Mourinho po prehratom derby so City

Prinášame vám reakciu Josého Mourinha z tlačovej konferencie po prehre s mestským rivalom, Manchesterom City.

Výkon sprevádzaný chybami:

,,Nebol to vôbec zlý výkon, od toho sme mali ďaleko. Jedna vec je zlý výkon, druhá vec je výkon s chybami. U nás to bol výkon s chybami. Všetky tri góly boli chybami, za ktoré sme boli potrestaní. V hre sme boli do približne 80. minúty, čo cítili aj domáci fanúšikovia. Tá tretia chyba nás však potrestala výsledkom, ktorý si podľa mňa nezaslúžime. Mali sme tu fantastický tímový charakter a od každého skvelé úsilie. Fellaini nemal hrať 90 minút, pretože to na neho bolo priveľa. Mal by byť na lavičke a neskôr nastúpiť do zápasu. Musel však hrať, pretože Paul chýbal. Takže to pre nás nebol ľahký týždeň, ale hráčom som povedal, že hrajú oveľa lepšie ako predtým. Sme oveľa silnejší a viac kompaktnejší. Teraz nemôžeme dovoliť, aby nás táto prehra sklamala. Je to smutné, to áno, ale nie príliš zdrvujúce. O dva týždne hráme doma proti Crystal Palace a z toho zápasu sa musíme pokúsiť získať body.“

O Martialovej penalte:

,,Všetci sa po tej penalte zmenili. Dokonca aj Pep, dokonca aj oni. Cítili to (šancu United v zápase, pozn. red.) a tak sa z nich stal tím hrajúci na protiútoky. Majú silu na to, aby to spravili. Dali do zápasu Saneho a Sterlinga presunuli dopredu. Gündoğana nasadili do stredu zálohy, aby im priniesol viac konzistencie a čerstvý pohyb. Majú tím, v ktorom si to môžu dovoliť, ale každý to cítil.“

Rozdielnosť v programe zápasov:

,,Nejdem to použiť ako ospravedlnenie (cestovanie uprostred týždňa, pozn. red.), to nie som ja. Myslím si však, že každý musí súhlasiť, že jedna vec je ísť hrať proti Juventusu v Lige majstrov, proti jednému z najlepších tímov na svete. Hrať tam 94 minút na hranici nielen fyzickej, ale aj mentálnej. Druhá vec je potom poraziť Shakhtar Donetsk na domácom ihrisku, užiť si zápas a byť kompletne uvoľnený. Nechcem hovoriť, že City nie je veľmi dobrým tímom, hovorím iba, že sme pricestovali za trocha rozdielnych podmienok.“

O Pogbovej absencii:

,,Toto nie je pre mňa, hovoriť po porážke o hráčovi, ktorý tam nebol. Samozrejme, že nám chýbal a jednou z vecí, ktoré nám narušili veľa z nášho plánu bol aj fakt, že Fellaini musel hrať od začiatku. Nie je v kondícii, aby mohol odohrať 90 minút. Vo svojom úsilí bol fenomenálny, ale v kondícii nie. Za normálnych podmienok znamená Fellainiho nasadenie do neskorej časti zápasu to, že ho máte čerstvého za stavu 2:1 a 25 minút zápasu pred sebou. To je pre nás dôležitá vec.“

Analýza prehry:

,,Keď dnes analyzujem hru, myslím, že rozdiel je, že vy sa môžete pozrieť na štatistiky a to je spôsob akým sa na futbal pozerajú ľudia, ktorí mu nerozumejú. Ja sa nepozerám na štatistiky, ale na to čo som cítil a čo som videl pri pozeraní zápasu. A v zápase sme boli približne do 80. minúty. Takže výkon svojho tímu považujem za výkon s chybami. Od zlého výkonu je to odlišné. To je ďalšia vec na výkone s chybami. Urobili sme chyby a boli sme za ne potrestaní. Avšak, výkon, mentalita, súdržnosť, viera a bojovnosť až do konca je niečo na čom staviame a kvôli prehre o to neprídeme.“

O rozdielnej kvalite dnešných tímov:

,,12 bodov je 12 bodov. Myslím, že náš tím sa zlepšuje. Dokonca aj keď sme dnes dostali tri góly, povedal by som, že to bol pozitívny defenzívny výkon – až na tie individuálne chyby. Od začiatku sezóny dostávame príliš veľa gólov, za ktoré by som povedal, že je zodpovedná naša defenzívna štvorica. To však nebol dnešný prípad. Zaplatili sme bodmi za priveľa chýb, ktoré sme urobili. Avšak ako viete, povedali sme, že sme vedeli už od začiatku sezóny, že tu bol rozdiel v potenciály. Vedeli sme, že naša druhá pozícia v minulej sezóne pre nás bola fantastickým úspechom. Túto sezónu ideme bojovať o top štvorku a to je to, čo môžeme dokázať. Sme mimo nej a máme veľmi náročný program – dvojité vonkajšie zápasy s Chelsea a Manchesterom City. Je pre nás skoro nemožné vyhrať takéto tri zápasy (plus vonkajší zápas s Juventusom v Lige majstrov, pozn. red.) v rade. Teraz však musíme pokračovať v budovaní toho čo robíme.“

Odpoveď na otázku novinárov, či sa ambície na titul zmenili na ambíciu dostať sa do TOP4:

,,Sme mimo top štvorky, tak ako môžete hovoriť o titule? Aby sme hovorili o titule, musíme byť na pozícii v top štvorke. Poďme bojovať, aby sme stiahli náskok a poskočili na miesto zaisťujúce top 4. Až potom, jedného dňa, ak sa dostaneme do top štvorky, uvidíme rozdiel.“