Review&Hodnotenie: Manchester United – Huddersfield 3:1

Úvodná výhra pod novým manažérom vliala novú energiu hráčom, realizačnému tímu, ale i fanúšikom. Triumf sa očakával aj proti Huddersfieldu. Predpoklady sa potvrdili a po dominantnom výkone sme nášho súpera poslali na dno tabuľky po výsledku 3:1.

Nórsky lodivod avizoval pred duelom zmeny. Jedna vynútená bola zo strany Martiala, ktorý najskôr nezvládol Štedrú večeru. Do zostavy sa nedostali ani Young s Herrerom, nahradili ich Dalot s Fredom, Martiala vymenil Mata. Na lavičku sa dostal Angel Gomes, zranení zostali naďalej Lukaku, Alexis i McTominay. Stretnutie viedol Jonathan Moss, výkop bol naplánovaný na 16:00 SEČ.

Slabší úvod zo strany domácich mohol po desiatich minútach potrestať Kongolo, no dlhé vhadzovanie a  sklepnutie sprevádzalo len nepresné zakončenie z „päťky“. O štvrťhodinu neskôr vybojoval Paul Pogba priamy kop, ktorý aj sám zahral, no len do múru. Bol z toho roh, ktorý už skončil gólom. Center na prednú žrď Lindelof na zadnú tyč, kde už bol osamotený Matić a ten nemal problém doklepnúť loptu do siete – 1:0. Do polčasu zahodil tutovku Dalot. Predchádzala tomu skvostná robota Rashforda na ľavom krídle. Prudký center na malé vápno ale Portugalčan z voleja poslal dobrý meter od brány. Na záver prvej časti hry vyrobil Fred hneď dve hrúbky, po ktorých spálil obrovskú šancu na vyrovnanie Biling, keď z piatich metrov mieril len do bočnej siete.

Po troch striedaniach a hodine hry predviedol de Gea zákrok duelu. Rohový kop Huddersfieldu padol na kopačku Depoitra, ktorý z voleja preveril reflexy a odpich španielskeho gólmana. Ďalší svetový zákrok de Geu na bránkovej čiare, ktorý putuje do zbierky. Znovu raz platilo staré známe – nedáš, dostaneš. O tri minúty neskôr Paul Pogba uzavrel akciu po pravej strane, keď loptu doviedol do šestnástky Mata v spolupráci s Rashfordom. Mata prihral na krajana Herreru, ktorý už finalizoval akciu smerom na Pogbu. Francúz razantnou k strelou k tyči z trinástich metrov nedal Lösslovi šancu – 2:0. O štvrťhodinu bol Paul Pogba opäť zapísaný do streleckej listiny. Zakončenie z dobrých dvadsiatich metrov uzavrelo gólový príspevok Červených diablov – 3:0. Strata koncentrácie po tretej trefe mala za následok skorigovanie po štandardke The Terriers. Center do veľkého vápna, vyhraný hlavičkový súboj a Mathias Jörgensen sa už z troch metrov mýliť nemohol – 3:1.

15 Obranné zákroky  27

Autorom hodnotenia je redaktor MySch017.

David de Gea – V prvom polčase bol bez práce. Okrem jedného rohu, kde ostal nehybne stáť na čiare a len sa prizeral, nemám čo komentovať. V druhom polčase však vytiahol svetový zákrok, ktorým za stavu 1:0 výrazne podržal. Pri inkasovanom góle bol bez šance, tam zlyhali iní. 7/10

Diogo Dalot – Mladý obranca nastúpil v základnej zostave, no nebol to jeho deň. Smerom dozadu často horel a jeho chyby hasil najmä Lindelöf. Jeho odhad na vysoké lopty bol veľmi zlý, no kompenzovať to mohol gólom po skvelej akcii Rashforda, no netrafil bránu. Po veľmi vlažnom vstupe do druhého dejstva, kde vôbec nestíhal hráčom hostí, bol správne vystriedaný Youngom. 4/10

Victor Lindelöf & Phil Jones – Obaja stopéri si spolu výborne rozumejú a ich hra je veľmi presvedčivá. Ak spraví chybu jeden, druhý ho zodpovedne zastúpi. Dnes sa naši stopéri chýb skutočne vyvarovali a môžem ich najmä chváliť. Nekomplikovali si život zbytočným hraním sa s ohňom a hrali jednoducho. O pol boda viac dostáva Lindelöf, ktorý prakticky pripravil prvý gól zápasu po rohovom kope. 7.5 & 7/10

Luke Shaw – Dnes na mňa Luke pôsobil ako človek, ktorý to prehnal so štedrovečernými maškrtami. Nebehal tak, ako by sme boli asi čakali, bol pomalší (najmä v prvej polhodine zápasu) a ani jeho nábehy sa nekonali. V druhom polčase chyboval rovnako ako Dalot na druhej strane. Pripísal si aj strelu, ktorú namieril do stredu brány. Snáď bude nabudúce presvedčivejší. 5/10

