Mourinho reaguje na remízu so Southamptonom

Prinášame vám vyjadrenie manažéra Josého Mourinha z tlačovej konferencie po zápase so Southamptonom. Ten bol síce výsledkom 2:2 potešený aspoň kvôli zisku jedného bodu, no zároveň verí, že ide o stratu dvoch dôležitých bodov.

O strate dvoch bodov:

,,Áno, stratili sme dva body. Výsledok nie je dobrý, takže musím povedať, že sme prišli o dva body. Ak prehrávate 4:0 a dostanete sa k výsledku 4:4, povedal by som, že by to bolo iné. Myslím, že comeback z 2:0 na 2:2 je dobrý a za normálnych podmienok každý povie, že je to získaný bod. Ak prehrávate, ale získate bod, tak zvyčajne poviete, že je pozitívny. Avšak, toto bol zápas, ktorý sme chceli vyhrať. Bol to zápas, v ktorom sme vďaka tej dobrej reakcii z prvého polčasu mali na výhru 45 minút. Nebolo to akoby sme mali na výhru zápasu 10 minút, my sme ich mali 45. Takže pre mňa to pochopiteľne nebol dobrý výsledok.“

V jednoduchosti je genialita:

,,Niekto mi pred mnohými rokmi povedal, že v jednoduchosti je genialita a ja s tým starým manažérom, ktorý túto brilantnú frázu použil, jednoznačne súhlasím. Myslím, že aj o veľa rokov neskôr, je v niektorých častiach ihriska táto jednoduchosť genialitou. V druhom polčase sme chceli vyhrať a hráči túto túžbu ukázali. Čo sme robili v posledných 15-20 minútach prvého polčasu dobre bolo to, že sme sa rozhodli prepojiť s útočiacimi hráčmi tým, že sme im dávali loptu. Prenechávali sme im ju v správnom momente, vyberali sme si správne spôsoby prihrávok, hrali sme jednoducho a zrýchľovali sme hru. V druhom polčase sme sa vrátili k tej dynamike, kde sme strácali priveľa lôpt v zálohe. Hráči nechápu, že v jednoduchosti je tá genialita, predovšetkým v niektorých častiach ihriska. Oni pokračujú, pokračujú a pokračujú v komplikovaní futbalu.“

O zmene defenzívneho systému:

,,Myslím si, že Scott a Matić urobili na dvoch záložníkov veľa pozitívnej práce a Phil Jones viedol túto trojčlennú skupinku takým spôsobom, že sme mali úplnú kontrolu. Povedal by som, že jediný problém, ktorý sme mali bol ten, že dvaja útočiaci hráči nemali dostatok podpory. V druhom polčase sme strácali priveľa lôpt v prechode medzi druhou a treťou tretinou ihriska. Potrebujeme aby boli Lukaku a Rashford aktívni, no na to potrebujeme viac interakcie. Veľa sme strácali – jeden dotyk navyše, jedno nesprávne rozhodnutie, jedna sekunda s loptou pri nohe naviac.“

Náš tímový duch bol dobrý:

,,Povedal by som, že Marcus Rasford bol ako besný pes. Povedzme, že bol veľmi, veľmi unavený z drobných problémov. Mal ten apetít, tú vášeň, ten oheň, ktorý potrebujete pre rýchlejšie získanie lopty a získanie lopty vo vyššej časti ihriska. No sú to iba detaily. Celkovo však nie som s výsledkom spokojný, no nemôžem byť kritický. Tímový duch a vášeň boli dobré. Myslím si, že ak sa hráčom nedarilo lepšie než v skutočnosti, tak to bolo preto, že toho neboli schopní. Hrať v zápase Premier League iba s jedným stredným obrancom je ťažké.“

O obavách zo zranenia Rashforda:

,,Rashford bol zranený a pýtal sa dole. Nešlo však o typické zranenie, no niektorí hráči kvôli takémuto typu zranenia nehrajú aj dva týždne. Nie však Marcus. Nie, som si celkom istý, že Marcus bude na nasledujúci zápas s Arsenalom v poriadku. Bol to jeden kopanec sem, druhý tam alebo jeden pád tu a druhý pád tam. Únava, veľa behania a veľa pohybu, takže po 75 minútach už mal dosť. Skúsili sme ho potom nahradiť Martialom.“

O góle, ktorý strelil Lukaku:

,,Myslím si, že pre útočníka je gól vždy dôležitý. Musím však povedať, že som veľmi šťastný z výkonu Marcusa Rashforda, ktorý gól nestrelil. Takže niekedy strieľanie gólov nie je všetko. No myslím, že pre hráča, ktorý nestrieľal góly už nejaký čas je vždy pekné, ak sa mu nejaký dobrý gól streliť podarí. Viem si predstaviť, že Lukaku bude mať po tomto zápase lepší pocit, než z tých predchádzajúcich.“