénera a teraz je to opäť na hráčoch, aby pracovali pre tím. Počas celého zápasu sa hráči dopustili mnoho nepresností v prechodovej fáze. Najdôležitejšie sú však tri body do tabuľky z vonkajšieho zápasu a čisté konto proti tímu, s ktorým stratili City aj Liverpool.

V dalším zápase se představíme v rámci Premier Leagua na hřišti Fulhamu. Zápas se odehraje 9. 2. 2019 ve 13:30 SEČ.

ZDROJE:  whoscored.com, buildlineup.com