Review&Hodnotenie: Bournemouth – Manchester United 1:2

V 11. kole Premier League zavítali United na Dean Court, kde ich privítal domáci Bournemouth. Po klasicky slabom prvom a výbornom druhom polčase a góle oslávenca Rashforda z nadstaveného času sa United radujú z vybojovaných troch bodov.

Autorom review je redaktor Johny23

Po úspěšně zvládnutém zápasu s Evertonem nás čekalo utkání na půdě Bournemouthu, který byl přes zápasem na 6. místě tabulky. Na hrotu nastoupil Alexis, Lukaku nebyl tentokrát ani na lavičce (údajně ho něco zabolelo na tréninku) Na pravém křídle nastoupil Mata a na levém momentálně famózně hrající Martial.

První poločas zahájili hráči United bohužel již tradičně naprosto ležérní a odevzdanou hrou. V 5. minutě musel de Gea předvést zákrok proti Fraserovi, který běžel sám na bránu. Bournemouth dominoval a hráči United nebyli schopni žádné reakce. Potrestání přišlo v 11. minutě. Po rohovém kopu zůstala úplně odkrytá levá strana obrany a toho využil Stanislas, který výbornou nahrávkou našel Wilsona. Ten už neměl problém dorazit míč do sítě; 1:0. Tlak domácích pokračoval. Hře United chyběla rychlost, nápad, akce. Ve 35. minutě ale Alexis po průniku na křídle vyslal přesný centr, který Martial chladnokrevně zakončil; 1:1. Konec poločasu se už dohrával ve vyrovnanějším duchu a Mata nás ještě mohl poslat do vedení.

Druhý poločas byl opět výrazně lepší, než ten první. Shaw v 55. minutě běžel po pěkné akci sám na gólmana, ale bohužel se mu nepovedlo vstřelit gól. Následovalo dvojité střídání, Matu nahradil Rashford a Freda Herrera. Po střídání jsme začali dominovat a přišla série šancí. Alexisovu hlavičku chytil Begovic. Následně Young trefil z přímého kopu břevno a Rashford před prázdnou bránou trefil jen Akého. Pogbova druhá dorážka skončila v bráně jen z poloviny. Herrera dvěma střelami ze střední vzdálenosti netrefil bránu. Po střídáních Bournemouthu tlak povolil a začala taktická bitva a hra byla poměrně vyrovnaná, bez výraznějších šancí. V nastaveném čase ale Pogba dobře obešel hráče na levé straně hřiště a přesným centrem našel Rashforda, který po zmatcích nakonec vstřelil vítězný gól; 1:2. Hráči tak odváží důležitou výhru proti soupeři, který doma ještě neprohrál. Doufejme, že je to povzbudí před důležitým zápasem proti Juventusu v příštím týdnu.

Hodnotenie napísal redaktor Bob91

David De Gea – Co šlo, to chytil. Několikrát tým podržel, proti obdržené brance byl absolutně bezmocný. 7/10

Ashley Young – Rychlostně mu dělal Fraser velké problémy, dopředu byl aktivnější než Shaw na druhé straně. Nastřelil břevno z krásného PVK. Nic extra, žádný propadák. 5/10

Chris Smalling & Victor Lindelöf – Prvních 15 minut tragický výkon od kompletní defenzivy. Jejich výkon šel postupně nahoru, ve druhém poločase celkem jistí, Smalling opět velmi solidně vystupoval. Především v prvním poločase jim Wilson s Brooksem dělali velké problémy. 5/10

Luke Shaw – Po většinu zápasu nevýrazný směrem dopředu, dozadu si plnil povinnosti svědomitě. Branka padla po centru z jeho stranu, ale byla spíše vinou pomalého vystoupení z vápna po rohu. Selhal tváří tvář s Begovicem po skvělé narážečce s Martialem. 5/10

