Review&Hodnotenie: Manchester United – Bournemouth 4:1

Po dvoch vydarených zápasoch sa dnes na Old Trafford očakával ďalší trojbodový zápis. Ten po ďalšom skvelom výkone prišiel a United zdolali Čerešne pohodlne 4:1.

Od momentu, čo sa kormidla v United ujal Ole Gunnar Solskjær, zavládla v Divadle Snov veľmi pozitívna atmosféra. Diabli vyhrali dva zápasy a iný výsledok si dnes zrejme nikto ani nepredstavoval. V základnej zostave prišlo v porovnaní s posledným zápasom k trom zmenám, keď Jonesa nahradil Bailly, Fredovu pozíciu zaujal Herrera a do základu sa vrátil aj uzdravený Martial. Na lavičke sa znovu objavil Lukaku, ktorý sa vrátil zo svojej dovolenky, ktorá mu určite len prospela.

Úvod zápasu vyšiel domácim na výbornú. Rashford sa skvelou individuálnou prácou dostal pomedzi troch obrancov a presnou prihrávkou našiel nabiehajúceho Pogbu, ktorý pohodlne doklepol loptu do prázdnej brány – 1:0. Francúz skúšal svoje šťastie aj o pár minút neskôr, no svoju prudkú strelu z diaľky namieril priamo na Begovića. Paul bol aj pri ďalšej nebezpečnej situácii, keď hlavou sklepol loptu pre Marcusa, jeho volej ale zablokoval jeden z obrancov a rezultoval z neho len rohový kop. Po aktívnom úvode prišla menej výrazná pasáž, počas ktorej sa do niekoľkých sľubných príležitostí dostali aj hostia. Najbližšie bol stopér Aké, ktorý hlavou trafil Herreru a lopta sa následne nepríjemne odrážala v pätke United. Ďalšieho gólu sme sa dočkali v 34. minúte, keď si na krásny center od Herreru nabehol Pogba a hlavičkou zvýšil na 2:0. Na opačnej strane sa k strele dostal bývalý hráč United, Joshua King, s jeho strelou si však De Gea dokázal poradiť. V samotnom závere polčasu padli ešte ďalšie dva góly, po jednom na každej strane. Najskôr zvyšoval už na 3:0 Rashford, ktorý zakončil pekný Martialov center. No gólom do kabín sa prezentoval aj dobre hrajúci Aké, ktorý potrestal stratu koncentrácie domácich a znížil tak na 3:1.

Do druhého polčasu vstúpili znovu lepšie hráči v červenom a s loptou na svojich kopačkách kontrolovali tempo hry. Hostia sa spoliehali skôr na rýchle brejky, ktoré často nevychádzali ani v prvom polčase, keď viacerí hráči United predviedli výborný návrat a úspešne zabojovali o stratenú loptu. Väčšiu hrozbu pre obranu domácich predstavovali skôr vysoké lopty a štandardné situácie, s ktorými mali niekoľko krát problémy. Bližšie ku gólu však boli hráči v červenom a to menovite Pogba a Rashford, ale Asmir Begović skvelými zákrokmi zabránil ďalšiemu gólu v jeho sieti. Ten však aj napriek jeho snahe prišiel a postaral sa oňho striedajúci Lukaku, ktorý ukončil svoje strelecké trápenie a zvýšil na 4:1. Hostia si v druhom polčase vypracovali len jednu väčšiu príležitosť, ale zakončenie od Kinga zablokoval Bailly a De Gea teda nemusel zasahovať. Ďalšie vzrušenie zavládlo v 79. minúte, keď po nešikovnom zákroku uvidel Bailly prísnu červenú kartu a musel predčasne opustiť hraciu plochu. Od tohto momentu sa Diabli sústredili už len na držanie lopty a to im išlo náramne dobre. Súpera už do žiadnej väčšej šance nepustili a postrážili si svoj náskok.

Autorom hodnotenia je redaktor Johny23.

