26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Kluby Premier League si odsouhlasily VAR

VAR (video assistent referees), které se už užívalo v rámci FA, či Carabao Cupu a nově i na posledním Mistrovství světa, bude užíváno od příští sezony také v Premier League.

VAR není žádnou novinkou například v německé nebo italské lize, kde se již tento pomocník rozhodčích běžně užívá. V Anglii si pak užívání VAR odsouhlasily samotné kluby, které stále nebyly v některých případech spokojeny s výroky rozhodčích.

S VAR už mají zkušenost i hráči United, konkrétně Juan Mata. Ten totiž v rámci Carabao Cupu v utkání proti Huddersfieldu vstřelil branku, o níž si v jednu chvíli alespoň myslel, že jako branka bude uznaná. Na základě rozhodnutí VAR se však ukázalo, že vstřelení gólu předcházel ofsajd. Jen pramálo tato situace ale ovlivnila konečný výsledek, když United tehdy zvítězili v poměru 2:0.

Systém VAR bude rozhodčím pomáhat zejména při posuzování uznaných či neuznaných branek, při udělení červených karet, odpískání pokutových kopů, či udělení karet za přestupek nesprávným hráčům. Nejdříve o správnosti rozsudku dostane rozhodčí signál od VAR týmu do sluchátka a v případě pochybností se sám může podívat na záznam situace.

Souhlasíte se zavedením VAR od sezony 2019/20 na anglické trávníky?

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!