25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinhova kampaň Ligou mistrů

Když José Mourinho převzal v roce 2016 vedení United, nechal se slyšet, že je mírně znepokojen neúčastí v následujícím ročníku Ligy mistrů. Tenkrát odsunul na páté místo pouhé horší skóre ve srovnání s Manchesterem City.

„Jsem z toho trochu frustrovaný,“ řekl tehdy boss. „Neskrývám touhu překonat Sira Alexe Fergusona v počtu odehraných utkání v Lize mistrů. Ale klub je mnohem důležitější a musíme se ujistit, že se dostane tam, kam patří.“

Nyní se však svěřenci portugalského manažera probojovali do vyřazovací části této soutěže a Mourinho se tak může statistikám Sira Alexe Fergusona přiblížit. Jeho počet startů v Lize mistrů se zastavil na čísle 194. Této mety dosáhl za 22 sezon, v nichž v největší evropské soutěži nastoupil. Těsně za legendárním Skotem se pak umístil jeho věčný rival Arsene Wenger (188) a třetí pozici obhajuje Carlo Ancelotti (155). Toho dohání právě Mourinho.

Jak dlouho bude letos pouť portugalského manažera pokračovat, pochopitelně nikdo neví. Je však jisté, že on a jeho svěřenci se dokáží měřit i s těmi největšími favority této soutěže. To jsme se mohli ujistit vítězstvím nad italským gigantem Juventusem v poměru 2:1. Že ve vyřazovací části se může stát všechno, je každému jasné. Nicméně jedna věc může být jistá ještě před započetím této části soutěže. Pokud se klubu z Napoli (trenérem je Carlo Ancelotti) nepodaří z velmi těžké skupiny postoupit, stane se Mourinho nejzkušenějším manažerem letošního ročníku Champions League. Zároveň se žádnému manažerovi doposud nepodařilo získat tuto trofej se třemi různými kluby. A s prvenstvími z působení v Portu a Interu Milan se tak Mourinho dostal do společnosti trenérů, kterými jsou Ernst Happel, Ottmar Hitzfeld, Jupp Heynckes and Carlo Ancelotti. Právě pouze těmto manažerům se podobný počin rovněž povedl.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!