24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ole po vítězném zápase s Arsenalem

Ole Gunnar Solsjkaer prodloužil vítěznou šňůru na osm vítězství v řádě, když United porazili Arsenal 3:1 v FA cupu a zajistili si tak účast v pátek kole.

 

VĚŘÍM VŠEM SVÝM HRÁČŮM

[Pomáhá] když máte v týmu dobré hráče, ale je pak také těžké je pro nějaký zápas vynechat ze sestavy. Máme nejlepšího brankáře světa [De Geu] a měl jsem ho nasadit jen proto, že šlo o velký zápas? Ne, já musím věřit všem svým hráčům.“

 

PŘÍSTUP K ZÁPASU

Od Alexise to bylo fantastické zakončení a skvělá nahrávka od Romela. Těsně před tím jsem si říkal ‘Romelu, měl by si být ve vápně!’ [smích], ale on pak dal takovou fantastickou přihrávku. Druhý a třetí gól byly typické protiútoky Manchesteru United. Museli jsme zabrat a správně bránit, což se nám dařilo. Celkově jsme měli lepší strukturu, než proti Tottenhamu, kde nás David [De Gea] mnohrát zachránil. Sergio [Romero] měl skvělý zákrok na začátku druhého poločasu, ale celý týden jsme pracovali na správném bránění, protože obrana je důležitá proti dobrým týmům.”

 

PROTIÚTOKY PROTI ARSENALU

Když se podíváte do historie, jak probíhali zápasy proti Arsenalu, tak to bylo vždycky tak [na protiútoky]. Vzpomínám si na branku, kterou jsem dal v roce 1997 – poté co jsme ubránili roh, to šlo  přes Giggsyho na Karla [Poborského], k Andymu [Coleovi] až ke mě. Nebo v roce 2009 v Lize mistrů – Ji [sung-Park], Cristiano [Ronaldo] a Rooney běželi všichni dopředu. Wazza a Ji skórovali mnoho branek z protiútoků, takže je to historicky velké hrozba pro Arsenal z naší strany.”

 

LUKAKU NA PRAVO

Romelu už takto hrál za Everton [také proti Arsenalu] před pár lety a za Belgii, například proti Brazílii na Mistroství světa, takže to je take jistá taktika, kterou můžeme využít. Víme jak je silný ve vápně, když na něj chodí centry – bohužel se nám to ale dnes moc nedařilo. Lukaku však dokázal dobře podržet míč a přímočaře útočit, čímž dostal i ostatní hráče do hry, jako v případě branky od Alexise.”

 

LUKE SHAW

Byl dnes fanstastický. Při naší druhé brance, místo toho aby panicky odkopl míč do bezpečí, to vyvezl, našel Lukakua a ten to naservíroval Jessemu.”

 

ALEXIS

Čím vice budete mít důvěru jako hráč, tím vice budete chtít jít na hřiště, tvrdě trénovat a začnete věřit i v sebe samotného.  V poslední době byl zraněn, takže bylo skvělé ho vidět hrát 70 minut. Může se už jen zlepšovat.”

 

JESSE, HRÁČ DO VELKÝCH ZÁPASŮ

Ukazoval to za Anglii a ukazuje to za nás. Vždycky dokáže vstřelit branku a je to někdo o kom nikdy nepochybujeme při zařazení do týmu. Prošel si akademií Manchesteru United. Ví přesně o čem tento klub je a jakou má historii.”

 

OSLAVA GÓLŮ

Způsob, jakým hráči oslavují branky ukazuje, že jsou šťastní. Musíte každou branku oslavit tak, jako by to byla poslední.”

 

DALŠÍ KOLO FA CUPU

Porazili jsme favorite na zisk poháru. Bylo by teď hezké, aby jsme v dalším kole hráli doma. Fanoušci byli opět úžasní a mohli jste slyšet, že se opět mohou těšit na cestě zpět do Manchesteru.”

Zdroj:manutd


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!