24/06/2021

José po víťazstve proti Bournemouth

Podľa manažéra Josého Mourinha mali jeho zverenci v prvom polčase šťastie, pretože mohli prehrávať, no nakoniec zaslúžene vyhrali.

V prvom polčase sme boli skutočne slabí

“Nemali sme zlý len začiatok, ale úplne celý polčas. Cez prestávku som mal pocit, že som najšťastnejší manažér v Premier League, pretože prvý polčas skončil 1-1, pričom pokojne mohlo byť aj 5-2 alebo 6-2 pre Bournemouth. Mali sme skutočne šťastie, pretože sme boli naozaj slabí. Obranne sme boli totálne slabí a keď poviem obranne, tak nepozerám len na obrancov ale na celý tím. Nezačali sme pressovať, aj keď sme to celý týždeň trénovali. Cítil som ako ľudia, ktorí sledovali tento zápas neveria tomu, ako tvrdo sme pracovali celý tento týždeň, pretože náš tlak na súpera v prvom polčase bol katastrofálny. Potom, v druhom polčase to bol presný opak. Vytvorili sme si veľa šancí, vyššie sme napádali, s oveľa väčšou agresivitou, intenzitou a úmyslom. Vytvorili sme si veľa príležitostí, zaslúžili sme si dať gól aj pred 92. minútou. Nakoniec sme dali gól, ktorý nám zabezpečil dôležité body.“

Čo som povedal cez polčas

“Silné, no pokojné slová. Začal som pozitívne, pretože som povedal, že je nemožné, aby sme hrali horšie ako v prvom polčase, takže ten druhý polčas bude určite lepší, a tak tomu očividne aj bolo. Ako tím sme hrali oveľa lepšie. Podľa mňa príchod Andera [Herreru] do zápasu bol dobrý krok, pretože keď chcete dosiahnuť lepší výsledok, tak normálnym zámerom je priniesť do hry útočných hráčov, respektíve urobiť útočné zmeny a cítil som, že tím potrebuje hráča ako je Ander, ktorý nám dodal rovnováhu, viac tlaku, možnosť rýchlejšie získať loptu a takisto sa mohol ukázať Ashley Young, takže som bol s touto zmenou spokojný. Tím bol potom oveľa lepší a vytvárali sme si šance. Tá dvojitá šanca, Ashleyho priamy kop a Marcusova dorážka, neverím že sme z toho nedali gól. Tie dva body, ktoré sme stratili v poslednej minúte proti Chelsea, sme teraz získali späť.“

Najlepšia rozcvička v sezóne

“Nebol som na rozcvičke pred zápasom, ale moji asistenti [Michael Carrick a Kieran McKenna] prišli za mnou a povedali, že toto bola najlepšia rozcvička v sezóne, každý sa sústredil. Povedal som, že to bol mimoriadny týždeň, veľmi dobrý týždeň plný práce, takže nemôžem uveriť, ako sme mohli tak zle vstúpiť do zápasu. Myslím si, že pár chýb prinieslo trochu nestability do tímu, konkrétne obranné chyby, kvôli ktorým sme labilne útočili. Milujem, keď fanúšikovia kričia ‚útok, útok, útok‘, no musia vedieť, že keď stratíte loptu, máte stabilitu. My neukazujeme túto nestabilitu. Trochu sme ju pociťovali a dnes sa nám to stalo znovu proti dobrému tímu. Za to, takticky sme boli pripravení na všetko. Počas sezóny odohrali veľa zápasov s piatimi obrancami, na to sme boli pripravení. Boli sme pripravení aj na to, ako hrali dnes – 4-4-2. Vedeli sme, že Josh King nebude hrať, takže sme vedeli, že budú hrať tak ako hrali. Pripravili sme sa na všetko. Skutočne neviem pochopiť tú mentalitu, ktorú máme na začiatku zápasov, ktorá mi prináša viac a viac šedivých vlasov.“

zdroj: manutd.com

* Pre Josého Mourinha to bol 900. zápas v manažérskej kariére.