David De Gea  Měl o trochu víc práce, než by bylo v takovémto zápase zdrávo. Na hlavičku Akého neměl šanci reagovat. Moc se mu dnes nedařily odkopy, i když nebyl pod tlakem posílal míče zbytečně na hráče soupeře. 6,6/10

Ashley Young – Měl důležitý podíl na dvou vstřelených gólech a obecně byl v zápase hodně vidět. Jeho výkon sráží jen nesmyslný zákrok, za který dostal naštěstí jen žlutou kartu. 7/10

Victor Lindelöf – Bohužel dnes opět působil mnohem více nejistě než v posledních zápasech a naše obrana byla mnohem víc zranitelná, než by bylo zdrávo. Příkladem může být to, když odkopával zběsile míč a trefil Shawa a poté následovala šance hostů. 6/10

Eric Bailly –  S Lindelofem jim to dnes v obraně příliš neklapalo. Obrana byla zranitelná i ve vzduchu, kdy právě z centrů byl Bournemouth nebezpečný. Koledoval si o penaltu zákrokem vysokou nohou, načež pár minut nato dostal, byť spornou, červenou kartu po zákroku na Frasera. Minimálně 3 zápasy si tak odpočine. 5/10

Luke Shaw – Nebyl tak výrazný jako Young na pravé straně, ale nelze mu ani nic vyčítat. Jak je jeho dobrým zvykem, tak se nebál podpořit útok a zapojit se do kombinace. 6/10

Nemanja Matic – Na Nemanjovi je vidět únava. Při bránění Akého byl velmi laxní a vedlo to k jedinému gólu hostí. Zároveň i přes jeho zjevné vyčerpání zůstává kvalitním členem zálohy. 6,5/10

Ander Herrera –  Pro mě dnes také adept na hráče zápasu. Dvakrát výborně zaskočil v obraně, zároveň ale dobře podporoval útok a po jeho přesném centru zvyšoval Pogba na 2:0. Občas stále předvádí zbytečné ztráty. V závěru byl nahrazen Pereirou. 8/10

Paul Pogba –  Dva góly a jedna asistence. Paul konečně dostává volnost a ukazuje, proč by svého času nejdražší hráč planety. Opět předvedl svoji extratřídu, v druhém poločase mohl zakončit hattrick, ale trefil tyč. Za zmínku stojí dokonalé načasování náběhu a výskoku při jeho druhém góle. 9,5/10 MOTM

Jesse Lingard –  Jesse byl dnes z útočného tria tím nejméně výrazným hráčem. Za co zaslouží pochvalu je jeho napadání, ve kterém vyniká v každém zápase. Chtělo by to ale přidat o trochu víc. 6,5/10

Anthony Martial –  Vrátil se do sestavy a předvedl na jeho poměry spíš průměrný výkon. Nebyl vidět tolik, jak je u něj zvykem. Nicméně si připsal asistenci po centru vnějším nártem na skórujícího Rashforda. Byl obětován po Baillyho červené kartě. 7/10

Marcus Rashford – Hrál hodně aktivně a ukazoval, že na hrotu dokáže být velkou konkurencí pro Lukakua. Po vyškolení obránců soupeře poslal exkluzivní přihrávku Pogbovi, který otevřel skóre. Následně přidal nártem náš třetí gól. Po výborném výkonu byl v 70. minutě střídán. 9/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI:

Romelu Lukaku – Ihned po jeho nástupu na hřiště si připsal gól, byť možná z drobného ofsajdu. Vypadá svěží a gól i prospěje jeho morálce. 7,5/10

Andreas Pereira – Za čtvrt hodiny neměl možnost toho moc ukázat. Nehodnocen

Phil Jones – Po vyloučení Baillyho nahradil Martiala, ale v obraně neměl žádnou práci. Nehodnocen

V ďalšom zápase sa Diabli predstavia na St James‘ Parku, kde ich privíta domáci Newcastle. Pevne veríme,  že Oleho zverenci budú pokračovať v aktuálnom trende a pripíšu si ďalšie tri body. Zápas sa odohrá v stredu 2.1. o 21:00 SEČ a sledovať ho môžete na Digi Sport 4.

Zdroje: buildlineup.com, manutd.com, premierleague.com, whoscored.com