07/03/2021

Review&Hodnotenie: Manchester United – Burnley 2:2

Včerajší zápas priniesol prvú bodovú stratu pod dočasným manažérom Olem Gunnarom Solskjærom, keď domáci United zachraňoval bod až v posledných piatich minútach zápasu. Ten skončil nakoniec deľbou bodov po výsledku 2:2.

Autorom review je redaktor Johny23

Po víkendové výhře v FA cupu na půdě Arsenalu přivítali hráči Manchesteru na své půdě Burnley, které naopak o víkendu prohrálo 5:0 a z poháru vypadlo. V předchozích zápasech ale Burnley získalo dobré výsledky, a tak domácí tým nečekala lehká úloha. Nicméně Manchester chtěl potvrdit roli favorita získat deváté vítězství v řadě pod taktovkou nového trenéra.

Hned od začátku zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou, kdy hráči hostí těžili především ze zbytečných ztrát domácích. United se dostali hned do několika šancí, bohužel je zastavil buď ofsajd či nepřesná muška. Hra ale zůstávala nadále poměrně vyrovnaná a ani jeden tým nějak výrazně nedominoval do počtu šancí. United se vyznačovali poziční hrou a snahou vstřelit gól po dobrém centru. Hráči Burnley ale zůstávali tvrdí v soubojích a pečliví v obraně, a tak se do šaten odcházelo bez branek.

Bylo jasné, že je potřeba udělat nějakou změnu, pokud chce United vybojovat tři body, ale bohužel přišel naopak gól hostí. Po chybě Pereiry se dostal k míči Cork, který našel volného Barnesa a ten nekompromisně zakončil pod břevno – 0:1. Tlak Manchesteru narůstal ale bez valnějších výsledků. Strategie neustálého centrování nepřinášela příliš úspěchu. Zápas se blížil ke konci a místo srovnání přišla další ojedinělá šance hostí a s ní i gól v síti domácích. Westwood našel přesným centrem Wooda a ten bez problému zakončil hlavou – 0:2. Tlak United narostl na maximum a v 87. minutě nastal zlom, kdy po faulu na Lingarda proměnil penaltu Paul Pogba 1:2. Zbývalo posledních pár minut do kocen zápasu a Burnley už jen bránilo výsledek. Nicméně ve třetí minutě nastaveného čau se k dorážce dostal netradiční střelec Lindelof a vyrovnal na – 2:2. Poté se ještě United naskytlo několik málo šancí, ale nebyly proměněny. Ze zápasu tak odcházíme se ztrátou dvou bodů, ale zároveň je Solskjaer jako manažer stále neporažen.

Autorom hodnotenia je redaktor Vlastiiic

David de Gea – S góly mohl horkotěžko cokoliv udělat, jinak šly na bránu 2 střely, které byly mířené přesně na něj a více práce neměl. 6/10

Luke Shaw – Zejména v prvním poločase dobře kooperoval s Pogbou a celkově dobře podporoval ofenzívu, dnes velmi sympatický výkon. 7/10

Victor Lindelof – Povedlo se mu navázat na předešlé výkony, staral se zejména o rozehrávku, bohužel měl podíl na druhém gólu soupeře, kdy ho nechal hlavičkovat, zároveň však právě on dokázal vyrovnat na konečných 2:2. 6,5/10

Phil Jones – Horší z obranné dvojice, paradoxně však právě on měl velmi důležitý zákrok v 17. minutě, kdy zabránil 100% šanci. 5/10

Ashley Young – Horší že dvojice krajních obránců, jeho ofenzivní snahy byly málokdy úspěšné, přesto v závěrečném tlaku byl platný. 5/10

Juan Mata – Běhal, rozdával přihrávky na křídla, poté se zapojoval více do kombinace na středu hřiště. Odbojovany výkon. 6/10

Nemanja Matić – Za mě dnes nevýrazný, sbíhal si pro míče ke stoperům, ale hlavně v prvním poločase nebyl vůbec vidět. Možná se na něm podepisuje únava, každopádně dnes vážně ztracený. 4/10

Andreas Pereira – Nejhorsi na hřišti. Dnes mu zápas bohužel vůbec nevyšel, jediný pozitivní záblesk bylo vypíchnutí balónu a následná šance, jinak ale bída a zmar. Kvůli jeho ztrátě jsme dostali první gól. 1/10

Paul Pogba – Klíčový hráč. Ano, měl pár ztracených balónů, ale jeho přehled, fantastické přihrávky, zrychlení hry a chtíč otočit zápas to zdaleka vykompenzovali. Připsal si další gól z penalty. 8/10

Romelu Lukaku – V prvním poločase vytvořil tutovou šanci pro Rashforda, dokázal dobře podržet míč když bylo potřeba, pracoval na hrotu, sbíhal si do pravého křídla. Odmakaný zápas a já jsem s jeho výkonem spokojen, chyběl jen gól. 6,5/10

Marcus Rashford – Dnes mu zápas nevyšel. Přihrávky mu dělaly problém, ale co hůř, dnes měl několik slibných šanci, jednu vyloženou, avšak žádnou z nich nedokázal proměnit, bohužel, den blbec. 4/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Alexis Sánchez – Ihned po příchodu rozpohyboval hru a podílel se na vytvoření závěrečného tlaku. Díky jeho hlavičce se od gólmana odrazil balón a Lindelof jej následně dorazil do brány. 6,5/10

Jesse Lingard – Podobně jako Alexis, rozproudila a zrychlil hru, udělal to, co se od něj čekalo. 6/10

Najbližšie sa United predstavia na ihrisku Leicestru City. Zápas sa uskutoční v nedeľu 3. februára/února s výkopom o 15:05 SEČ. Verme, že hráči s Olem opäť nabehnú na víťaznú vlnu.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com, manutd.com, premierleague.com