Review&Hodnotenie: Manchester United – Fulham 4:1

Konečne! Konečne dokázali hráči Man United pretrhnúť sériu bez výhry a mizernej bilancie na Old Trafford, keď si hladko poradili s posledným Fulhamom 4:1.

Aj pred týmto kolom sme rátali zranených na prstoch dvoch rúk. Mourinho sa tiež rozhodol posadiť Pogbu kvôli jeho nevýrazným výkonom, čo mu skutočne nemôžeme vyčítať. Naďalej je zranený Alexis, ktorý odišiel rehabilitovať domov do Čile. V zostave sa na poslednú chvíľu objavil Young, keďže sa počas predzápasovej rozcvičky zranil Shaw. Diogo Dalot operoval na pravej strane obrany. Zápas mal výkop o 16:00 SEČ a riadil ho Lee Probert.

Zápas za daždivého počasia rozohrali hostia, no boli to domáci, ktorí sa chopili iniciatívy. Už v 13. minúte sa po sólo akcii z pravej strany presadil krásnou strelou do horného rohu Ashley Young – 1:0. O niekoľko minút na to poslal pekný center mladík Dalot priamo na hlavu Smallinga, avšak ten z dobrej pozície minul. Hostia zahrozili po dvadsiatich minútach, no bez úspechu. O osem minút bolo ešte veselšie, keď Rashfordovu dobrú prihrávku upratal Mata po zemi do ľavého dolného rohu bránky Fulhamu – 2:0. Bránu hostí nebezpečne ohrozil z priameho kopu Rashford, no brankár Rico bol pozorný. Po chvíli sme si opäť zakričali „gól“, keď po skvelo zahranom rohu a vyšachovaní obrany hostí upratal loptu do siete Lukaku – 3:0.

Druhý polčas začal dobrou strelou Rashforda a následnou dorážkou Lukakua, avšak bez gólu. Po rohu a skvelom centri Dalota opäť hrozil Belgičan Lukaku. Po necelej hodine hry mohol dať štvrtý gól Herera, no tesne minul. Červení skvelo kombinovali a ďalšiu šancu spálil Mata. Tempo hry však pomaličky upadalo a United viditeľne zvoľnili, čo vyústilo do chyby v obrane, kde za Jonesa hasil faulom Herrera. Kopala sa penalta a Kamara znížil – 3:1. O minútu na to šiel po druhej žltej pod sprchy Anguissa a hostia dohrávali v desiatich. Skvelo hrajúci Dalot posielal center za centrom a po jednom len tesne nezasiahol loptu Lukaku. Rashford si v 80. minúte skvelo položil obrancu a až Rico zabránil v strelení gólu. O dve minúty sa však radoval, keď parádnou krížnou strelou prekvapil gólmana – 4:1. United tak konečne doma nadeľovali a získali cenné tri body.

Hodnotenie napísal redaktor Vik

David de Gea – Nemal priveľa roboty, pri propagačných strelách a občasných centroch pôsobil isto. Pri penalte si vybral zlú stranu, čo zamrzí. 6,5/10

Diogo Dalot – Zlepšený výkon od súboja s Arsenalom, iný londýnsky klub mu chutil viac. Neuveriteľné centre z pravej strany, ktoré museli tešiť každého fanúšika. Dokonca mohol niekoľkokrát páliť na bránu, raz v poslednej desaťminútovke, to by mu však Fred musel loptu prenechať. Vadila mi slabšia obranná fáza, niekoľko neúspešných odkopov a aj žltá karta. Potenciál v ňom je však obrovský. 7,5/10

Phil Jones – Neprišiel mi dvakrát istý, párkrát ho telom dobre odstavil Kamara, raz z toho rezultovala aj penalta po nasledujúcom zákroku Herreru. Nebol to sebavedomý výkon, no tentoraz to stačilo. 6/10

Chris Smalling – Osobne mi prišiel viac razantný, tlačil sa do hlavičiek. Škoda len, že sa zranil. Uvidíme, ako vážne to bude. 6,5/10

Ashley Young – Fenomenálny výkon na ľavej strane. Obstaral úvodný gól, často motal hlavu súperom. Aj smerom dozadu to bolo presne tak, ako sme si želali. 8/10

Nemanja Matić – Zo začiatku mi neprišiel čerstvý, postupne ale svoj výkon gradoval. Azda najlepšie vystúpenie od Srba v sezóne. Oku fanúšika bolo ulahodené pätičkou na Dalota v druhom polčase. 7/10

Ander Herrera – Zapríčinil penaltu, netrafil jasný gól, keď minul bránu o meter. Napriek tomu zapríčinil ľahký prechod dopredu. Spomínané faktory mu znížili známku minimálne o bod. 6,5/10

Juan Mata – Ďalší viac ako solídny výkon. Jeho zakončenie z druhej vlny k tyči je už prakticky tradičné. Nacvičená akcia pri góle Lukakua, bolo sa na čo pozerať. A to ešte mohol nejaký ten gólik pridať. 8/10

Jesse Lingard – Nebol lepší od Matu, ale urýchľoval útočné akcie. Ide to aj bez Pogbu, no či to bude stále takto prebiehať, to si netrúfam povedať. Fulham je na tom najhoršie z celej Premier League a bolo to vidieť. 6,5/10

Marcus Rashford – Dve asistencie, jeden gól, takmer dokonalý priamy kop. Jeho výkon bol suverénne najlepší z celého mužstva. Nie je o čom diskutovať, zbytočne niečo dodať, jasný MOTM. 9/10

Romelu Lukaku – Konečne skóroval na Old Trafford. Chodil do krídelných priestorov, bojoval ako lev. Napriek tomu spálil niekoľko ďalší šancí a nie vždy vyriešil situáciu najefektívnejšie. Na zakončovateľa svetového formátu je to stále málo. 6,5/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Marcos Rojo – Zastal si svoju pozíciu po striedaní Smallinga, dokonca pôsobil istejšie ako otváracia stopérska dvojica. 6,5/10

Fred – Veci príliš komplikoval. Predviedol síce pekný prienik, na jeho konci ale mal prihrať na Dalota. Na trávnik prišiel za rozhodnutého stavu. 5,5/10

Scott McTominay – Hneď v prvej minúte po vstupe mal skórovať. Inak za desať minút nemal šancu nič predviesť. 5,5/10

TÍMOVÝ VÝKON – V prvom polčase sme súperovi nedovolili prakticky nič. Skórovali sme každú štvrťhodinu a mohlo to vyzerať aj veselšie. Po prestávke sa Fulham nadýchol, to všetko len vďaka našej pasivite. Po vylúčení Anguissu sa duel len dohrával. Mali sme vyhrať väčším rozdielom, ak by sa tak stalo, tak by známka atakovala vyššiu číselnú hodnotu, takto ju navýšiť ale nemôžem. 7/10

Najbližším súperom Manchestru United bude španielska Valencia, s ktorou si sily zmerajú v poslednom 6. kole základných hracích skupín Ligy Majstrov. Zápas sa odohrá v stredu 12. decembra vo Valencii na štadióne Mestalla o 21:00 SEČ. United majú postup istý, a tak bude najdôležitejšie, aby na listinu zranených nikto ďalší nepribudol.

Zdroje: manutd.com, whoscored.com, premierleague.com, buildlineup.com