Nemanja Matić – Pokračuje v nevýrazných výkonech. Na rozehrávku má čím dál menší vliv, hraje s minimálním pohybem. Občas dobře vystoupí. Nepřináší týmu vůbec nic navíc, můžeme být rádi, že si alespoň splní defenzivní povinnosti, i když jakmile jsou kolem něho soupeři v pohybu, neví, kde mu hlava stojí. 4/10

Fred – Aktivní, pohyblivý výkon. Nebojí se hrát s balonem směrem dopředu, i když se mu něco nepovede. Obstojí i v osobních soubojích. Do svého vystřídání byl nejlepším SZ v našem dresu, pro mě střídán nepochopitelně. Celkově průměrný výkon. 5/10

Paul Pogba – 60 minut neexistoval a pro mě jasný adept na střídání. Poslední půlhodinu hrál přesně to, co od něj očekáváme. Aktivní po celé ploše, neustále chtěl balon a něco s ním vymyslet, dovolil si jeden na jednoho a zároveň se vyvaroval laciným ztrátám. Nakonec si připsal asistenci na vítězný gól. 5,5/10

Juan Mata – Pohybově jako obvykle aktivní, ale byl velmi málo ve hře. Za zmínku stojí jen krásný oblouček za obranu na Martiala. Celkově od něj očekávám víc, ačkoliv jeho hra je hodně závislá na spolupráci se spoluhráči. 4/10

Alexis Sánchez – Nastoupil po delší době a rovnou na „nové“ pozici. Z počátku se na hřišti hledal, chytil se gólovou akcí, kterou si vybojoval a připravil vyrovnání pro Martiala. Aktivně se nabízel po celou dobu, po přesunutí na křídlo zmizel ze hřiště. 5,5/10

Anthony Martial – Hraje v pohodě a je to na něm vidět, když se opět gólově prosadil. Dovolí si s balonem, hraje velmi dobře na malém prostoru. V poslední půlhodině hodně aktivní. Velký rozdíl v zakončení oproti Lukakovi, kdy vždy střílí cíleně a nerve jen balon směrem na bránu. 6/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Ander Herrera – Střídal Freda v 56. minutě a přinesl novou vlnu energie do hry. Dostal se i dvakrát do zajímavého zakončení, hru oživil, úkol splnil. Můžeme si jen představovat, jak by vypadal SZ, kdyby v něm byli oba pohyblivý SZ Fred s Herrerou. 6/10

Marcus Rashford – Přišel v 56. minutě za Matu a postavil se na hrot. Snažil se zapojit do hry, přiťuknutím poslal do šance Lingarda, nicméně co neproměnil po Youngově PVK? Nepochopitelně řešil silou a neuklízel placírkou do poloprázdné brány. Naštěstí s notnou dávkou štěstí v nastaveném čase rozhodl. 5,5/10

Jesse Lingard – Přišel na závěr utkání namísto Alexise rozpohybovat pravou stranu. Dostal se do jedné šance, ale vylámal si zuby na Begovicovi. Těžko hodnotit, průměr. 5/10

Hráč utkáníDavid de Gea. Jako jediný byl v zápase od první minuty a udržel nás ve hře o body v tomto utkání. Bournemouth mohl vést v úvodu 3:0 a bylo by po zápase.

Týkový výkon – Prvních patnáct minut bylo absolutně trapných, nehodných nejenom dresu Manchesteru United, ale i statutu profesionálního fotbalisty. Zbytek poločase, vyjma gólové akce, byla pro změnu absolutní tragédie. Po poločase se tým zvednul a od 60‘ předváděl fotbal blízký tomu, co bychom rádi viděli, ovšem ne 30 minut, ale celých 90, i proto jsou individuální známky o něco nižší, než by možná museli být. Suma sumárum 1/3 utkání výborná, zbytek silný podprůměr.

Najbližším súperom bude taliansky Juventus, s ktorým sa stretneme v rámci Ligy Majstrov. Zápas sa bude hrať v Turíne v stredu 7. novembra/listopadu s výkopom o 21:00 SEČ.

Zdroje: buildlineup.com, manutd.com, premierleague.com, whoscored.com