Review&Hodnotenie: Tottenham – Manchester United 0:1

Zápas, ve kterém se mohla změnit klubová historie. Pokud by se vyhrálo, znamenalo by to pro Solskjaera 6. vítězství v jeho prvních zápasech, čímž by překonal rekord Sira Matta Busbyho, který držel šňůru 5 vítězství. Stalo se! Porážíme Tottenham 1:0 a naše krasojízda směle pokračuje.

Oproti minulému zápasu v PL nastaly v základní sestavě 2 změny. Matu nahradil Lingard a Valenciu Young. Do zápasu nezasáhl Alexis, který léčí drobné zranění, dále pak chyběli stopeři z důvodu zranění, výjma Baillyho, který si odpykává karetní trest. Zápas začal v 17:30 SEČ a hlavním arbitrem byl zvolen Mike Dean.

V úvodních minutách jsme mohli vidět aktivní fotbal od obou týmů, hra se přelévala ze strany na stranu, vyložené šance ale chyběly. Ve 12. minutě se z protiútoku dostal ke střele Rashford, té ale chyběl potřebný důraz a nebylo z toho velké ohrožení pro bránu. V 18. minutě jsme mohli vidět povedenou akci Martiala, který rozvinul útok po straně a dostal se až do vápna, kde vystřelil, avšak Lloris střelu z úhlu dokázal vyrazit. Tottenham ve 31. minutě střílí branku, která ale neplatí z důvodu postavení Kana v ofsajdu. Ke konci poločasu jsme se přeci jen dočkali branky. Ve 44. minutě zachytává Lingard přihrávku soupeře, posouvá míč na Pogbu, který krásným křižným pasem vysílá do úniku Rashforda a ten střelou na vzdálenější tyč překonává brankáře, 1:0 z našeho pohledu! Gólem do kabiny finišuje první poločas a jsou to naši hráči, kteří mohou jít do kabin spokojenější.

Ve druhém poločase byl Tottenham aktivnější, vytvářel si šance, bohužel pro ně, De Gea zamkl bránu a jsem si jist, že kdyby si ho Avengers povolali na záchranu Země, tak Thanos nezmůže nic. Svými zákroky vychytal samostatný únik hráče Tottenhamu, několikrát vychytal Kanea, který si na něm vylámal v dnešním zápase zuby. Hráči United si dokázali taktéž vytvořit několik šancí, které Lloris dokázal chytit. Výsledek se do konce zápasu nezměnil a odvážíme si z Wembley plný počet bodů! Hvizd rozhodčího ukončuje zápas za stavu 0:1 pro hosty.

Autorem hodnocení je redaktor Johny23

David de Gea – chytal jako bůh a možná ještě lépe. Nebýt jeho, byl by výsledek asi velmi odlišný. Poradil si se všemi šancemi Spurs a připsal si tak 11 zákroků a čisté konto. 11/10 MOTM

Ashley Young – poměrně dobře se vypořádal s těžkou úlohou bránit Sona. V útoku ho nebylo příliš vidět, ale podařil se mu jeden pěkný centr na Pogbu, po kterém tým Manchester šel málem do dvoubrankového vedení. V druhém poločase zachoval klidnou hlavu a dobře řešil těžké situace pod tlakem. 7,5/10

Victor Lindelof – dnes byl výborný. Několikrát odstavil Kanea a zároveň poskytoval solidní rozehrávku, jak je jeho dobrým zvykem. 8,5/10

Phil Jones – na rozdíl od Lindelofa v zápase opět působil velmi nejistě. Několikrát propadl v soubojích a jeho chyby musel řešit až De Gea. I přesto ale obrana udržela čisté konto i zásluhou Phila. 6/10

Luke Shaw – ze začátku zápasu byl velmi výrazný směrem dopředu, ale s postupem času se musel soustředit spíše na obranou činnost. Ta mu chvílemi dělal problémy, především protože Spurs útočili hlavně přes naší levou stranu. Obecně ale dnes předvedl kus dobré práce. 7,5/10

Nemanja Matic – byl téměř dokonalý v obranné činnosti. Především v druhém poločase ukázal klid s míčem na kopačce. Byl obraným pilířem zálohy a zablokoval gólovou střelu Kanea. 8/10

Ander Herrera – v prvním poločase předvedl dobrý výkon, bohužel v tom druhém se vytratil a byl zralý na střídání. V 90. minutě ale nakonec ještě solidně vyvezl míč a pomohl uspořit trochu času. 7,5/10

Paul Pogba – zaznamenal famózní asistenci na Rashfordův gól a sám se hned do několika šancí dostal. Vyčetl bych mu jen zbytečné předržování míče v druhém poločase, které vedlo občas ke ztrátě balónu. Připsal si již 4. asistenci v 5. zápase pod novým trenérem a patří mezi tahouny týmu. 9/10

Jesse Lingard – měl být rychlou spojkou při protiútocích, dobře presovat a vybojoval pár míčů. Zachytil Trippierovu po které Pogba nahrál na Rashfordův gól. Jinak ale nebyl příliš vidět. 6,5/10

Anthony Martial – Anthony měl slibnou šanci v prvním poločase, dál se ale vytratil a nebyl téměř vidět. Následně byl správně vystřídán za Lukakua. 5,5/10

Marcus Rashford – vstřelil jediný a vítězný gól zápasu, při kterém ukázal smrtící zakončení. Tohle je útočník, jak má být, jedna šance – jeden gól. Má střeleckou fazónu a doufejme, že mu dlouho vydrží. 8/10

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Romelu Lukaku – přišel na hřiště v 73. minutě za Martiala byl prakticky neviditelný. 5/10

Diogo Dalot – v 85. minutě přišel za Lingarda jako vyztužení obrany. 5/10

McTominay – nehodnocen

Týmový výkon – naše obrana včele s Davidem de Geou dnes odolala obrovské útočné síle Spurs a odvážíme tak velice cenné 3 body. Opět se také ukázali výborně hrající Pogba a Rashford, kteří zařídili jediný, ale nesmírně důležitý gól. 8/10

V příštím zápase se hráči Manchester United střetnout s hráči Brightonu. Zápas se odehraje 19.1. 2019 v 16:00 SEČ na stadionu Old Trafford.

Zdroje: buildlineup.com, manutd.com, premierleague.com, whoscored.com