José Mourinho po dôležitej výhre nad Juventusom

Prinášame vám vyjadrenie manažéra Josého Mourinha po dôležitom víťazstve v skupinovej fáze Ligy majstrov. Manchester United totiž dokázal otočiť nepriaznivý stav zápasu a porazil Juventus v pomere 1:2.

Zhodnotenie zápasu zo strany Mourinha:

,,Bol to veľmi dobrý zápas na vysokej úrovni. Na výsledku nezáleží, zápas bol naozaj dobrý. Myslím, že sme hrali na vysokej úrovni. Po tom Ronaldovom góle sme tam mali 5 minút na spamätanie sa, ale tím fungoval od prvej minúty až po poslednú.“

Rešpektujem Juventus a jeho fanúšikov:

,,Krásnym talianskym spôsobom ma ich dav fanúšikov urážal po 90 minút. Ja som ich neurážal. Spravil som iba takú drobnosť. Viem, že milióny fanúšikov Interu sú za to naozaj, naozaj šťastní. Juventus však rešpektujem a rešpektujem aj jeho hráčov, manažéra, ich kvalitu a vôbec všetko. Na mojich chlapcov som skutočne veľmi hrdý, pretože ich výkon bol naozaj dobrý.“

O svojej reakcii po víťazstve:

,,Nikoho som na konci neurazil. Spravil som iba gesto, že som ich (fanúšikov Juventusu, pozn. red.) chcel počuť hlasnejšie. Pravdepodobne som to nemal robiť a s chladnou hlavou by som to neurobil. No keďže urážali moju rodinu, vrátane rodiny Interu, reagoval som takto.“

Na mojich hráčov som hrdý:

,,Niekoľko našich chlapcov povedalo v rozhovore po domácom zápase, že boli kvalitatívne trochu horší a ja to chápem. Pracoval som s tým (tou myšlienkou, pozn. red.), pretože sme sem museli prísť a necítiť sa tak. Samozrejme, majú iný potenciál ako my a každý vie, že ich ambície sú iné ako tie naše. Boli v pohodlnej situácii. My sme boli v pozícii, o ktorej sme si mysleli, že budeme musieť bojovať do poslednej sekundy posledného zápasu. Takže situácia bola odlišná. Chlapci však odštartovali zápas naozaj dobre a dobre kontrolovali hru. Juventus mal v prvom polčase jednu príležitosť, ale všetko bolo pod kontrolou.“

Je to pre nás veľké víťazstvo:
,,Juventus je samozrejme silný, pretože má fenomenálnych hráčov. Ronaldo dokáže streliť gól a hráč, ktorý sa postaral o tú nádhernú prihrávku bol stredný obranca. Bola to veľmi kvalitná prihrávka od stredného obrancu, takže majú silu aj kvalitu na každom poste. Majú úžasnú lavičku, s ktorou dokážu robiť neustále fantastické zmeny. Pre nás je to veľké víťazstvo. Nie iba preto, že potrebujeme body, ale aj preto, že je to proti fantastickému tímu s úžasným domácim rekordom.“

Poďme poraziť Young Boys:

,,Je to úžasný výsledok proti fantastickému tímu. Mysleli sme si, že budeme musieť odohrať dva „finálové“ zápasy. Teraz nás však čaká jeden finálový zápas doma. Ak je moja matematika presná a na Old Trafford porazíme Young Boys, tak postupujeme. Dúfajme, že pricestujeme na čas.“

Vidič: Chcel by som byť manažérom