Fred – Do 45. minúty totálne svojim pohybom a entuziazmom zatienil Matića, ktorý okrem gólu na ihrisku ako keby nebol. Vytkol by som mu najmä to, že loptu zbytočne dlho v istých okamihoch drží – chcelo by to rýchlejšie ju odovzdávať. Dobrý dojem však pokazil v závere prvého polčasu, keď svojou laxnosťou a nedorozumením s Lindelöfom zavaril pred de Geom. Po biednom úvode 2. polčasu ho vymenil Herrera. 6/10

Nemanja Matić – Fred ho úplne vygumoval. Nemanja vôbec nebol vidieť, čo sa však zmenilo až gólom v 28. minúte. Okrem toho bol na ihrisku nazvyš. Všetku jeho prácu odpracoval Brazílčan. Až po príchode Herreru bol Matić viac na očiach, dostupoval, snažil sa odoberať loptu v súbojoch a hral svoju hru. 6,5/10

Paul Pogba – Francúz Mourinhovým vyhadzovom skutočne ožil! Za posledné dva zápasy pod Olem má štatistiku 2 góly a 2 asistencie, čo asi nebude náhoda. Aj dnes sa zo začiatku zápasu hľadal a nie všetko, na čo siahol, mu vyšlo. V druhom polčase však ukázal svoje kvality a dvomi gólmi nám dnešný zápas vyhral. Verím, že bude v nastavenej výkonnosti pokračovať – až na ten prehraný hlavičkový súboj pred 3:1. MOTM 7,5/10

Juan Mata – Dnes nastúpil na svojej obľúbenej pozícii – AM. Tam je naozaj rozdielový, čo ukazoval aj v prvom polčase, kde niekoľkými šikovnými kolmicami rozdával lopty na Rashforda či Lingarda. Fantastickú prácu odviedol pred prvým Pogbovým gólom, keď sa preštrikoval obranou hostí. Na posledných desať minút ho vymenil Gomes. 7/10

Jesse Lingard – Dnes sa mi jeho výkon nepozdával. Bol prvým, kto sa pokúsil o strelu na bránu, avšak nebol úspešný. Veľa toho síce nabehal, avšak neprinieslo to žiadny osoh. Aj napriek tomu si dokázal pripísať asistenciu na druhý Pogbov gól, no to nič nemení na fakte, že dnes to nebol jeho deň. 5/10

Marcus Rashford – Budem mu vytýkať jeho sebeckosť, pretože už v prvom polčase riešil minimálne tri situácie na vlastné triko, čo bolo v konečnom dôsledku na škodu. Skvelú prácu však predviedol pri šanci, ktorú vytvoril Dalotovi. Bol veľmi aktívny, ale gól mu nebol dopriaty. Druhý polčas bol v jeho podaní výrazne slabší než prvých 45 minút. 6/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Ashley Young – Prišiel v 53´ minúte namiesto nepresvedčivého Dalota. Počínal si zodpovednejšie, no smerom dopredu toho neponúkol veľa. Vzadu si ale držal svoj štandard. V závere zápasu ale z nepozornosti a straty koncentrácie prišiel o niekoľko lôpt, čím tímu nepomohol. 5,5/10

Ander Herrera – Mal priniesť pokoj na domáce kopačky, keď po úvodných minútach druhého polčasu vystriedal Freda. To sa mu podarilo až po desiatich minútach na ihrisku. Pripísal si asistenciu na prvý gól Pogbu, no v závere zápasu totálne zlyhal pri bránení Jorgensea, ktorý zval de Geovi čisté konto. 5/10

Angel Gomes – Na ihrisko sa dostal na posledných cca 10 minút. Bolo vidieť, že si s loptou rozumie a pripísal si tiež strelecký pokus. Dúfajme, že dostane od Solskjæra viac herných príležitostí. Nehodnotený

Tímový výkon: Od odchodu Josého Mourinha sa toho mnoho zmenilo. Hra United opäť začína dostávať svoju ofenzívnu tvár a je viditeľné, že hráčom futbal opäť chutí. Je škoda, že dnes nemohol nastúpiť Anthony Martial, ktorý to taktiež (ako asi mnohí z nás) prehnal s jedlom. V útoku nám chýbal hráč, ktorý by spoľahlivo strelil gól. Marcusovi to súdené nebolo – našťastie ho zastúpili hráči zo zálohy. Herný prejav je lepší ako spred dvoch týždňov, no je jasné, že je ešte na čom pracovať. A napriek tomu si myslím, že nás konečne čakajú pri sledovaní United krajšie chvíle. 6,5/10

Najbližším súperom Manchestru United bude Bournemouth, s ktorým sa stretneme opäť doma na Old Trafforde. Zápas sa odohrá v nedeľu 30. decembra/prosince o 17:30 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, premierleague.com, buildlineup.com, manutd.com